W tym roku gramy już po raz 20! W związku z tym zapraszamy na Tydzień z Gitarowym Rekordem Świata w Antyradiu. Przed nami najpiękniejsze wspomnienia z Rekordu, rozmowy z Leszkiem Cichońskim, szefem Największej Gitarowej Orkiestry, zapowiedzi tego, co będzie się działo 1 maja i … możliwość wygrania biletów na koncerty 3-Majówki podczas której wystąpią m.in. Dire Straits Legacy, Morcheeba, Epica, Kult, Nosowska i Kwiat Jabłoni.

Jak co roku – wraz ze słuchaczami Antyradia – wybieramy wspólnie Gitarowy Hit Wszech Czasów. Kultowe utwory zagramy w dniu imprezy na Scenie Antyradia zlokalizowanej w sercu Rynku, przy wrocławskim Pręgierzu. Leszek Cichoński poprowadzi rozgrzewkę przed wspólnym biciem Rekordu, wystąpią zespół Happysad i Wojciech Pilichowski, zaś Piotr Restecki zaprezentuje mistrzowski pokaz fingerstyle.

Ogłoszenie wyników plebiscytu słuchaczy Antyradia odbędzie się 27 kwietnia w audycji „Kasprologia” o godz. 18:00, a już 1 maja ekipa Antyradia przenosi swoje studio do Wrocławia – miasta gitary!

Po dwóch latach Największa Gitarowa Orkiestra Świata powraca na wrocławski Rynek i 1 maja zagra już po raz 20. Rekord we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa pomogą pobić m.in. Jan Borysewicz, Dżem, LeBurn Maddox i Luxtorpeda oraz słynne muzyczne rodziny. Rynek zamieni się w miasteczko gitary z czterema scenami, warsztatami, atrakcjami dla dzieci i kinem gitarowym, a w zielonej strefie będzie można samodzielnie zasilić instrumenty dzięki eko-rowerom. Podczas jubileuszowej edycji największego w Europie święta gitary entuzjaści gitarowych brzmień ułożą serce z tysiąca gitar, aby okazać solidarność i wsparcie pogrążonej w wojnie Ukrainie.

Trwa rejestracja uczestników: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2022. Do pobicia Rekordu z 2019 roku potrzebujemy 7 424 instrumentów strunowych. Do zobaczenia 1 maja na wrocławskim Rynku!