URODZINY JIMIEGO HENDRIXA w Starym Klasztorze!

Z okazji urodzin Jimiego Hendrixa Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, szykuje jesienny hołd dla artysty. 25 listopada we wrocławskim klubie Stary Klasztor odbędzie się specjalny koncert – połączone urodziny Jimiego Hendrixa i Leszka Cichońskiego. Można będzie usłyszeć  przeboje największego gitarzysty wszech czasów, nie zabraknie tez rockowych i bluesowych hitów z lat siedemdziesiątych. Na scenie pojawią się specjalni goście m.in. Sebastian Riedel, Łukasz Łyczkowski– finalista The Voice of Poland, a także gitarzyści, którzy rozpoczynali swoją edukację od podręcznika Cichońskiego „Blues-Rock Guitar Workshop”: Adam Fulara, grający techniką tapping na dwóch gryfach jednocześnie oraz Piotr Ondycz, który współpracuje aktualnie z Viki Gabor.

Okazja do spotkania z tymi gitarzystami jest również specjalna –  tym  roku mija bowiem 30 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop” , który stał się Biblią rockowej gitary wśród fanów tego pięknego instrumentu. Właśnie jesienią 1991 roku miała miejsce premiera tego podręcznika na Międzynarodowych Targach muzycznych ”Intermedia” we Wrocławiu.  Kariera wielu znanych gitarzystów jak Robert Drężek z Luxtorpedy, Adam Fulara, Krzysztof Kawałko, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko,  zaczęła się właśnie podręczników i warsztatów prowadzonych przez Cichońskiego.

Adam Fulara jest nie tylko świetnym gitarzystą, ale też pedagogiem i twórcą autorskiej metody improwizacji, którą zawarł w wydanym właśnie 300-stronicowym podręczniku „”Zrozumieć język muzyki”. Zainteresowanych gitarzystów zapraszamy na warsztaty, które

Adam Fulara poprowadzi przed koncertem o godzinie 18.00. Wstęp na warsztaty jest wolny

Dla uczestników Gitarowych Rekordów Guinnessa z lat ubiegłych przygotowane będą ulgowe bilety wstępu na koncert.

Koncert i warsztaty są okazją do reaktywacji Festiwalu „Guitar Workshop”, którym miał dwie edycje w latach 90.
– Jimi Hendrix odszedł od nas 51 lat temu. W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła Świat. Jest mu więc za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 19 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem. Hendrix urodził się 27., a ja 25 listopada. Zapraszam wszystkich na nasze wspólne urodziny do Starego Klasztoru w ramach 3. Edycji Guitar Workshop Festival – mówi Leszek Cichoński.

A jeśli ktoś chce się podzielić wspomnieniami inspirowanymi warsztatami, lekcjami Leszka Cichońskiego – może je umieścić na stronie grupy “Uczniowie Leszka Cichońskiego”:   https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego/

25.11.21  godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
URODZINY JIMIEGO HENDRIXA
miejsca siedzące: 50 zł –  I pula
miejsca stojące: 35 zł – I pula
wejściówki dla gitarzystów: 25 zł
wejściówki ważne za okazaniem certyfikatu Gitarowego Rekordu Guinnessa z dowolnego roku


Galerie gitarowych rekordzistów

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych galerii gitarzystów (w porządku alfabetycznym) biorących udział w tegorocznej edycji Gitarowego Rekordu Świata:


Zobaczcie film z finału Gitarowego Rekordu Świata 2021

Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata miała miejsce 19 czerwca na Pergoli we Wrocławiu oraz w sieci.

Mimo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa i wciąż zmieniających się przepisów dot. organizacji imprez,  gitarzystom udało spotkać się i zagrać na żywo we Wrocławiu oraz łącząc się online w wielu miejscach w Polsce i całym świecie.

Zobaczcie finał gitarowego grania tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1SlnNw4NASI

Wszystkim członkom wielkiej gitarowej orkiestry – grającym na żywo i online – dziękujemy za wspólne granie i stworzenie jedynej w swoim rodzaju atmosfery gitarowego święta.

