Jubileusz 25-lecia pracy edukacyjnej artysty

Z okazji okrągłego jubileuszu działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego, uhonorowanego w 1994 roku przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży – 1 maja na wrocławskim rynku podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się „Zlot Studentów Cichońskiego“. Hasło, które towarzyszy pospolitemu ruszeniu uczniów Leszka to… „Gram, bo lubię… i tralalla!“ ;-). Zapowiedziało się już wielu znanych gitarzystów jak Bartek Papierz, Krzysztof Kawałko, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko. Ich muzyczna kariera zaczęła się właśnie podręczników i warsztatów Cichońskiego.
Warto wspomnieć szerzej o Romanie Miroshnichence, który weźmie także udział w próbie bicia Rekordu.  Artysta jest jednym z czołowych gitarzystów nowej generacji w Europie. Laureat międzynarodowych prestiżowych nagród ma za sobą nagrania i koncerty m.in. z Stevem Vai`em, Alem Di Meolą, Larrym Coryellem, Marco Mendozą, Heatherem Headley`em, Djivanem Gasparyanem, Donato Joao Danielem „Pipi”Piazzollą. Mając czternaście lat zaczerpnął kilku lekcji u Leszka Cichońskiego, który przedstawił mu szeroką gamę bluesowo-rockowego brzmienia gitary.  Silny wpływ na rozwój jego kariery wywarły także legendy takie jak John McLaughlin, Paco de Lucía, Larry Coryell i Al Di Meola, który określa go mianem swojego najzdolniejszego ucznia. Ale być może Roman nie odnosiłby aż takich sukcesów, gdyby nie jego początek ścieżki…
A wszystko zaczęło się 25 lat temu, kiedy w 1991 roku ukazała się w Polsce pierwsza szkoła dla gitarzystów z instruktażem nagranym na kasetach audio: „Blues-Rock Guitar Workshop” autorstwa Leszka Cichońskiego.  Dla kilku pokoleń gitarzystów była to pierwsza w życiu szkółka gitarowa, często to od niej zaczynała się ich życiowa podróż z tym instrumentem. Wówczas z kasetą magnetofonową, dziś z płytą CD, podręcznik nadal się sprzedaje i ma się dobrze – a to znaczy, że szeregi „studentów” Leszka Cichońskiego stale rosną w siłę. Czas tę siłę pokazać!
Prosimy uczniów Leszka o przybycie  najlepiej o 10.00, ale nie później niż o 12.00.

Miejsce na honorowym podeście zapewniają: bilet ze strony http://www.uczestnicy.pl/event/zlot-studentow-leszka-cichonskiego oraz materiały edukacyjne Cichońskiego – trzeba zabrać ze sobą  książki,  kasety video,  zdjęcia z warsztatów, które Leszek będzie podpisywał po biciu Rekordu ok. 16.30.

 A jeśli ktoś chce się podzielić wspomnieniami inspirowanymi warsztatami, lekcjami Leszka Cichońskiego – może je umieścić na stronie grupy „Uczniowie Leszka Cichońskiego”:  https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego/