W tym roku mija 50 lat od śmierci największego gitarzysty wszech czasów – Jimiego Hendrixa. Gitarowy Rekord Guinnessa wyrósł na idei Thanks Jimi. Legendarne “Hey Joe” gramy na wrocławskim Rynku co roku, od 17 lat! Próby bicia rekordu zaczynaliśmy od kilkuset osób, teraz jest nas ponad 7 tysięcy! Chcemy Hendrixowi podziękować za inspirację i wspaniałą muzykę, którą nam zostawił.

Na specjalne zaproszenie Leszka Cichońskiego – szefa największej gitarowej orkiestry świata – 1 maja na Rynku zagra LeBurn Maddox – słynny amerykański gitarzysta i wokalista, fan Hendrixa, który swoją wielką przygodę z muzyką zawdzięcza właśnie Jimiemu. Album “Are You Experienced” odkrył przed Maddoxem prawdziwe dźwiękowe krajobrazy, które żyją w nim do dzisiaj. 1 maja na Rynku Leszek Cichoński i LeBurn Maddox zagrają blok poświęcony Hendrixowi. Finałem tej części koncertu będzie wykonanie hymnu Gitarowego Rekordu Guinnessa, tj. “Thanks Jimi” – w wersji polskiej śpiewanej przez Cichońskiego i angielskiej, którą zaśpiewa Maddox.

Autorem oficjalnego kolekcjonerskiego plakatu tegorocznej edycji z wizerunkiem L. Maddoxa jest wrocławski artysta Jakub Zasada. Plakaty będziecie mogli zdobyć 1 maja we Wrocławiu.