Już dziś zapraszamy do udziału w jubileuszowej 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata, która odbędzie się 1 maja 2022 r. na wrocławski m Rynku.

Dołączajcie do przyszłorocznego wydarzenia, zaproście znajomych: https://www.facebook.com/events/488349635723409/

Do zobaczenia 1 maja 2022 we Wrocławiu – Mieście Gitary!


Lista uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2021 już dostępna!

Pełna lista gitarzystów, którzy zagrali 19 czerwca na żywo we Wrocławiu oraz łącząc się online dostępna jest tutaj: lista uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2021

Prosimy o odszukanie się na liście oraz sprawdzenie swoich danych. W przypadku braku na liście lub błędnych danych prosimy o kontakt mailowy pod adresem: [email protected]

Wszystkim członkom wielkiej gitarowej orkiestry – grającym na żywo i online – dziękujemy za wspólne granie i stworzenie jedynej w swoim rodzaju atmosfery gitarowego święta.

Już dziś zapraszamy do udziału w jubileuszowej 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata, która odbędzie się 1 maja 2022 r. na wrocławski m Rynku.

Dołączajcie do przyszłorocznego wydarzenia, zaproście znajomych:
https://www.facebook.com/events/488349635723409/

Do zobaczenia 1 maja 2022 we Wrocławiu – Mieście Gitary!


Tysiące gitarzystów zagrało „Hey Joe” we Wrocławiu i w sieci!

Tysiące gitarzystów i gitarzystek zagrało legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa podczas specjalnej edycji Gitarowego Rekordu Świata, która odbyła się 19 czerwca. W warunkach obostrzeń sanitarnych udało się spotkać nie tylko w sieci, ale i na Pergoli. Do wspólnego grania przyłączyły się grupy fanów gitarowego grania w całej w Polsce i na świecie – od Koszalina i Legnicy, przez Londyn, po Kanadę i Australię. Za rok impreza świętować będzie swoje 20-lecie na wrocławskim Rynku.

Największą Gitarową Orkiestrę Świata poprowadził Leszek Cichoński. — Jesteśmy szczęśliwi, że po roku przerwy, przy stale zmieniających się okolicznościach związanych z pandemią, udało nam się spotkać na Pergoli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy – mimo innego niż zawsze terminu i miejsca – wzięli udział w Rekordzie, zarówno we Wrocławiu, jak i w sieci. To była wspaniała próba generalna przed pobiciem Rekordu za rok, gdy 1 maja wrócimy na Rynek i zagramy po raz dwudziesty – komentuje pomysłodawca Rekordu. Do gitarzystów grających na Pergoli przyłączyły się tysiące entuzjastów Hendrixa z każdego zakątka świata – organizatorzy otrzymali zgłoszenia z niewielkiej Pszczyny, z Legnicy i Koszalina, ale także z Australii, Londynu czy Kanady. Pełna lista uczestników udostępniona będzie na www.heyjoe.pl .

Przeboje wszech czasów zagrali we Wrocławiu m.in. Jan Borysewicz, Grzegorz Skawiński, Piotr Bukartyk, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Adam Palma i Krzesimir Dębski, a także Gary Moore Tribute Band i gitarzysta Raya Charlesa – Kenny Carr. Dużym przeżyciem był występ online Grzegorza Markowskiego, który zaśpiewał „Nie płacz Ewka” zespołu Perfect. Córka artysty – Patrycja – wykonała z kolei „Foxy Lady” Hendrixa. Do Rekordu online dołączył również rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko. Podczas tegorocznej edycji imprezy odbył się zlot uczniów Leszka Cichońskiego – Gitarowy Rekord Świata rozpoczął się koncertem z ich udziałem. W tym roku bowiem szef festiwalu świętuje 30-lecie działalności edukacyjnej i wydania kultowego podręcznika dla gitarzystów pt. „Blues-Rock Guitar Workshop”. Jak co roku na uczestników imprezy czekały konkursy na najdziwniejszą „Gitarę z byle czego” i najlepsze przebranie oraz inne atrakcje.

