NEIL ZAZA – wirtuoz elektrycznej gitary zagra we Wrocławiu!

NEIL ZAZA, jeden z najlepszych gitarzystów rockowych na świecie powraca do Wrocławia i wystąpi 18 maja w Sali Witrażowej w Starym Klasztorze.

Gitarowa publiczność pamięta jego fenomenalny występ podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa w 2011 roku. Dla miłośników gitary elektrycznej ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Więcej informacji na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/3244825712414943

Bilety w sprzedaży online – zapraszamy: https://iframe29.biletyna.pl/event/view/id/234465


GITAROWY REKORD ŚWIATA 2023 – Zagraj z nami!

1 maja 2023 spotykamy się na wrocławskim Rynku, aby podjąć kolejną próbę ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata.

Po 20 latach wspólnego grania, wrocławska impreza stała się wielkim muzycznym festiwalem prezentującym różne oblicza gitary, a także atrakcją przyciągającą do Wrocławia tysiące gitarzystów i turystów z całego świata.

Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w tym 1-majowym święcie gitary i wspólnego stworzenia Największej Gitarowej Orkiestry Świata.

Do ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata potrzebujemy 7676 gitar i Ciebie – dołącz do wydarzenia, zaproś znajomych: https://www.facebook.com/events/519567962980588/

Spotkajmy się 1 maja 2023 we Wrocławiu – Mieście Gitary !


Lista uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2022 już dostępna!

Oficjalna lista uczestników Gitarowego Rekordu Świata, którzy zagrali 1 maja 2022 w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata:

Sprawdź czy jesteś na liście i czy Twoje dane są poprawnie zapisane. W przypadku braków lub błędów prosimy o kontakt mailowy pod adresem [email protected] z podaniem poprawnych danych – imię, nazwisko, miejscowość.

Liczba uczestników rejestrujących się w ostatniej godzinie przed biciem Rekordu bezpośrednio we Wrocławiu była bardzo duża, wiec mogą zdarzyć się pomyłki – prosimy o wyrozumiałość.

Dziękujemy za Wasz udział w tworzeniu 1-majowego gitarowego święta i wspaniałą atmosferę wspólnego grania.

Do zobaczenia za rok we Wrocławiu – Mieście Gitary!


Rekord pobity! Zagrało 7676 gitar!

20 jubileuszowa edycja Gitarowego Rekordu Świata zakończyła się sukcesem.

1 maja 2022 na wrocławskim Rynku „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zagrało razem 7676 gitarzystów.

Dziękujemy gitarowym rekordzistom za wspaniałą atmosferę wspólnego
grania i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję. 1 maja 2023
spotkajmy się we Wrocławiu – Mieście Gitary!


Transmisja internetowa Gitarowego Rekordu Świata 2022 – zagraj z nami online!

Jeśli nie możecie przyjechać do Wrocławia – zagrajcie z nami online!

1 maja na naszej stronie www.heyjoe.pl prowadzona będzie transmisja internetowa – dołączcie do wspólnego grania online i razem stwórzmy Największą Gitarową Orkiestrę Świata!

Zgłoszeń do wspólnego grania online można dokonywać pod tym linkiem:
https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2022-online

Po zarejestrowaniu Waszego zgłoszenia otrzymacie link do Certyfikatu Rekordzisty Online 2022, który można będzie uzupełnić o swoje dane i samodzielnie wydrukować.

Przekażcie też znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu.


PROGRAM GITAROWEGO REKORDU ŚWIATA 2022

Zapraszamy do zapoznania się programem imprez jakie przygotowaliśmy z okazji jubileuszowej 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu. Atrakcji dla miłośników gitarowego grania będzie sporo – zachęcamy do udziału z naszych imprezach 1 maja już od samego rana. Przypominamy, że godziny występów są orientacyjne i mogą ulec zmianom w przypadku nieprzewidzianych okoliczności! Do zobaczenia we Wrocławiu – Mieście Gitary!

…Czytaj dalej


Wypożyczalnia gitar na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu!

Chciałbyś z nami pobić Rekord, ale nie masz instrumentu?

