1 maja spotykamy się na wrocławskim Rynku.

Rejestrację uczestników zaczynamy od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnij wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.heyjoe.pl) – to zaoszczędzi nam czasu. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY!

Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2018. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe oraz płytę DVD z ubiegłorocznego Rekordu.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Dla najmłodszych gitarzystów wydzielona zostanie Strefa Gitarowego Krasnoludka.

Koncerty zaczynamy o godz. 10. Zagrają wspólnie z nami: Crash,  Andrzej Nowak & Złe Psy, Sebastian Riedel & Cree, Leszek Cichoński & Jose Torres, Leburn Maddox, Egon Poka, Jacek Krzaklewski (Perfect), Wojciech Hoffman (Turbo),  Ryszard Sygitowicz, Krzysztof Misiak, Wojtek Pilichowski oraz wielu innych gitarowych mistrzów z Polski i ze świata. Zagramy też razem z Grzegorzem Markowskim przebój zespołu Perfect – „Nie płacz Ewka”.

Próby wspólnego grania zaczynają się o godz. 12.40. Utwory które będziemy grać w tym roku oraz instruktaż jak grać znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl w dziale  „Zagraj z nami/opisy utworów”. Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa.

 Rejestracja uczestników kończy się definitywnie ok. godz. 15.45, potem odbywa się generalna próba wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!

Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2018!

Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, szczegółowy program znajdziecie poniżej. Koncert odbędzie się  na dwóch scenach w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Na obie sceny obowiązuje jeden bilet. Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd i następne koncerty festiwalu 3-Majówka 2018. (bilety jednodniowe: 50 zł, karnety 2 – dniowe: 80 zł, karnety 3 – dniowe: 100 zł). Ulgowe bilety będą do nabycia wyłącznie podczas rejestracji uczestników i będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 – nie można odstąpić ich innym osobom.

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska. Tramwaje będą odjeżdżać z przystanku przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej co 5 minut od godz 16.30. Dla gitarzystów przejazd jest dramowy.

Gitary i wzmacniacze można będzie zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia. Cena 5 zł za gitarę lub komplet gitara+wzmacniacz.

Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka Festiwalowe Pole Namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9,  około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli. e-mail: [email protected]

Podczas imprez będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć – umieszczajcie je w sieci z hashtagiem #gitarowyrekordguinnessa

Pełna lista uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 ukaże się w Gazecie Wrocławskiej – Polska The Times w sobotę 5 maja. Kup Gazetę Wrocławską w kiosku lub poproś znajomych z Dolnego Śląska o zakup. To doskonała pamiątka dla każdego Rekordzisty. Wcześniej sprawdź na stronie www.heyjoe.pl czy Twoje dane zostały poprawnie zapisane.

Podczas imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi za granicą, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Guinnessa 2018. Cały czas na naszej stronie prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu na naszym profilu YT https://www.youtube.com/watch?v=BNuB-YU_Gy4

Gdybyście o czymś zapomnieli, nie przejmujcie się – we wszystkim pomogą nasi wolontariusze!

Do zobaczenia we Wrocławiu 1 maja 2018!  Bądźcie z nami od początku 🙂

 

PROGRAM

1 maja:

Rynek
10.00 Start imprezy, początek rejestracji
10.10 CRASH – koncert
11.00  ANDRZEJ NOWAK & ZŁE PSY –  koncert
12.00  SEBASTIAN RIEDEL & CREE – koncert „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”
12.40 Wspólne granie z zaproszonymi gośćmi – próby i warsztaty
13.20 LESZEK CICHOŃSKI + JOSE TORRES – koncert Viva Santana!
14.00 Próba generalna Hey Joe – obecność obowiązkowa!
14.15 Gramy „Nie płacz Ewka” z Grzegorzem Markowskim
15.00 Wspólne zdjęcie „Gitarowego Krasnoludka z gitar”
15.45 Ostatnia próba  Hey Joe – sprawdź czy się zapisałeś!
16.00 Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa  A.D.2018!!!
16.10 Odczytanie wyniku…?!
16.15 Gramy na bis!
16.30 Przejazd tramwajami na Pergolę
17.00 Początek Koncertu Gwiazd na Pergoli/Hali Stulecia

Pergola
17.00  PERFECT
19.00  HUNTER
21.00  THE DEAD DAISIES

Hala Stulecia
18.15 SINFONITY
20.00 LAO CHE
22.30 KREATOR

00.00 Planowany koniec imprezy
2 maja start godz 15.00
AYO, PIDŻAMA PORNO, NOCNY KOCHANEK, JELONEK, VADER, COMA, ME AND THAT MAN, BOKKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ORGANEK, O.S.T.R., BASS ASTRAL x IGO, MIUOSH AKUSTYCZNIE

3 maja start godz 15.00
KULT, DUBIOZA KOLEKTIV, THE DUMPLINGS, PERCIVAL SCHUTTENBACH „WILD HUNT LIVE”, WAGLEWSKI FISZ EMADE, GRUBSON, MIKROMUSIC, KORTEZ, HAPPYSAD, RALPH KAMINSKI

 

30 kwietnia zapraszamy na imprezę dla najmłodszych przygotowująca do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018. Podczas ŚWIATOWEGO DNIA KRASNOLUDKA Z GITARĄ wystąpią ARKA NOEGO,   Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU) oraz  WOJTEK PILICHOWSKI & KAMIL PYREK ( „Super Dzieciak” ) Dołącz do jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków!
Start godz. 15.00 – Rynek