Gitarowe Przeboje Wszech Czasów – plebiscyt oraz koncert!

Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwana edycja Gitarowego Rekordu Świata A.D.2021🎸
Nikt jeszcze nie wie jaka ona będzie, ale wszyscy mamy nadzieję na wielkie spotkanie gitarzystów 1 maja 2021 na wrocławskim Rynku  :)
Już po raz 19. podejmiemy próbę pobicia Gitarowego Rekordu Świata i wspólnie stworzymy Największą Gitarową Orkiestrę Świata.
Chcemy abyście to wydarzenie tworzyli razem z nami, chcemy poznać muzyczne gusta gitarzystów i dowiedzieć się jakie utwory z przebogatej historii muzyki gitarowej chcielibyście usłyszeć lub zagrać we Wrocławiu.
Ogłaszamy plebiscyt na Gitarowe Przeboje Wszech Czasów 🎸 🎸 🎸
Czy wybierzecie najsłynniejsze gitarowe riffy jak w “Smoke on the water”, “Highway to Hell”, “Satisfaction” lub “Celinie” Kazika na Żywo, czy będą to powalające solówki jak: “Child In Time” – Deep Purple , “Eruption”- Van Halen , “Hotel California” – The Eagles lub coś Jana Borysewicza czy Grzegorza Skawińskiego, a może melodyjne piosenki jak: “The House Of The Rising Sun”- The Animals , “With Or Without You” – U2 albo “Nie płacz Ewka” Perfectu czy “Wehikuł czasu” Dżemu – zależy tylko od Was 🎸
Wybrane przez Was utwory zagramy dzień przed Gitarowym Rekordem, podczas specjalnego koncertu Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów z udziałem gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Ankietę do głosowanie znajdziecie w dyskusji na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/368602174243903/?active_tab=discussion

Można głosować na kilka utworów i dodawać swoje propozycje, dajcie też znać znajomym!


UWAGA! KRĘCIMY TELEDYSK PROMUJĄCY GITAROWY REKORD!

W środę, 12.08, Leszek Cichoński razem z cenionym reżyserem Jarosławem Żamojdą (“Młode Wilki”) uruchamia zdjęcia do teledysku “Thanks Jimi”:

Osoby z gitarami zapraszamy na zdjęcia na Rynku, które odbędą się w od ok. 12:30 do ok. 14:00 – zbiórka o 12:30 pod pomnikiem A. Fredry.
Osoby bez gitar – od 9:00 do 20:00 – w ustalonych indywidualnie miejscach we Wrocławiu.

Pierwszych 20 chętnych otrzyma imienne zaproszenie na Koncert Gwiazdy, który będzie miał miejsce 1 maja, po Gitarowym Rekordzie. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych.
Dla pozostałych uczestników przewidziany jest konkurs z unikatowymi nagrodami.

Jeśli chcesz wystąpić, wyślij wiadomość na maila: gitarowyclip@gmail.com

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, datę urodzenia, nr telefonu, aktualne zdjęcie oraz informacje, w jakim przedziale czasowym możesz pojawić się na planie.

Serdecznie zapraszamy:)


I Love Stary Klasztor – pomóż artystom, kup voucher biletowy na przyszłe koncerty!

Epidemia koronawirusa gwałtownie przerwała sezon koncertowy, całkowicie pozbawiając dochodów artystów, kluby muzyczne i firmy z branży estradowej. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy znowu mogli spotykać się na koncertach, ale potrzebujemy Waszego wsparcia!
Do bywalców Starego Klasztoru – klubu który od lat jest partnerem Gitarowego Rekordu Guinnessa i z którego prowadziliśmy tegoroczną transmisję – oraz bywalców innych koncertów we Wrocławiu, przygotowaliśmy voucher biletowy, który można będzie wykorzystać do końca 2020 roku na koncerty organizowane przez Stowarzyszenie “Nasze Miasto Wrocław” m.in. w ramach cyklu wROCKfest.pl i Ethno Jazz Festival.
Spis aktualnych koncertów znajduje się na stronie: https://wrockfest.pl/lista-koncertow/.
Aby wykorzystać voucher wystarczy kilka dnie przed terminem wybranego przez siebie koncertu napisać maila na adres: bilety.staryklasztor@gmail.com i ustalić formę odbioru biletów.
Należność za bilety będzie pomniejszona o kwotę, na jaką opiewa voucher.
Dzięki zakupionym przez Was voucherom będziemy mogli planować jesienny sezon koncertowy, tak aby jak największa liczba artystów mogła wystąpić przed Wami.

