Gitarowy Rekord Świata odbędzie się w tym roku 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli, ale z okazji corocznego majowego święta organizatorzy szykują rozgrzewkę. 30 kwietnia wrocławskie krasnale dostaną gitary, a 1 maja Leszek Cichoński zagra koncert online połączony z nauką gry gitarowych hitów.  Transmisja na Facebooku.

Największa gitarowa impreza w kraju od kilkunastu lat odbywa się 1 maja na wrocławskim Rynku. W tym roku – z uwagi na pandemię – zlot gitarzystów zaplanowany jest na czerwiec, ale organizatorzy nie zapomnieli o majowej tradycji.

Szukaj krasnali z gitarą, zrób zdjęcie i wygraj wejściówki na koncerty

Wrocław już przygotowuje się do Rekordu, a wraz z nim słynne krasnale zamieszkujące centrum miasta. 30 kwietnia dostaną… gitary, aby ćwiczyć legendarne „Hey Joe”. Organizatorzy zachęcają do szukania gitarowych patronów Wrocławia. Fotografie z upolowanymi krasnalami przesyłać należy 30 kwietnia i 1 maja na adres: reko[email protected] i opublikować na Facebooku lub Instagramie, oznaczając profile Gitarowego Rekordu i dodając hasztag #gitarowyrekordświata2021. Najciekawsze zdjęcia wyróżnione zostaną wejściówkami na koncert Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów (11 czerwca, Stary Klasztor) oraz na 3-Majówkę (2-4 lipca, Pergola) i opublikowane w mediach społecznościowych Rekordu.

Przygotuj się do Rekordu z Leszkiem Cichońskim

W sobotę, 1 maja, o godz. 15:30 szef gitarowej orkiestry świata zagra koncert online połączony z nauką gry wybranych utworów, które usłyszymy 19 czerwca na Gitarowym Rekordzie Świata. Będą wśród nich m.in. „Hey Joe” i „Little Wing” Hendrixa. Z okazji 30-lecia działalności edukacyjnej i wydania kursu „Blues-Rock Guitar Workshop” Leszek Cichoński planuje również uruchomienie platformy online z filmami instruktażowymi nagranymi m.in. przez Jana Borysewicza, Jacka Krzaklewskiego, Roberta Drężka z Luxtorpedy, Krzysztofa Kawałko, Maćka Czemplika oraz autora jednego z najpopularniejszych kanałów gitarowych na YouTube – Szymona Chudego.Na stronie znajdą się nowe utwory, które zagramy 19 czerwca m.in. przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty” i „Nie płacz Ewka” grupy Perfect – zapowiada Cichoński. Transmisję z koncertu oglądać będzie można na Facebooku na profilu Gitarowego Rekordu Świata: www.facebook.com/GitarowyRekord oraz Leszka Cichońskiego: www.facebook.com/LeszekCichonskiGuitarWorkshop  .
Gramy na Pergoli i w sieci

W związku z obostrzeniami rządowymi wynikającymi z pandemii tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się wyjątkowo 19 czerwca na terenie Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Największa gitarowa orkiestra zagra także online. Wśród potwierdzonych artystów są m.in. Jan Borysewicz, Patrycja i Grzegorz Markowscy oraz Grzegorz Skawiński. W przyszłym roku impreza powróci na wrocławski Rynek. Wkrótce podane zostaną instrukcje, jak dołączyć do bicia Rekordu na żywo oraz w sieci.

Bieżące informacje o Rekordzie: www.heyjoe.pl, www.facebook.com/GitarowyRekord, https://www.facebook.com/LeszekCichonskiGuitarWorkshop

fot. Rafał Ogrodowczyk