Już 1 maja tysiące gitarzystów z całego świata zjada do Wrocławia, aby podjąć próbę ustanowienia nowego  Gitarowego Rekordu Guinnessa. Nasz rekord ustanowiony w ubiegłym roku, to 7411 (słownie: siedem tysięcy czterysta jedenaście!) gitar wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Aby znów przejść do historii wystarczy tylko jedna osoba z gitarą więcej!

Wyzwanie podjąć światowej sławy muzyk, Leszek Możdżer i specjalnie z tej okazji postanowił nauczyć się grać na gitarze i dołączyć do Największej Gitarowej Orkiestry Świata. 1 maja po raz pierwszy będzie można zobaczyć jak mistrz fortepianu gra na gitarze! Na scenie Gitarowego Rekordu Guinnessa towarzyszył mu będzie znany gitarzysta fingerstyle, Adam Palma.

Leszek Możdżer , światowej sławy pianista, kompozytor i aranżer, na co dzień wrocławianin. Członek legendarnego zespołu Miłość, improwizator, autor oper ”Sen nocy letniej” i ”Immanuel Kant”. Objawienie polskiego jazzu. Na fortepianie gra od piątego roku życia. Odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. Współtworzy najwybitniejsze światowe projekty jazzowe.  Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz nad Odrą.

Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa Leszek Możdżer zagra w duecie gitarowym z Adamem Palmą.

Adam Palma ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a w 2017 roku otrzymał tytuł doktora nauk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gra głównie na gitarze akustycznej poruszając się swobodnie między stylami fingerstyle, rock, country, blues, jazz, gypsy jazz i inne.

Aby zagrać na na Gitarowym Rekordzie Guinnessa wystarczy mieć gitarę lub ukulele  i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się 1 maja na Rynku o godz. 10:00. Udział w Rekordzie jest bezpłatny.

Gitarowy Rekord Guinnessa połączony jest z największym wrocławskim festiwalem 3 – Majówka  w dniach 1 – 3 maja, który od lat gromadzi gwiazdy rocka z Polski i ze świata, warto więc zostać trochę dłużej w stolicy Dolnego Śląska.

Na gitarzystów, którzy zagrają z nami czekają ulgowe bilety na koncerty 3-Majówki 2019.

Rozkład koncertów festiwalu wygląda następująco:

1.05.19 godz.10.00 – 16.30 Rynek, Wrocław
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2019
Zagraj z nami! Potrzebujemy 7411 gitar i Ciebie!

1.05.19 start godz. 17.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień I
SLADE, THERION, NAPALM DEATH, ORGANEK, NOCNY KOCHANEK, COMA.

2.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień II
ALESTORM, PIDŻAMA PORNO, MELA KOTELUK, KRZYSZTOF ZALEWSKI, THE DUMPLINGS, ALBO INACZEJ, IRA, TEN TYP MES, ROSALIE., DECAPITATED, CLOCK MACHINE, FLIRTINI, HUNTER.

3.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień III
TARJA TURUNEN, KULT, HAPPYSAD, ANIA DĄBROWSKA, ŁĄKI ŁAN, O.S.T.R., NOSOWSKA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BITAMINA, MERY SPOLSKY, PABLOPAVO i LUDZIKI, GOORAL.

autor zdjęcia Wierzbicki Jarek Fotografia