Pomagamy REKORDowo!
Jeszcze do końca dnia trwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE.  Aby pomóc dzieciakom i wziąć udział w losowaniu unikatowej gitary z malowidłem Szymona Chwalisza twórcy legendarnych woodstockowych gitar, wystarczy wykonać przelew w wysokości 25 zł poprzez formularz: http://bityl.pl/qjtI4. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 23 czerwca.  Szczegóły www.zobaczmnie.org .

W historii Gitarowego Rekordu tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako edycja specjalna. Niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia rekordu, który powróci na wrocławski Rynek, nadal potrzebne będą minimum 7424 gitary. Więcej informacji: www.heyjoe.pl.


Wszystko co powinieneś wiedzieć o Gitarowym Rekordzie Świata 2021

GITAROWY REKORD ŚWIATA 2021 – WROCŁAW 19.06.21
Gramy na żywo! Gramy online!

Tegoroczny Gitarowy Rekord będzie odbywał się hybrydowo – na żywo we Wrocławiu oraz online, przed ekranami komputerów  na całym świecie.

Spotykamy się 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia przy ul Wystawowej 1.

Tegoroczna lokalizacja i data Gitarowego Rekordu jest jednorazowa i wynika wyłącznie ze względów bezpieczeństwa – w przyszłym roku 1 maja, impreza powróci na wrocławski Rynek. Samą Pergolę, nowe miejsce imprezy, znacie bardzo dobrze – co roku odbywają się tu koncerty gwiazd towarzyszące Rekordowi. 

JAK ZAGRAĆ
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.
Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Rekordu jest bezpłatny.

Instruktaż do nauki utworów, które zagramy razem 19 czerwca znajdziesz na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka

ZAGRAJ Z NAMI NA ŻYWO WE WROCŁAWIU!|
Zapisów na listę gitarzystów grających na żywo można dokonywać pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021

Wcześniejsze zgłoszenie gwarantuje, że nie zabraknie dla Was miejsca w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata grającej na żywo we Wrocławiu

Impreza Gitarowy Rekord Świata 2021 odbędzie  się w sobotę 19 czerwca 2021 na terenie Pergoli w kompleksie Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz.10.00 przy wejściu na teren imprezy.

Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na rękę, który uprawnia do wejścia na teren imprezy oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2021. W zależności od aktualnych przepisów możesz zostać poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem.

Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz.11.00.

Start imprezy oraz koncertów na scenie zaplanowany jest na godz. 12.00.

Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się o godz. 16.00, ale warto być z nami od samego początku imprezy. Czeka na Was mnóstwo gitarowych atrakcji, wspaniałych występów, konkursów, wspólnego grania i łączeń z gitarzystami z całego świata.

Zapoznajcie się z ramowym programem imprezy: https://heyjoe.pl/rr_artists/gitarowy-rekord-swiata-19-06-2021-r-program/

UWAGA NA KORKI WE WROCŁAWIU! NIE SPÓŹNIJ SIĘ NA BICIE REKORDU!
W każdy weekend przy dojeździe do Hali Stulecia robią się bardzo duże korki. Zaplanujcie przyjazd na miejsce imprezy  na jak najwcześniejszą godzinę. Atrakcji na naszej scenie nie zabraknie, a Wy oszczędzicie sobie stresu :)

GRAMY BEZPIECZNIE
Nasza firma wROCKfest.pl – główny organizator Gitarowych Rekordów od pierwszej edycji – ma długoletnie doświadczenie w organizacji dużych imprez muzycznych, także w trudnych warunkach. We wrześniu 2020 roku zorganizowaliśmy plenerowy “Last Minute Summer Festival” dla kilkutysięcznej publiczności z zachowaniem wszelkich obostrzeń covidowych. Sposób zabezpieczenia imprezy i współpraca z służbami sanitarnymi, zostały przez władze Wrocławia uznane za wzorcowe w czasie pandemii.

Gitarowa impreza 19 czerwca we Wrocławiu odbędzie się z zachowaniem aktualnych obostrzeń sanitarnych. W mocy pozostawać będzie hasło “dystans  & dezynfekcja”  przez cały czas trwania imprezy. Na teren oficjalnej imprezy wstęp będą mieli wyłącznie zarejestrowani gitarzyści oraz opiekunowie niepełnoletnich gitarzystów.

ZAGRAJ Z NAMI ONLINE!
Gitarzystów, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, gorąco zachęcamy do dołączenia do gitarowej orkiestry online. Nieważne gdzie będziecie – w domu, w ogródku, w górach, czy na pełnym morzu – dołączcie do nas w sieci i zagrajmy razem kultowe “Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Transmisja Gitarowego  Rekordu Świata 2021 dostępna będzie 19 czerwca od godz. 10.00 na naszej stronie oraz profilu Fb  @GitarowyRekord i kanale YT https://youtu.be/cWnr7-s6AWQ

Lista gitarzystów grających online będzie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021. Zgłoszenia do gry online nie będą przyjmowane wcześniej – aby oficjalnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord musimy mieć pewność, że gracie razem z nami w dniu imprezy!
Link do zapisów online: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021-online

Wyślijcie nam swoje zdjęcie lub filmik jak gracie na adres:[email protected]

Uwaga, prosimy o zdjęcia i filmy w poziomie!

STWÓRZ SWOJĄ GRUPĘ I DOŁĄCZ DO GITAROWEJ ORKIESTRY ONLINE!
Zapraszamy do planowania gitarowych imprez w swoich miejscowościach – w ośrodkach kultury, ogniskach muzycznych, klubach czy razem z przyjaciółmi –  i wspólnego grania w sieci.  Zorganizowane grupy proszone są o kontakt pod adresem: [email protected].  Z niektórymi połączymy się w trakcie transmisji na żywo, a filmiki z przygotowań publikować będziemy w mediach społecznościowych.

PAMIĄTKOWE KOSZULKI z Gitarowego Rekordu Świata 2021 można nabywać online

https://patefon.pl/szukaj/szybkie,wszystkie,GITAROWY+REKORD+%C5%9AWIATA.html

Koszulki będą również  do nabycia we Wrocławiu w dniu imprezy

WYDRUKUJ SWÓJ PLAKAT!
Pomóż nam promować Gitarowy Rekord Świata. Wydrukuj własny plakat imprezy i zaprezentuj go sąsiadom, przyjaciołom, przechodniom oraz udostępnij we własnej transmisji internetowej podczas wspólnego grania 19 czerwca.

Niech wszyscy zobaczą, że bijemy nowy Gitarowy Rekord Świata 2021!

Plakat w wersji pełnokolorowej do wydrukowania znajduje się tu:

https://heyjoe.pl/wp-content/uploads/2021/06/GRS2021_plakat_color.pdf

Uproszczona wersja czarno-biała jest tu:

https://heyjoe.pl/wp-content/uploads/2021/06/GRS2021_plakat_gray.pdf

ULGOWE BILETY NA KONCERTY
Gitarzystów, którzy zagrają na żywo 19 czerwca we Wrocławiu zachęcamy do kontynuacji muzycznej soboty :)

O godz. 19.00 zapraszamy na koncert wROCKowe Powitanie Lata,  na którym zagrają PIDŻAMA PORNO i KONIEC ŚWIATA.

Ulgowe bilety dla gitarzystów w cenie 40 zł będą dostępne przy rejestracji uczestników Gitarowego Rekordu.

Gitary i wzmacniacze można będzie  na czas koncertu zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia.

Przy rejestracji będzie można również nabyć ulgowe bilety na festiwal 3-MAJÓWKA 2021, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się w terminie 2-4.07.21

POBIJMY RAZEM REKORD!
Przypominamy, że liczy się każda gitara i każdy grający – na żywo czy online – otrzyma Certyfikat Rekordzisty oraz figurował będzie na oficjalnej Liście Uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2021!

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako specjalna edycja hybrydowa, tak więc, niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal będziemy potrzebować 7423 + 1 grających razem gitar.

