W najbliższy weekend (14-15 kwietnia) Wrocław stanie się najbardziej magicznym miejscem na Ziemi. Zgodnie z tradycją wrocławskie krasnale – symbol i atrakcja miasta – dostaną swoje gitary, by móc poćwiczyć przed zbliżającym się Gitarowym Rekordem Guinnessa zaplanowanym na 1 maja.
Zapraszamy do wspólnej zabawy – w sobotę i niedzielę można będzie „przyłapać” wrocławskie krasnale na przygotowaniach do gitarowej imprezy. Zróbcie im zdjęcia!

Najciekawsze ujęcia upolowanych krasnali z gitarą należy umieścić na Instagramie z oznaczeniem #gitarowyrekordguinnessa lub wysłać na adres: [email protected] w celu publikacji na facebookowym profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Najbardziej kreatywne zdjęcia, selfie, gify zostaną nagrodzone zaproszeniami na koncert gwiazd 1 maja w kompleksie Hali Stulecia, gdzie wystąpią znakomite polskie zespoły – Perfect, Lao Che i Hunter, a także Sinfonity – światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych z Hiszpanii, hardrockowa supergrupa – The Dead Daises oraz legenda thrash metalu – Kreator z Niemiec.

Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa jest dla wrocławskich krasnali wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy 30 kwietnia został oficjalnie ogłoszony „Światowym Dniem Krasnoludka z Gitarą”. To impreza skierowana do najmłodszych. – Co roku staramy się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici nasz festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to „Gitarowe Rodziny” w 2015 „Dziewczyna z Gitarą”, a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki. Dlatego 30 kwietnia organizujemy „Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą”, specjalny happening pełen atrakcji dla najmłodszych fanów tego pięknego instrumentu. Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa. Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił „nadprzyrodzonych” – zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach – mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festival.

Celem imprezy jest stworzenie jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków. Można do niej dołączyć niezależnie od wieku i umiejętności gry na instrumencie, a dodatkowo organizatorzy zachęcają do przebrania się w krasnoludkowe stroje, by orkiestra była nie tylko najliczniejsza i najgłośniejsza, ale także najbardziej kolorowa. Dla małych śmiałków, którzy będą chcieli pomóc w ustanowieniu nowego rekordu przygotowano specjalną Strefę Krasnoludka z Gitarą także 1 maja.