Zestaw wyjątkowych gości tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa powiększył się o dwa kolejne nazwiska. 1 maja obok Leszka Cichońskiego na scenie pojawi się LeBurn Maddox , amerykański bluesman, wokalista i ceniony gitarzysta oraz Łukasz Łyczkowski, finalista ostatniej edycji Voice of Poland wraz z zespołem 5 Rano.

Maddox, to muzyk, który  jest obecny na bluesowej scenie od lat 70. ubiegłego stulecia i występował z tak znakomitymi muzykami jak Lionel Richie, Patti La Belle, John Lee Hooker czy  Kool and the Gang. O doświadczeniu jakim był udział w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata w 2017 roku napisał: – W całej mojej czterdziestoparoletniej karierze, której częścią były występy na największych festiwalach na całym świecie  Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu był najlepszą grupą gitarzystów, z którymi miałem okazję wystąpić. Cały dzień miałem w oczach łzy radości.

Łukasz Łyczkowski to najlepszy wokal męski ostatniej edycji Voice of Poland, który zbierał doświadczenie u boku m.in. Leszka Cichońskiego. Debiutował na jego nominowanej do Fryderyka płycie „Sobą gram” i wraz z nim wystąpił na Przystanku Woodstock oraz grał na największych festiwalach bluesowych. We Wrocławiu, w związku z wydaniem vinylowej wersji „Sobą gram”, zaśpiewa kilka utworów z tej płyty.

Muzycy dołączą do bogatego już składu gości wspierających tegorocznych Gitarowy Rekord Guinnessa. Przypomnijmy, że do tej pory swoją obecność potwierdzili znakomici polscy muzycy:  Andrzej Nowak (TSA), Ryszard  Sygitowicz (Perfect) , Wojtek Hoffman (Turbo), Sebastian Riedel, Paweł „Drak” Grzegorczyk (Hunter), Michał Jelonek, Grzegorz Markowski oraz Michael Molenda, redaktor naczelny amerykańskiego magazynu „Guitar Player”.

Wśród zaplanowanych na ten dzień koncertów i wydarzeń specjalnych znalazł się także projekt Viva Santana – nowy projekt Leszka Cichońskiego  i Jose Torresa z największymi przebojami Carlosa Santany, wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – koncert upamiętniający twórczość legendarnego wokalisty zespołu Dżem w wykonaniu Sebastiana Riedla i zespołu Cree, występ zespołu Złe Psy oraz wspólne wykonanie „Nie płacz Ewka” z pomocą Grzegorza Markowskiego.

Natomiast wieczorem w Hali Stulecia w ramach koncertu gwiazd, który rozpoczyna wrocławska 3-Majówkę zobaczymy legendę thrash metalu –  zespól Kreator, hardrockową supergrupę – The Dead Daises, Sinfonity –  światowej sławy orkiestrę symfoniczną gitar elektrycznych z Hiszpanii oraz trzy cenione polskie składy – Lao Che, Perfect oraz Hunter.

Na gitarzystów, którzy zagrają 1 maja we wrocławskim Rynku czekają specjalne ulgowe bilety w cenach:

bilety jednodniowe: 50 zł
karnety 2 – dniowe: 80 zł
karnety 3 – dniowe: 100 zł.

Ale będzie je można nabyć wyłącznie 1 maja we wrocławskim Rynku podczas rejestracji uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa w godz. 10.00 – 15.45.

Więcej aktualności na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa znajdziecie na stronie www.heyjoe.pl