GITAROWY REKORD ŚWIATA 2021 – WROCŁAW 19.06.21
Gramy na żywo! Gramy online!

Tegoroczny Gitarowy Rekord będzie odbywał się hybrydowo – na żywo we Wrocławiu oraz online, przed ekranami komputerów  na całym świecie.

Spotykamy się 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia przy ul Wystawowej 1.

Tegoroczna lokalizacja i data Gitarowego Rekordu jest jednorazowa i wynika wyłącznie ze względów bezpieczeństwa – w przyszłym roku 1 maja, impreza powróci na wrocławski Rynek. Samą Pergolę, nowe miejsce imprezy, znacie bardzo dobrze – co roku odbywają się tu koncerty gwiazd towarzyszące Rekordowi. 

JAK ZAGRAĆ
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.
Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Rekordu jest bezpłatny.

Instruktaż do nauki utworów, które zagramy razem 19 czerwca znajdziesz na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka

ZAGRAJ Z NAMI NA ŻYWO WE WROCŁAWIU!|
Zapisów na listę gitarzystów grających na żywo można dokonywać pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021

Wcześniejsze zgłoszenie gwarantuje, że nie zabraknie dla Was miejsca w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata grającej na żywo we Wrocławiu

Impreza Gitarowy Rekord Świata 2021 odbędzie  się w sobotę 19 czerwca 2021 na terenie Pergoli w kompleksie Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz.10.00 przy wejściu na teren imprezy.

Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na rękę, który uprawnia do wejścia na teren imprezy oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2021. W zależności od aktualnych przepisów możesz zostać poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem.

Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz.11.00.

Start imprezy oraz koncertów na scenie zaplanowany jest na godz. 12.00.

Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się o godz. 16.00, ale warto być z nami od samego początku imprezy. Czeka na Was mnóstwo gitarowych atrakcji, wspaniałych występów, konkursów, wspólnego grania i łączeń z gitarzystami z całego świata.

Zapoznajcie się z ramowym programem imprezy: https://heyjoe.pl/rr_artists/gitarowy-rekord-swiata-19-06-2021-r-program/

UWAGA NA KORKI WE WROCŁAWIU! NIE SPÓŹNIJ SIĘ NA BICIE REKORDU!
W każdy weekend przy dojeździe do Hali Stulecia robią się bardzo duże korki. Zaplanujcie przyjazd na miejsce imprezy  na jak najwcześniejszą godzinę. Atrakcji na naszej scenie nie zabraknie, a Wy oszczędzicie sobie stresu 🙂

GRAMY BEZPIECZNIE
Nasza firma wROCKfest.pl – główny organizator Gitarowych Rekordów od pierwszej edycji – ma długoletnie doświadczenie w organizacji dużych imprez muzycznych, także w trudnych warunkach. We wrześniu 2020 roku zorganizowaliśmy plenerowy “Last Minute Summer Festival” dla kilkutysięcznej publiczności z zachowaniem wszelkich obostrzeń covidowych. Sposób zabezpieczenia imprezy i współpraca z służbami sanitarnymi, zostały przez władze Wrocławia uznane za wzorcowe w czasie pandemii.

Gitarowa impreza 19 czerwca we Wrocławiu odbędzie się z zachowaniem aktualnych obostrzeń sanitarnych. W mocy pozostawać będzie hasło „dystans  & dezynfekcja”  przez cały czas trwania imprezy. Na teren oficjalnej imprezy wstęp będą mieli wyłącznie zarejestrowani gitarzyści oraz opiekunowie niepełnoletnich gitarzystów.

ZAGRAJ Z NAMI ONLINE!
Gitarzystów, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, gorąco zachęcamy do dołączenia do gitarowej orkiestry online. Nieważne gdzie będziecie – w domu, w ogródku, w górach, czy na pełnym morzu – dołączcie do nas w sieci i zagrajmy razem kultowe “Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Transmisja Gitarowego  Rekordu Świata 2021 dostępna będzie 19 czerwca od godz. 10.00 na naszej stronie oraz profilu Fb  @GitarowyRekord i kanale YT https://youtu.be/cWnr7-s6AWQ

Lista gitarzystów grających online będzie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021. Zgłoszenia do gry online nie będą przyjmowane wcześniej – aby oficjalnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord musimy mieć pewność, że gracie razem z nami w dniu imprezy!
Link do zapisów online: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021-online

Wyślijcie nam swoje zdjęcie lub filmik jak gracie na adres:[email protected]

Uwaga, prosimy o zdjęcia i filmy w poziomie!

STWÓRZ SWOJĄ GRUPĘ I DOŁĄCZ DO GITAROWEJ ORKIESTRY ONLINE!
Zapraszamy do planowania gitarowych imprez w swoich miejscowościach – w ośrodkach kultury, ogniskach muzycznych, klubach czy razem z przyjaciółmi –  i wspólnego grania w sieci.  Zorganizowane grupy proszone są o kontakt pod adresem: [email protected].  Z niektórymi połączymy się w trakcie transmisji na żywo, a filmiki z przygotowań publikować będziemy w mediach społecznościowych.

PAMIĄTKOWE KOSZULKI z Gitarowego Rekordu Świata 2021 można nabywać online

https://patefon.pl/szukaj/szybkie,wszystkie,GITAROWY+REKORD+%C5%9AWIATA.html

Koszulki będą również  do nabycia we Wrocławiu w dniu imprezy

WYDRUKUJ SWÓJ PLAKAT!
Pomóż nam promować Gitarowy Rekord Świata. Wydrukuj własny plakat imprezy i zaprezentuj go sąsiadom, przyjaciołom, przechodniom oraz udostępnij we własnej transmisji internetowej podczas wspólnego grania 19 czerwca.

Niech wszyscy zobaczą, że bijemy nowy Gitarowy Rekord Świata 2021!

Plakat w wersji pełnokolorowej do wydrukowania znajduje się tu:

https://heyjoe.pl/wp-content/uploads/2021/06/GRS2021_plakat_color.pdf

Uproszczona wersja czarno-biała jest tu:

https://heyjoe.pl/wp-content/uploads/2021/06/GRS2021_plakat_gray.pdf

ULGOWE BILETY NA KONCERTY
Gitarzystów, którzy zagrają na żywo 19 czerwca we Wrocławiu zachęcamy do kontynuacji muzycznej soboty 🙂

O godz. 19.00 zapraszamy na koncert wROCKowe Powitanie Lata,  na którym zagrają PIDŻAMA PORNO i KONIEC ŚWIATA.

Ulgowe bilety dla gitarzystów w cenie 40 zł będą dostępne przy rejestracji uczestników Gitarowego Rekordu.

Gitary i wzmacniacze można będzie  na czas koncertu zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia.

Przy rejestracji będzie można również nabyć ulgowe bilety na festiwal 3-MAJÓWKA 2021, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się w terminie 2-4.07.21

POBIJMY RAZEM REKORD!
Przypominamy, że liczy się każda gitara i każdy grający – na żywo czy online – otrzyma Certyfikat Rekordzisty oraz figurował będzie na oficjalnej Liście Uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2021!

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako specjalna edycja hybrydowa, tak więc, niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal będziemy potrzebować 7423 + 1 grających razem gitar.

19 czerwca spotkajmy się we Wrocławiu oraz w sieci
Razem damy radę!
BO JAK NIE MY, TO KTO?

Szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji imprezy podawać będziemy na bieżąco – sprawdzajcie najnowsze posty na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/262663514913779/,  profilu Fb https://www.facebook.com/GitarowyRekord/ i naszej stronie.