Do zobaczenia na koncertach już wkrótce!

Szczegóły dotyczące nabycia voucherów znajdują się na stronie: https://staryklasztor.com.pl/sklep/


Zobaczcie finałowy film z bicia Gitarowego Rekordu Świata Online 2020!

1 maja 2020 r. 7998 gitarzystów grających online ustanowiło po raz pierwszy w historii Gitarowy Rekord Świata Online!

Pełna lista uczestników rekordu znajduje się tu

Panorama Gitarzystów 360 przygotowana przez Grafoto – grafoto.pl znajduje się tu

Organizatorem Gitarowego Rekordu Świata jest wROCKfest.pl – Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych “Nasze Miasto Wrocław” przy wsparciu Gminy Wrocław

Do zobaczenia 1 maja 2021 na Rynku we Wrocławiu – Mieście Gitary!


Lista Uczestników
Gitarowego Rekordu Świata
Online 2020 już dostępna!

Oficjalna Lista Uczestników Gitarowego Rekordu Świata Online 2020 znajduje się pod tym linkiem.
W przypadku błędnych danych lub braku na liście prosimy o kontakt pod adresem: wrockfest@wrockfest.pl

Zapraszamy do obejrzenie Galerii Rekordzistów 2020 pod tym linkiem oraz Panoramy Gitarzystów 360 pod tym linkiem.

Zdjęcia i filmy uczestników Gitarowego Rekordu znajdują się również na wydarzeniu na Facebooku.

Wszystkim gitarzystom gratulujemy ustanowienia pierwszego w historii Gitarowego Rekordu Świata Online i zapraszamy za rok do Wrocławia – Miasta Gitary!

Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych pod tym linkiem.


Wielka Panorama Gitarzystów
360 już dostępna!

Wspólnie z Grafoto – Spacery Wirtualne Wrocław prezentujemy Panoramę 360 gitarzystów, którzy pobili Gitarowy Rekord Świata 2020.
Panoramę można obracać we wszystkich kierunkach i przybliżać – aby zobaczyć ją w pełnej rozdzielczości kliknijcie w ten link: https://spacer.grafoto.pl/grs2020/ i poszukajcie się na zdjęciach. Udostępniajcie znajomym, dajcie nam znać w komentarzach, jak się odnajdziecie :).
Panorama zawiera około 5 tysięcy zdjęć nadesłanych przez Was – jeśli kogoś zabrakło – wybaczcie :(.
Razem tworzymy jedna wielką gitarową rodzinę.

Do zobaczenie za rok na rynku we Wrocławiu – Mieście Gitary!!!


Do zobaczenia za rok!

7998  to wynik pierwszego w historii Gitarowego Rekordu Świata Online!!!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie imprezy – artystom, wolontariuszom, ekipom technicznym, magikom od komputerów i specom od łączeń internetowych, a przede wszystkim Wam, członkom Największej Gitarowej Orkiestry Świata!
Razem daliśmy radę – a jak się pewnie domyślacie, momentami nie było łatwo :)
Wiemy na pewno, że za rok musimy wspólnie spotkać się 1 maja na Rynku we Wrocławiu – Mieście Gitary!

Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych: https://www.facebook.com/events/262663514913779/


Mamy Gitarowy Rekord Świata online
zagrało razem 7 998 gitarzystów!

