1 maja na wrocławskim Rynku, największe na świecie zgromadzenie gitarzystów wykona wspólnie kultowy utwór Prince`a „Purple Rain”!

Tym samym uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 oddadzą muzyczny hołd „Księciu”,  którzy inspirował się także twórczością Jimiego Hendrixa – patrona wrocławskiego Gitarowego Święta.

 

W ostatnich dniach świat muzyczny obiegła zasmucająca wiadomość o śmierci Prince`a.  Artysta był jedną z najbardziej nowatorskich i ekscentrycznych postaci współczesnego show-biznesu, eksperymentującą z różnorodnymi stylami – popem, rhythm and bluesem, soulem, funky, dance, rockiem i jazz-rockiem, a także doskonałym gitarzystą, którego talent dostrzegł i w pełni docenił również jeden z najgenialniejszych gitarzystów wszech czasów – Steve Vai.

Dorobek „Księcia” jest ogromny – 39 albumów, 7 nagród Grammy, ponad 100 milionów sprzedanych płyt. Dla muzycznego środowiska to niepowetowana strata.

Tradycją  Gitarowego Rekordu Guinnessa jest upamiętnianie wybitnych gitarzystów, wykonując wspólnie ich utwory. W 2007 r. artyści grając  „Kiedy byłem małym chłopcem” oddali hołd ojcu polskiego bluesa – Tadeuszowi Nalepie. W 2011 roku – kiedy śmierć Gary`ego Moore`a uniemożliwiła zapowiedziany już występ we Wrocławiu  –  gitarzyści zagrali jego utwór “Still Got the Blues”. W zeszłym roku odbył się koncert na cześć nieodżałowanego Jarosława Śmietany. W przeddzień tegorocznego Rekordu, 30 kwietnia, podczas koncertu B.B.King Tribute Guitar Summit wspominać będziemy  „Króla Bluesa” w rok po jego śmierci.

Nikt nie przypuszczał, że świat muzyczny straci także Prince`a, który potrafił wydobyć wspaniałe dźwięki  z  każdej – nawet najtańszej gitary, udowadniając tym samym, że talent jest istotniejszy niż instrument.

Zachęcamy wszystkich gitarzystów, również amatorów,  do wspólnego wykonania „Purple Rain”.

Akordy nie są trudne:  / A / fis / E / D / A / fis / E / E A / ref. / D / D / A / fis / E / E / E / E A /

Zagrajmy to razem 1 maja we Wrocławiu, a „Książę” i Jimi Hendrix będą patrzyć z nieba na Największą Gitarową Orkiestrę Świata!

Impreza jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 znajdziesz na: www.facebook.com/GitarowyRekord
informacja/akredytacje dla mediów: [email protected]