19 czerwca spotkajmy się we Wrocławiu oraz w sieci
Razem damy radę!
BO JAK NIE MY, TO KTO?

Szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji imprezy podawać będziemy na bieżąco – sprawdzajcie najnowsze posty na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/262663514913779/,  profilu Fb https://www.facebook.com/GitarowyRekord/ i naszej stronie.


Markowscy, Borysewicz, Skawiński, Cichoński – największa gitarowa orkiestra zagra już w sobotę! Program i Niezbędnik Gitarzysty

Już w sobotę, 19 czerwca, Największa Gitarowa Orkiestra Świata pod wodzą Leszka Cichońskiego po raz 19. spróbuje pobić rekord we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się hybrydowo – na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia oraz w sieci. Wystąpią m.in. Jan Borysewicz, Grzegorz Skawiński, Piotr Bukartyk, Adam Palma i Krzesimir Dębski, a online zaśpiewają Grzegorz i Patrycja Markowscy. Impreza na Pergoli rozpoczyna się o 12:00. Transmisja online startuje o 10:00. Trwa rejestracja uczestników.

Rekord na Pergoli. Przyjedź na 12:00, zagraj z gwiazdami i… omiń korki
Gitarowe święto rozpocznie się we Wrocławiu (Pergola, ul. Wystawowa 1 przy Hali Stulecia) 19 czerwca o godz. 12:00. Organizatorzy zachęcają, aby nie czekać do 16:00 na wspólne bicie Rekordu i przybyć na miejsce wcześniej. – Okolice Hali Stulecia i ZOO cieszą się w weekend ogromną popularnością wśród wrocławian i przyjezdnych, trzeba liczyć się ze staniem w korkach, dlatego zapraszamy na Pergolę już od południa. Czekają gwiazdy polskiego rocka, wirtuozi gitary, konkursy i najlepsza gitarowa muzyka – mówi Leszek Cichoński, szef Rekordu. Aby zagrać we Wrocławiu w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata należy się wcześniej zarejestrować: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Wejście na teren imprezy możliwe będzie od godz. 10:00. Rekordowa impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami sanitarnymi.

Dołączasz online? Zarejestruj się w dniu imprezy i pokaż, jak grasz!
Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl. Zorganizowane grupy, które planują grać online mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: [email protected]. Transmisja w sieci wystartuje o godz. 10:00 przez stronę www.heyjoe.pl oraz na Facebooku Rekordu i kanale YouTube. Wtedy też ruszy studio festiwalowe. Organizatorzy zachęcają, aby w dniu Rekordu dzielić się wspólnym graniem w mediach społecznościowych, tagując posty i oznaczając je hashtagiem #gitarowyrekord, a wykonane zdjęcia i filmiki (koniecznie w poziomie) przesyłać na adres: [email protected]. Podobnie jak w zeszłym roku powstanie wielka galeria zdjęć z Rekordu, a część z nich znajdzie się w mediach społecznościowych imprezy.

„Hey Joe” o 16:00, gwiazdy polskiej muzyki i przeboje wszech czasów
Bicie Gitarowego Rekordu Świata, jak co roku, odbędzie się o godz. 16:00, ale dołączać warto już od południa, kiedy rozpocznie się występ Blues-Rock Guitar Workshop na czele z Leszkiem Cichońskim. O godz. 12:30 na scenie pojawią się m.in. Jan Borysewicz i Łukasz Łyczkowski, a gitarzyści zagrają wspólnie przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie Ty”. Po 14:00 Grzegorz Markowski zaśpiewa online „Nie płacz Ewka” z akompaniamentem tysiąca gitar, a po 15:00 rozpocznie się koncert Grzegorza Skawińskiego, który zagra największe przeboje Hendrixa – do utworu „Foxy Lady” dołączy w sieci Patrycja Markowska. We Wrocławiu zagrają również Piotr Bukartyk, Wojciech Pilichowski, Adam Palma i Krzesimir Dębski, Natalia Lubrano, Gary Moore Tribute Band, a także gitarzysta Raya Charlesa – Kenny Carr i muzyk zespołu Dżem – Jerzy Styczyński. Do Rekordu online dołączy rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko oraz inni gitarzyści z całego świata.