18. edycja Gitarowego Rekordu przechodzi do historii! Po raz pierwszy odbyła się w całości w wersji online. Legendarne “Hey Joe” pod wodzą Leszka Cichońskiego zagrało razem aż 7 998 gitarzystów. Tym razem nie na wrocławskim Rynku, a w domach, w oknach i na balkonach. W gitarowej orkiestrze zagrali m.in. Jennifer Batten, Mrozu, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Sebastian Riedel, Mietek Jurecki, Tomasz Zeliszewski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni.
W tym roku należało zarejestrować się 1 maja drogą mailową. Na skrzynkę Gitarowego Rekordu spłynęły zgłoszenia z całego świata – od Polski, przez Norwegię, Włochy, Hiszpanię po Londyn i USA.

Zagrali dla Hendrixa, Lipki i… personelu medycznego
Do grona wybitnych gitarzystów, którzy 1 maja zagrali jako największa gitarowa orkiestra online, dołączyła Jennifer Batten, znana ze współpracy z Michaelem Jacksonem, oraz Stan Skibby – sobowtór Jimiego Hendrixa. W tym roku mija 50 lat od śmierci Hendrixa – podczas Gitarowego Rekordu usłyszeliśmy największe przeboje artysty, w tym “Foxy Lady” i “Voodoo Child”. Członkowie Budki Suflera – Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonali utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki. Zagraliśmy również personelowi medycznemu na całym świecie. Usłyszeliśmy też przeboje Carlosa Santany. Internetowa formuła Rekordu nie zniechęciła organizatorów do przeprowadzenia – jak co roku – konkursów na gitarę z byle czego czy najlepsze przebranie.
Podczas Gitarowego Rekordu Świata trwała zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Darowizny wpłacać można jeszcze do 3 maja. Każdy, kto przekaże sumę o wartości minimum 25 zł, ma szansę wygrać unikatową gitarę projektu Szymona Chwalisza, twórcy legendarnych woodstockowych gitar. Wyjątkowy projekt artysty namalowany na gitarze to obraz opustoszałego wrocławskiego Rynku w czasach kwarantanny – miejsca, które od lat gromadzi tysiące ludzi, a dziś jest puste jak nigdy wcześniej. Ogłoszenie zwycięzcy 8 maja. Szczegóły www.zobaczmnie.org
To była wyjątkowa edycja Rekordu. W historii imprezy zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary. W 2021 roku gramy na wrocławskim Rynku!

Więcej informacji na www.facebook.com/GitarowyRekord


Gitarowy Rekord Świata 2020
1 maja zagraj z nami ONLINE!

PRZECZYTAJ INSTRUKCJE JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ!!!

1 maja podejmiemy pierwszą w historii próbę ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata Online.
Chcemy wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata i dać ludziom trochę radości i poczucia wspólnoty.
Grać będziemy w swoich domach – na balkonach, ogródkach, przy otwartych oknach lub w fotelach przed ekranem komputera – gdzie Wam najwygodniej.

1 maja od godz.12.00 rozpocznie się transmisja internetowa – włączcie ją i grajcie razem z nami!

Rekord bijemy o godz. 16.00, ale warto być z nami od samego początku :)
Transmisja z Wrocławia prowadzona będzie pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=jVM1GKdIVvU
oraz na naszym profilu https://www.facebook.com/GitarowyRekord/, a także na profilach naszych parterów m.in. WrocławTuWroclaw.comMagazyn GitarzystaStrefa Music Art.INFOMUSIC.PL.PL, Top GuitarRadio Wrocław , Antyradioi, Radio ESKAGazeta WrocławskaWyborcza.pl WrocławOnet
W przypadku problemów w transmisji spowodowanych dużą liczbą oglądających, prosimy o przełączenie się na profil FB Rekordu lub profile naszych partnerów. Prosimy również sprawdzić na stronie www.heyjoe.pl, czy nie pojawił się link rezerwowy do transmisji.

KTO MOŻE ZAGRAĆ?
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata Online, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.
Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe –  ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Do wielkiej orkiestry zapraszamy również wszelkie inne instrumenty – niech 1 maja stanie się prawdziwym świętem muzyki :)
Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim.

