Marzysz o zostaniu światową gwiazdą gitary? Z nami wszystko jest możliwe!

Gitarowy Rekord Świata, który w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia, to największe na świecie spotkanie gitarzystów i teraz Ty możesz stać się jego istotna częścią!

1 maja we Wrocławiu po raz pierwszy w historii Gitarowych Rekordów pojawi się szansa na TWOJE 5 MINUT SŁAWY!

Wejdź na scenę i zagraj!  Głównym tematem Twojego występu jest gitara – reszta zależy od Ciebie! Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe, a także mandoliny, banjo i ukulele. Grać można również na instrumentach naśladujących brzmienie gitary. Mile widziane są instrumenty wykonane własnoręcznie  – „gitara z byle czego” to specjalność Gitarowego Rekordu Świata!

Można grać solo, z towarzyszeniem innego instrumentu lub nagranego podkładu, można  śpiewać  lub tańczyć z akompaniamentem gitary, albo wykonać dowolny układ choreograficzny, scenkę teatralną czy występ stand-upowy, którego głównym elementem jest gitara. Czy zagracie powalające solo Hendrixa lub Janka Borysewicza, klasyczny utwór Tarregi lub Bacha, zaśpiewacie Kaczmarskiego, szanty albo ogniskowa wersję „Przeżyj to sam” na ukulele, a może wykonacie ognisty taniec flamenco lub układ „air guitar” z kijem od szczotki – wszystko zależy tylko od Was!

Najważniejsze, aby zrobić wrażenie na gitarowej publiczności przybyłej do Wrocławia na Gitarowy Rekord Świata 2022!

Wasz występ nie może trwać dłużej niż 5 minut, ale na życzenie publiczności może zostać przedłużany o kolejne 5-minutowe części.

Najlepszy kawałek zaplanujcie na samym początku i zadbajcie, aby Wasz gitarowy show  dopingowała  Wasza publiczność!

Na scenie mogą być maksymalnie dwie osoby – nie chodzi nam o zespoły, tylko gitarowe osobowości.

Scena „Twoje 5 minut Sławy” znajdować się będzie w gitarowym miasteczku Gitarlandia, tuż obok wrocławskiego Rynku na ul. Kuźniczej, między ul. Kotlarską i Nożowniczą. Na Wasze zgłoszenia czekamy przy scenie 1 maja od godz. 11.00. O występach decydować będzie kolejność zgłoszeń, ale zagwarantowane miejsce na scenie mają laureaci Gitarowego Castingu, który odbył się 2 kwietnia w Starym Klasztorze.

Najlepsi z wykonawców sceny „Twoje 5 minut Sławy” zagrają legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa na głównej scenie podczas próby ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata 2022!