Jak zagrać?
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Rekordu jest bezpłatny. Każdy uczestnik i uczestniczka imprezy – zarówno we Wrocławiu, jak i w sieci – otrzyma Certyfikat Gitarzysty. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, dostępne są na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka oraz www.heyjoe.pl. Jak co roku na uczestników imprezy czekają konkursy na najdziwniejszą gitarę z “byle czego” i najlepsze przebranie oraz inne atrakcje.

Pomagamy REKORDowo!
Trwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE.  Aby pomóc dzieciakom i wziąć udział w losowaniu unikatowej gitary z malowidłem Szymona Chwalisza twórcy legendarnych woodstockowych gitar, wystarczy wykonać przelew w wysokości 25 zł poprzez formularz: http://bityl.pl/qjtI4. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 23 czerwca.  Szczegóły www.zobaczmnie.org .

W historii Gitarowego Rekordu tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako edycja specjalna. Niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia rekordu, który powróci na wrocławski Rynek, nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary. Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji Gitarowego Rekordu Świata pojawiać się będą na bieżąco na profilu Fb @GitarowyRekord i oficjalnej stronie Rekordu: www.heyjoe.pl.

PROGRAM. GITAROWY REKORD ŚWIATA – 19. 06.2021 r.
10.00 – Studio Gitarowego Rekordu Świata – transmisja na żywo na www.heyjoe.pl, start rejestracji uczestników
11.00 – Otwarcie wejść dla gitarzystów, prezentacja nadesłanych materiałów na telebimach, łączenia i rozmowy z gośćmi
12.00 – Otwarcie sceny, prezentacja zwycięzców konkursów wyłonionych spośród uczniów Leszka Cichońskiego
12.05 – Koncert Blues Rock Guitar Workshop + laureaci konkursu
12.30 – Koncert Jana Borysewicza, gramy razem „Zawsze Tam Gdzie Ty”
12.50 – Czas na ukulele!
13.00 – Gramy „Hey Joe” razem z gwiazdami YouTube
13.10 – Piotr Bukartyk, gramy razem „Kiedy Byłem Małym Chłopcem”
13.25 – Garry Moore Tribute Band
14.00 – I próba wspólnego wykonania “Hey Joe”
14.10 – Gramy „Nie Płacz Ewka” razem z Grzegorzem Markowskim
14.20 – Finał konkursu na najciekawsze przebranie
14.25 – Krzesimir Dębski i Adam Palma z gośćmi
14.50 – Finał konkursu na “Gitarę z Byle Czego”
15.00 – II próba wspólnego wykonania “Hey Joe”
15.10 – Koncert Grzegorza Skawińskiego – gramy razem utwory Hendrixa, gościnie zaśpiewa Patrycja Markowska
15.50 – Próba generalna wspólnego wykonania “Hey Joe” – obecność obowiązkowa!!!
16.00 – Oficjalna próba ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata 2021
16.10 – Odczytanie oficjalnego wyniku Gitarowego Rekordu Świata 2021
16.15 – Gramy na bis! Do zobaczenia 1 maja 2022 r. na wrocławskim Rynku!