JAK DOŁĄCZYĆ DO REKORDU?
1 maja (nie wcześniej!) wyślijcie do nas maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl
W tytule napiszcie „Gramy!” w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko oraz miejscowość. Załączcie wypełnioną kartę zgłoszeniową (do pobrania tu: https://heyjoe.pl/…/uplo…/2020/03/karta_uczestnictwa2020.doc).
Można wysłać kilka zgłoszeń w jednym mailu.
Zróbcie zdjęcie z gitarą lub nakręćcie krótki filmik jak gracie online z nami i wstawcie na profil wydarzenia: https://www.facebook.com/events/333404514149711/ oraz na Insta z #GitarowyRekord albo wyślijcie na adres gitarowy.2020@gmail.com z dopiskiem “moje zdjęcie/ film”

Uwaga, prosimy o zdjęcia i filmy w poziomie! Udostępnienie zdjęcia lub filmu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego użycie w relacji z Gitarowego Rekordu Świata.
Najlepsze filmy i zdjęcia wykorzystamy w klipie z bicia Gitarowego Rekordu Świata 2020.
Jeśli tylko możecie, zróbcie swoją własną transmisję telefonem z miejsca, w którym zagracie i wcześniej powiadomcie znajomych, aby zasięgiem objąć maksymalnie dużo osób – publiczność zawsze jest ważna dla artysty!

POŁĄCZ SIĘ Z NAMI ONLINE!
Jeśli chcesz połączyć się z nami 1 maja i zobaczyć się grającego na gitarze w transmisji online, wejdź tu: https://heyjoe.pl/rr_artists/polacz-sie-z-nami-online/, ale pamiętaj – połączenie musi być krótkie :)

SZANUJMY SĄSIADÓW!
Na gitarach elektrycznych grać będziemy wyłącznie na próbach wspólnego grania o godz. 14.00 i 15.00 oraz podczas bicia Rekordu od godz.15.50 do 16.20.
Podczas prób poinformujcie sąsiadów i przechodniów o gitarowej akcji – zaproście na godz. 16.00 do kibicowania w realu – o ile to będzie możliwe – lub w Internecie.
Wydrukujcie plakat imprezy i pokażcie go sąsiadom – tu do pobrania: https://heyjoe.pl/wp-content/uploads/2020/04/GRS2020_plakat.pdf

CERTYFIKAT REKORDZISTY
W odpowiedzi na swoje zgłoszenie otrzymacie mailem Certyfikat Rekordzisty, który będzie można edytować, uzupełnić o swoje dane i wydrukować.
Pamiątkowe Certyfikaty Rekordzisty, jakie znacie z poprzednich edycji, można będzie odebrać do końca 2020 roku w klubie Stary Klasztor, przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Odbiór odbywać się będzie za okazaniem maila z potwierdzeniem zgłoszenia; można poprosić o odbiór znajomych. Wasze imię, nazwisko oraz miejscowość, z której pochodzicie, umieszczone zostaną na Liście Uczestników Gitarowego Rekordu Świata Online 2020.
W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako specjalna edycja online, tak więc, niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal będziemy potrzebować 7423 + 1 grających razem gitar.

KOSZULKI
Zapraszamy do nabycia pamiątkowych koszulek z Gitarowego Rekordu Świata 2020
Wzór koszulki został wybrany z propozycji uczestników Gitarowego Rekordu Świata w konkursie organizowanym przez klub Stary Klasztor, który od lat jest partnerem gitarowego święta
Cena koszulki wraz z wysyłką: 50 zł
Szczegóły jak dokonać zakupu znajdziesz tu: https://staryklasztor.com.pl/sklep/

CO GRAMY?
Oprócz głównego utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, zagramy w tym roku między innymi utwór zespołu Budka Suflera pt. “Jest taki samotny dom” („A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”) w hołdzie zmarłemu niedawno Romualdowi Lipce oraz przebój Dżemu “Naiwne pytania” („W życiu piękne są tylko chwile”) z dedykacją dla pracowników służby zdrowia na całym świecie.
Instrukcje co jeszcze będziemy grać i jak zagrać znajdziesz na naszej stronie www.heyjoe.pl w zakładce„ Zagraj z nami”.

1 maja spotkajmy się w sieci, a za rok – we Wrocławiu!