1 maja spotykamy się na wrocławskim Rynku.

Rejestrację uczestników zaczynamy od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnij wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania) – to zaoszczędzi nam czasu. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY!

Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2017. Można będzie też nabyć specjalne plastikowe certyfikaty, koszulki i inne gadżety festiwalowe oraz zamówić płytę DVD z tegorocznego Rekordu.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem.

Koncerty zaczynamy na małej scenie obok Pręgierza o godz. 10.00 Będziemy grać Gitarowe Przeboje Wszech Czasów i przygotowywać się do wspólnego grania.

Od 11.30 za głównej scenie zagrają krótkie koncerty Jelonek, Paweł Domagała i Jan Borysewicz oraz, wspólnie z nami, Greg Koch,  Leburn Maddox, Egon Poka, Grzegorz Skawiński, Sebastian Riedel,  Andrzej Nowak (TSA), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jacek Krzaklewski (Perfect), Wojciech Hoffman (Turbo),  Piotr Nalepa, Robert Lubera i twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa – Leszek Cichoński  oraz wielu innych gitarowych mistrzów z Polski i ze świata.

W tym roku nagrywamy koncertowe DVD z udziałem rekordzistów. I Ty możesz zostać gwiazdą! Jeśli chcesz, aby Twoje nazwisko znalazło się na pamiątkowej płycie DVD pośród mistrzów gitary weź udział w próbach wspólnego grania które zaczynają się o godz. 12.40 Warsztaty i próby wspólnego grania poprowadzi Leszek Cichoński. Utwory które będziemy grać w tym roku oraz instruktaż jak grać znajdziesz na stronie w dziale  „Zagraj z nami/opisy utworów„. Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa.

Podczas imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi za granicą, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Guinnessa 2017. Cały czas na naszej stronie prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu na naszym profilu YT https://www.youtube.com/watch?v=E_HnvH6aM7M&feature=youtu.be

Rejestracja uczestników kończy się definitywnie ok. godz. 15.45, potem odbywa się generalna próba wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!

Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2017!

Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, szczegółowy program znajdziecie poniżej. Koncert odbędzie się  na dwóch scenach w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Na obie sceny obowiązuje jeden bilet.

Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd i następne koncerty festiwalu 3-Majówka 2017. Ulgowe bilety będą do nabycia wyłącznie podczas rejestracji uczestników.

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska. Tramwaje będą odjeżdżać z przystanku przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej co 5 minut od godz 16.30.

Dla gitarzystów przejazd jest darmowy.

Gitary i wzmacniacze można będzie zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia. Cena 5 zł za gitarę lub komplet gitara+wzmacniacz.

O godz. 18.00 w Klubie Festiwalowy Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1 zagra GREG KOCH z zespołem, a potem  odbędzie się gitarowe jam session. Dla gitarzystów wstęp jest wolny.

Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka Festiwalowe Pole Namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9,  około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli.

Podczas imprez będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć – umieszczajcie je w sieci z hashtagiem #3majowka2017

Lista Uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2017 ukaże się 4 maja w Gazecie Wrocławskiej – Polska The Times

Gdybyście o czymś zapomnieli, nie przejmujcie się – we wszystkim pomogą nasi wolontariusze!

Do zobaczenia we Wrocławiu 1 maja 2017!  Bądźcie z nami od początku 🙂

PROGRAM 1 maja Rynek:
Scena Gitarowe Przeboje Wszech Czasów (obok Pręgierza)
10.00 7 Wspaniałych – Legendy Wrocławskiej Gitary
10.15 Jam Session Gitarowe Przeboje Wszech Czasów, wspólne granie i próby do nagrania DVD
12.20 George Dyer Band
13.00 Jam Session Gitarowe Przeboje Wszech Czasów

Scena główna:
11.30 JELONEK – koncert
12.15 PAWEŁ DOMAGAŁA – koncert
12.40 Wspólne granie i próby do nagrania DVD
13.15 JAN BORYSEWICZ – koncert
13.45 GREG KOCH + LESZEK CICHOŃSKI
14.00 Ostatnia próba Hey Joe przed nagraniami!
14.10 Nagrywamy wspólnie z zaproszonymi gośćmi
14.45 Wspólne zdjęcie „gitary z gitar”
15.00 Nagrywamy wspólnie z zaproszonymi gośćmi
15.30 Finał konkursów
15.45 Próba generalna Hey Joe – obecność obowiązkowa!
16.00 Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa A.D.2017!
16.10 Odczytanie wyniku…
16.15 Gramy na bis!

Pergola, ul. Wystawowa 1
17.00 ACID DRINKERS
18.30 ENTER SHIKARI
21.00 THE CRANBERRIES
22.40 Pokaz fontanny multimedialnej

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
19.30 LACUNA COIL
22.40 DOG EAT DOG
00.00 Planowany koniec imprezy

Klub Festiwalowy Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
18.00 GREG KOCH BAND
19.30 Gitarowe Jam Session

3 –Majówka 2017
2.05.17 godz. 15.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
5’NIZZA, LADY PANK, HAPPYSAD, STRACHY NA LACHY, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, HUNTER, NATALIA PRZYBYSZ, ŁĄKI ŁAN, CZESŁAW ŚPIEWA, JULIA PIETRUCHA, PAWEŁ DOMAGAŁA, RENATA PRZEMYK, XXANAXX, REBEKA

3.05.17 godz. 15.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
TOY DOLLS, KULT, LUXTORPEDA, ILLUSION, COMA, BRODKA, PIOTR ZIOŁA, NOSOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ŁONA i WEBBER, OSTR, FISZ EMADE TWORZYWO