Jak w krótkim czasie, używając tylko ogólnie dostępnych przedmiotów, zamienić się w Jimiego Hendrixa  i zabłysnąć 1 maja na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu dowiecie się z instruktażowego filmu, który prezentujemy poniżej.

Jak tego dokonać w praktyce w jedną minutę, zaprezentuje na żywo 1 maja znany wrocławski  plastyk i karykaturzysta Tomasz Broda.

O  godz. 15.00 na głównej scenie odbędzie się finał konkursów na 'gitarę z byle czego” i najlepsze gitarowe przebranie i tam wypatrujcie Jimiego Hendrixa!

Zaraz potem, o godz. 15.20 na scenie Gitarlandii przy kościele św. Elżbiety, Tomasz Broda poprowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci  „Zrób sobie Hendrixa ” i kilkunastu najmłodszych gitarzystów zamieni się w legendę rocka Tomasz Broda – polski artysta plastyk, karykaturzysta.

Zajmuje się ilustracją prasową i książkową, plakatem, rysunkiem, malarstwem, scenografią, projektowaniem kostiumów teatralnych. Tworzy maski i lalki z przedmiotów codziennego użytku, które prezentował w swoich cyklicznych, autorskich występach w ramach programów telewizyjnych . Prowadził program „Zrób sobie gębę”, zilustrował książkę „Zrób sobie Wrocław” oraz wykonał serię portretów znanych polskich i światowych matematyków „Zrób sobie matematyka”. Teraz przyszedł czas  na
muzykę rockowa i „Zrób sobie Hendrixa”!

Spotkajmy się 1 maja we Wrocławiu – Mieście Gitary!