GITAROWY REKORD ŚWIATA – 19. 06.2021 r. – Program

Program

10.00 – Studio Gitarowego Rekordu Świata – transmisja na żywo na www.heyjoe.pl, start rejestracji uczestników
11.00 – Otwarcie wejść dla gitarzystów, prezentacja nadesłanych materiałów na telebimach, łączenia i rozmowy z gośćmi
12.00 – Otwarcie sceny, prezentacja zwycięzców konkursów wyłonionych spośród uczniów Leszka Cichońskiego
12.05 – Koncert Blues Rock Guitar Workshop + laureaci konkursu
12.30 – Koncert Jana Borysewicza, gramy razem  ”Zawsze Tam Gdzie Ty”
12.50 – Czas na ukulele!
13.00 – Gramy “Hey Joe” razem z gwiazdami YouTube
13.10 – Piotr Bukartyk, gramy razem „Kiedy Byłem Małym Chłopcem”
13.25 – Garry Moore Tribute Band
14.00 – I próba  wspólnego wykonania “Hey Joe”
14.10 – Gramy  „Nie Płacz Ewka” razem z Grzegorzem Markowskim
14.20 – Finał konkursu na najciekawsze przebranie
14.25 – Krzesimir Dębski i Adam Palma z gośćmi
14.50 – Finał  konkursu na “Gitarę z Byle Czego”
15.00 – II próba  wspólnego wykonania “Hey Joe”
15.10 – Koncert Grzegorza Skawińskiego – gramy razem utwory Hendrixa, gościnie zaśpiewa Patrycja Markowska
15.50 – Próba generalna wspólnego wykonania “Hey Joe” – obecność obowiązkowa!!!
16.00 – Oficjalna próba ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata 2021
16.10 – Odczytanie oficjalnego wyniku Gitarowego Rekordu Świata 2021
16.15 – Gramy na bis! Do zobaczenia 1 maja 2022 na wrocławskim Rynku!

O godz. 19.00 zapraszamy na koncert wROCKowe Powitanie Lata,  na którym zagrają PIDŻAMA PORNO i KONIEC ŚWIATA!

Ulgowe bilety dla gitarzystów w cenie 40 zł będą dostępne przy rejestracji uczestników Gitarowego Rekordu.

Przy rejestracji będzie można również nabyć ulgowe bilety na festiwal 3-Majówka 2021, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się w terminie 2-4.07.21

3-Majówka 2021 w lipcu!

2.07.21 start godz. 15.00
HAPPYSAD, NOCNY KOCHANEK, MARIA PESZEK, SOSNOWSKI,  BARANOVSKI, BARTEK KRÓLIK, JAN RAPOWANIE, SOBEL 

3.07.21 start godz. 15.00
ØRGANEK, ŁAKI ŁAN, ILLUSION, LEJ MI PÓŁ, CLOCK MACHINE, TYMEK, RYSY feat. Justyna Święs, LABORATORIUM PIEŚNI

4.07.21 start godz. 15.00
STRACHY NA LACHY,  JELONEK,  ŁYDKA GRUBASA,  PERCIVAL SCHUTTENBACH,  SPIĘTY, KĘKĘ, RALPH KAMINSKI, LESZEK MOŻDŻER

Ceny biletów ulgowych dla gitarzystów obowiązujące wyłącznie w dniu 19.06.21:
bilety jednodniowe: 50 zł
karnety 2-4.07: 100 zł
karnety 2-3.07: 75 zł
karnety 3-4.07: 75 zł


CERTYFIKAT REKORDZISTY 2021

Każdy uczestnik  Gitarowego Rekordu Świata 2021 – grający na żywo czy online – otrzyma Certyfikat Rekordzisty oraz figurował będzie na oficjalnej Liście Uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2021.

Certyfikaty dla grających online przeznaczone do samodzielnego wydruku będą dostępne na naszej stronie w dniu imprezy.

Certyfikat w wersji edytowalnej, który można będzie przed wydrukiem uzupełnić o swoje dane można pobrać po tym linkiem – wersja PDF

Certyfikat do wydruku i późniejszego wpisania swoich danych jest tu:
wersja PDF
wersja JPG

Certyfikaty dla grających na żywo we Wrocławiu dostępne będą podczas rejestracji uczestników

Wasze imię, nazwisko oraz miejscowość, z której pochodzicie, umieszczone zostaną na Liście Uczestników Gitarowego Rekordu Świata  2021, która będzie dostępna naszej stronie

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako specjalna edycja hybrydowa, tak więc, niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal będziemy potrzebować 7423 + 1 grających razem gitar.


Już w przyszłą sobotę Gitarowy Rekord Świata! Nowi artyści i szczegóły imprezy

Już 19 czerwca we Wrocławiu i w sieci tysiące gitarzystów i gitarzystek zagra wspólnie legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowy Rekord Świata pomogą ustanowić m.in. Piotr Bukartyk, Łukasz Łyczkowski i Wojciech Pilichowski. Trwa akcja charytatywna Fundacji ZOBACZ MNIE – do wygrania unikatowa gitara z malowidłem Szymona Chwalisza.

