1 kwietnia wrocławskie krasnoludki dostaną gitary i  świętować będą zbliżający się pierwszomajowy Gitarowy Rekord Guinnessa. Warto szukać skrzatów z gitarami i robić im zdjęcia, bo za najlepsze można wygrać bilety na koncerty 3-Majówki 2017, największego wrocławskiego  festiwalu .

Opanowały wrocławskie ulice, skwerki, nabrzeża Odry, nawet latarnie. Siedzą cicho obok nas, obserwują. Rok temu przyłączyły się do wiosennej gitarowej zabawy i zorganizowały Wszechświatowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. Po raz kolejny 1 kwietnia, na miesiąc przed  Gitarowym Rekordem Guinnessa, wrocławskie krasnoludki założą gitary.

To widok niecodzienny, warto więc znaleźć te z instrumentami i zrobić im zdjęcie – najlepsze fotografie nagrodzone zostaną biletami na majowe koncerty odbywające się w ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa i 3-Majówki. – Zdradzę, że gitarę na pewno będzie miał Neptunek, nasz nowy kolega stojący od niedawna przed klubem Stary Klasztor – mówi jeden z krasnoludków. Prosi o anonimowość, ale dodaje, że on też będzie z gitarą świętował 1 kwietnia: – Wiem, że będzie nas całkiem sporo, a miesiąc poźniej dołączymy do Największej Gitarowej Orkiestry Świata i wspólnie pobijemy Gitarowy Rekord Guinnessa.

To wielkie Święto Gitary organizowane jest tradycyjnie 1 maja we Wrocławiu. Jego gwiazdami w tym roku będą The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil i Enter Shikari. Wystąpią w kompleksie Hali Stulecia. Impreza będzie częścią festiwalu 3-Majówka 2017, na którym 2 i 3 maja wystąpią m.in. The Toy Dolls, Lady Pank,  Kult, Luxtorpeda, Renata Przemyk, Katarzyna Nosowska, Brodka, Julia Pietrucha, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Hunter, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Paweł Domagała i duet 5’Nizza z Ukrainy.

Zdjęcia krasnoludków z gitarami można zamieszczać na profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa https://www.facebook.com/GitarowyRekord/ lub wysłać na adres mailowy [email protected]