Nie ma problemu – 1 maja w strefie Gitarlandii na ul. Kuźniczej, między ul. Kotlarską i Nożowniczą, znajdziesz WYPOŻYCZALNIĘ GITAR G4RENT, gdzie za drobną opłatą wypożyczysz instrument na godziny!

W tym samym miejscu nauczyciele z Akademia360 BEZPŁATNIE nauczą Cię „Hey Joe” i innych utworów granych podczas wydarzenia!

Przyjedź 1 maja do Wrocławia, zabierz rodzinę lub przyjaciół i spróbuj czegoś nowego! Czekamy na Was od godz. 10:00.

Pełny program imprez  i atrakcji Gitarowego Rekordu Świata 2022 znajdziesz na stronie: https://heyjoe.pl/2022/04/22/program-grs2022/


Ruszyły zgłoszenia na Gitarowy Rekord Świata 2022 we Wrocławiu!

1 maja podejmiemy próbę ustanowienia nowego Rekordu Świata we wspólnym graniu na gitarach.

Po dwóch latach perturbacji spowodowanych pandemią, Największa Gitarowa Orkiestra Świata powraca na  wrocławski Rynek  i zagramy wspólnie już po raz 20! Z okazji jubileuszu szykujemy mnóstwo nowych gitarowych atrakcji, aby rozwinąć nasze coroczne spotkanie w prawdziwy festiwal muzyki gitarowej.

Zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału pod tym linkiem:
https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2022

Finalna rejestracja uczestników Gitarowego  Rekordu Świata 2022 odbędzie się  1 maja w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku w godz. 10.00 – 15.45, ale wcześniejsze zgłoszenie online zaoszczędzi nas sporo czasu i uprości oficjalną procedurę rejestracji  rekordzistów.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Świata jest bezpłatny!

Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2022.

Zarejestrowani uczestnicy będą mogli  nabyć  ulgowe bilety na koncerty gwiazd w ramach festiwalu 3-Majówka 2022, który odbędzie się  w dniach 1-3 maja.  Program festiwalu na stronie www.3-majowka.pl

Jeśli nie możecie przyjechać do Wrocławia – zagrajcie z nami online!

1 maja na naszej stronie www.heyjoe.pl prowadzona będzie transmisja internetowa – dołączcie do wspólnego grania online, przekażcie też znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu. Formularze zgłoszeniowe do wspólnego grania online rejestrowane będą  bezpośrednio w przed imprezą.


WROCŁAWSKI SZERMIERZ dołączy do grona znanych postaci bijących Gitarowy Rekord Świata!

Uniwersytet Wrocławski nie ma rektora, a słynny Wrocławski Szermierz wciąż nie ma szpady!

Na wybór nowego  rektora Uniwersytet będzie musiał trochę poczekać, ale problem Szermierza możemy rozwiązać od ręki. Już 29 kwietnia Wrocławski Szermierz, symbol Uniwersytetu i całego miasta,  otrzyma  w prezencie … gitarę i dołączy do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która w niedzielę 1 maja zagra po raz 20 na wrocławskim Rynku.

W odróżnieniu od pomnika hrabiego Aleksandra Fredry, który co roku 1 maja wybiera gitarę elektryczną, Szermierz preferuje grę na gitarze klasycznej.

Bądź naocznym świadkiem przemiany wojownika w pacyfistę – muzyka!

Zapraszamy w piątek 29 kwietnia o godz.12.00 na plac przed Gmachem Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie razem zainaugurujemy jubileuszową 20. edycję Gitarowego Rekordu Świata przyciągającego do naszego miasta tysiące gitarzystów i turystów.

W ramach imprez otwarcia Gitarowego Rekordu Świata 2022 zapraszamy na specjalne koncerty w Starym  Klasztorze:

29.04.22, godz. 20.00
FRIDAY NIGHT IN WROCLOVE
Que Passa Guitars feat. Marek Napiórkowski & Jacek Królik
oraz FLAMENCO NIGHT – gitara/taniec śpiew

30.04.22, godz. 19.00
GITAROWE RIFFY I SOLÓWKI WSZECH CZASÓW