Wirtuozi gitary, gwiazdy rocka i przeboje wszech czasów
Do grona artystów, którzy zagrają na Gitarowym Rekordzie Świata, dołączają wybitni polscy muzycy – na wrocławskiej scenie usłyszymy charyzmatycznego wokalistę Łukasza Łyczkowskiego z zespołu 5 RANO. Wraz z Janem Borysewiczem wykona utwór Lady Pank pt. „Zawsze tam, gdzie ty” oraz „Purple Haze” Hendrixa. Z kolei z Grzegorzem Skawińskim zaśpiewa „Thanks Jimi”. Gitarę Skawińskiego usłyszymy również m.in. w „Foxy Lady” w wykonaniu Patrycji Markowskiej, która dołączy online. We Wrocławiu wystąpi Piotr Bukartyk – znakomity autor i kompozytor piosenek zaśpiewa utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” formacji Breakout. Na scenie będzie mu towarzyszyć znany z zespołu Dżem, Jerzy Styczyński, który tego samego dnia, wraz z Wojciechem Pilichowskim, zagra m.in. „Voodoo Child”. Wśród artystów, którzy pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata jest także wrocławska wokalistka Natalia Lubrano i rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko, który dołączy online. Prócz nich zagrają m.in. Adam Palma i Krzesimir Dębski, Kenny Carr – gitarzysta Raya Charlesa, Gary Moore Tribute Band oraz Grzegorz Markowski, który wykona online kultowy utwór zespołu Perfect pt. „Nie płacz Ewka”.

Pomóż dzieciom i wygraj unikatową gitarę
Już po raz drugi w ramach Gitarowego Rekordu Świata trwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Aby pomóc dzieciakom i wziąć udział w losowaniu unikatowej gitary z malowidłem Szymona Chwalisza, wystarczy wykonać przelew w wysokości 25 zł poprzez formularz: http://bityl.pl/qjtI4 . Losowanie zwycięzcy odbędzie się 23 czerwca.

Rekord na Pergoli i w sieci. Jak dołączyć?
Gitarowe święto rozpocznie się we Wrocławiu (Pergola, ul. Wystawowa 1 przy Hali Stulecia) 19 czerwca o godz. 12:00 i odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Aby zagrać we Wrocławiu w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata należy się wcześniej zarejestrować: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl. Zorganizowane grupy, które planują grać online mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: [email protected]. Transmisja w sieci wystartuje o godz. 10:00 – wtedy też ruszy studio festiwalowe. Bicie Gitarowego Rekordu Świata, jak co roku, odbędzie się o godz. 16:00, ale dołączać warto już od południa, kiedy rozpocznie się występ Blues-Rock Guitar Workshop na czele z Leszkiem Cichońskim. Pomysłodawca Rekordu świętuje w tym roku 30-lecie swojej działalności edukacyjnej – podczas imprezy odbędzie się zlot uczniów i studentów Cichońskiego. Od podręcznika Leszka swoją przygodę z gitarą w latach 90. zaczynali m.in. świetny gitarzysta Krzysztof Kawałko, Maciej Czemplik, jak i wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko – wszyscy zagrają podczas imprezy.

Przygotuj się do grania z Borysewiczem i Cichońskim
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, dostępne są na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka oraz www.heyjoe.pl. Już teraz można ćwiczyć z Janem Borysewiczem przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”, a z Leszkiem Cichońskim i Jackiem Krzaklewskim utwór grupy Perfect pt. „Nie płacz Ewka”. Jak co roku na uczestników imprezy czekają konkursy na gitarę z byle czego i najlepsze przebranie oraz inne atrakcje.

Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji Gitarowego Rekordu Świata pojawiać się będą na bieżąco na profilu Fb @GitarowyRekord i oficjalnej stronie Rekordu: www.heyjoe.pl