aktualności RANKO UKULELE – Granko z Ranko na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu!

RANKO UKULELE – Granko z Ranko na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu!

RANKO UKULELE – Granko z Ranko na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu! post thumbnail image

W głębi serca czujesz, że jesteś kluską? Chłopak przypomina Ci alpakę? Biedronki podejrzanie szczerzą do Ciebie paszczę? Znowu sponiewierała Cię poduszka? Każdy powód jest dobry by wspólnie pośpiewać rankowe piosenki, zapraszamy na GRANKO Z RANKO 1 maja podczas Gitarowego Rekordu Świata!

RANKO to artystka z Poznania, której wdzięczne i bezpretensjonalne piosenki grane na ukulele koszą prawdziwe miliony wyświetleń. Przebojowość Ranko polega na jej sprawności w tekstach, dystansie do siebie, świata i humorze. Jej narracja pozbawia obciachu i pozwala żyć w zgodzie z sobą. Ranko jest świetną obserwatorką, która prowadzi nas przez ten świat nieoczywistą drogą, drogą bardziej bajkową, bardziej znośną, bardziej piękną.

Nieodłącznym elementem twórczości Ranko są tzw. „bazgrołki”, czyli własnoręcznie rysowane przez artystkę historie, ilustrujące jej piosenki i będące zarazem teledyskami do wielu z jej utworów.

Razem z Ranko występuje Paweł „Paweuke” Wojciechowski, multiinstrumentalista grający m.in. na basie, banjo, mandolinie czy melodyce nadając piosenkom bardziej pełne brzmienie.

RANKO UKULELE wystąpi 1 maja w Gitarlandii – Strefie Gitarowych Krasnoludków przy Kościele Garnizonowym tuż obok Rynku.

https://www.youtube.com/watch?v=ml6w6KDNCzU

Podobne artykuły

NEIL ZAZA – amerykański wirtuoz elektrycznej gitary zagra na GITAROWYM REKORDZIE ŚWIATA i festiwalu 3-MAJÓWKA 2024 we Wrocławiu!NEIL ZAZA – amerykański wirtuoz elektrycznej gitary zagra na GITAROWYM REKORDZIE ŚWIATA i festiwalu 3-MAJÓWKA 2024 we Wrocławiu!

NEIL ZAZA to jeden z najlepszych gitarzystów rockowych na świecie, znany z instrumentalnych kompozycji, a także interpretacji klasycznych dzieł Bacha i Mozarta. Neil Zaza nie tylko pomógł zdefiniować gatunek „melodyjnej