Chcesz zostać gwiazdą, a przy okazji wesprzeć  szlachetną ideę pomocy?

Zagraj dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!

Z nami wszystko jest możliwe!

W niedzielę 29 stycznia w strefie Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku, powstanie specjalna scena, na której będziesz mógł wystąpić i aktywnie wesprzeć 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Dołącz do akcji „Twoje 5 minut sławy!”. To Ty będziesz gwiazdą, to Twój występ będzie oklaskiwać publiczność i to dzięki Tobie zbierzemy więcej pieniędzy do puszek WOŚP!

Głównym tematem Twojego występu jest gitara – reszta zależy od Ciebie!

Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe, a także mandoliny, banjo i ukulele. Grać można również na instrumentach naśladujących brzmienie gitary.

Można grać solo, z towarzyszeniem innego instrumentu lub nagranego podkładu, można  śpiewać  lub tańczyć z akompaniamentem gitary, albo wykonać dowolny układ choreograficzny, scenkę teatralną czy występ stand-upowy, którego głównym elementem jest gitara.

Czy zagracie powalające solo Hendrixa lub Janka Borysewicza,  elegancki utwór na gitarę klasyczną, zaśpiewacie Kaczmarskiego, szanty albo ogniskowa wersję „Przeżyj to sam” na ukulele, a może wykonacie ognisty taniec flamenco lub układ „air guitar” z kijem od szczotki – wszystko zależy tylko od Was!

Najważniejsze, aby zrobić wrażenie na publiczności i zebrać jak najwięcej datków na WOŚP!

Twój występ nie może trwać dłużej niż 5 minut, ale na życzenie publiczności może zostać przedłużany o kolejne 5-minutowe części. Na scenie mogą być maksymalnie DWIE OSOBY – nie szukamy zespołów, tylko gitarowe osobowości.

Osoby zakwalifikowane do występów zaprosimy również na główną scenę wrocławskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie o godz. 17.30 będą mogły zagrać razem z gwiazdami gitary legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, którym otworzymy przygotowania do  Gitarowego Rekordu Świata 2023 zaplanowanego na 1 maja we Wrocławiu.

Zgłoszenia do występów wysyłajcie mailem na adres: [email protected]

Napiszcie krótko co chcielibyście zaprezentować oraz podajcie wymagania techniczne ( na czym gracie, czy jest potrzebny wzmacniacz lub mikrofony, czy używacie podkładów muzycznych). Podeślijcie próbkę swoich umiejętności. Pamiętajcie, że nie przyjmujemy zgłoszeń zespołów – na scenie mogą być max 2 osoby.

Zgłoszenie przyjmowane będą do 27 stycznia. Zgłoszenia przesłane po tym terminie trafią na listę rezerwową i w zależności od ilości wcześniejszych zgłoszeń mogą również zostać dopuszczone do występów.

Zapraszamy do wspólnej gitarowej zabawy!