WOJCIECH PILICHOWSKI  – wybitny polski basista, muzyk sesyjny, producent muzyczny i kompozytor, zasili szeregi muzyków jubileuszowego 20. Gitarowego Rekordu Świata!

Wojtka będzie można usłyszeć w kilku miejscach – 30 kwietnia w Starym Klasztorze podczas koncertu „Gitarowe riffy i solówki wszech czasów” oraz 1 maja – na Scenie Głównej zagra z zespołem Guitar  Workshop Leszka Cichońskiego, na scenie pod Pręgierzem da popisowy koncert na gitarę basową solo, a także przetestuje gitarowe wzmacniacze i odpowie na Wasze pytania.

Wojtek od lat promuje hasło „Szyjmy na basie, gdzie tylko da się!”, a Gitarowy Rekord Światato idealne miejsce na spotkanie basowych gitarzystów.

Do zobaczenia 1 maja we Wrocławiu!

Wojciech Pilichowski  swój pierwszy solowy album nagrał w 1994 roku. Od tego czasu ukazało się 18 solowych albumów, których łączny nakład przekroczył 100 000 egzemplarzy. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt, a ich łączna sprzedaż sięga ponad 6 milionów egzemplarzy.

Wojtek jest liderem dwóch projektów muzycznych: Pilichowski Band oraz Jericho Brass Collective, który został rozbudowany z czteroosobową sekcją dętą. Wraz z supergrupą WoobieDoobie współpracował z liderami polskiej sceny pop. Pilichowski jest także współzałożycielem polskiego instrumentalnego trio jazz-rockowego – ΠR2.

Od wielu lat Wojtek jest zapraszany na całym świecie na wszystkie najważniejsze festiwale, m.in. Bass Player Live New York i Los Angeles, Euro Bass Days Verona, UK Bass Day, Java Jazz Festival, Open Jazz Fest, Klaipeda Jazz FesDval. Koncertował w wielu miastach świata. Występował w Tokio, Szanghaju, Sao Paulo, Vancouver, Astanie, Bogocie, Santiago i wielu innych.

W Polsce otrzymał wiele prestiżowych nagród. Łącznie 16 razy został uznany za najlepszego polskiego basistę. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do Nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” ośmiokrotnie został wybrany najlepszym polskim basistą. Otrzymał nagrodę za najlepszą sekcję rytmiczną w 2001r. (Pilichowski, Dąbrówka) i 2003r. (Pilichowski, Łosowski). Jest czterokrotnym laureatem nagrody Play Box w kategorii gitary basowej Polskiego Radia. Zwycięzca Guitar Awards 2013 w kategorii Najlepszy Basista.

Jest dyrektorem artystycznym prestiżowych i największych Warsztatów Muzycznych w Polsce „Muzyczna Owczarnia”, „Warsztaty Twórcze Wojtka Pilichowskiego”, a także autorem czterech podręczników i płyt DVD o gitarze basowej. Od wielu lat prowadzi wykłady muzyczne i kursy mistrzowskie na całym świecie.