Drodzy Rekordziści!

Tego roku chcemy wspólnie z Wami zrobić poważny video-clip z naszego Rekordu, który pokaże światu jak niezwykłe to wydarzenie i odda wyjątkową atmosferę naszego spotkania.

Przygotowujemy się do tego od dłuższego czasu. Zaczyna to wyglądać nieźle, ale… bardzo przydałaby się nam Wasza pomoc.

Pomyśleliśmy, żeby w ten wspólny projekt włączyć Was nie tylko jako gitarzystów przed kamerą, ale też twórców za kamerą. Przecież niemal każdy z Was ma narzędzie do tworzenia obrazów.

Mamy nadzieję,że poniższe wskazówki będą Wam pomocne by nakręcić ciekawy materiał.

Kręć czym możesz, ale zależy nam na rejestracji kamerami, aparatami i dobrymi telefonami. Sprawdź ustawienia i wybierz w możliwie najlepszą jakość – mile widziane HD 1080p, HD 1080i w 50 lub 60 fps. Jeżeli posiadasz, to włącz stabilizację obrazu.    Kręć spokojnie bez zbędnych, nerwowych ruchów kamery/aparatu/telefonu, nie trzęś obrazem, ale pamiętaj jednocześnie, że film to ruch, więc… Świadomie i pewnie ruszaj kamerą stosując: jazdy, panoramy, dojazdy, odjazdy i wszelkie inne przemyślane figury. Przemyśl co kręcisz i dlaczego. Dla każdej sceny zadbaj o różnorodność planów: bliskie, średnie, dalsze. Przecież kręcąc film jesteś filmowcem – twórcą.

Po nakręcaniu wszystkiego i powrocie do domu poddaj materiał krytycznej selekcji i wybierz tylko to, co naprawdę Ci się podoba, ten materiał, który naprawdę jest dobry.

Zacznij kręcenie jeszcze w domu, miejscu, z którego wyruszasz na wrocławski rynek. Kręć w pociągu, samolocie, samochodzie, na szosie, drodze, na traktorze J – kręć swoją i przyjaciół drogę do Rynku.

Kręć też za pomocą selfie urządzeń różnego rodzaju. Kręć przygotowania do rekordu. Kręć granie Hey Joe. Kręć reakcje ludzi. Kręć swoją ekipę, ciekawe postacie, sytuacje. Kręć wszystko, co warte jest filmu i utrwalenia w pamięci. Kręć też imprezy poza Rynkiem i następnego dnia.

Pliki podziel na trzy kategorie:

  1. DROGA nazwa katalogu: twoje nazwiskoimię_droga
  2. NAJLEPEZE UJĘCIA nazwa katalogu: nazwiskoimię_najlepsze
  3. UJĘCIA Z REKORDU nazwa katalogu: nazwiskoimię_rekord
  4. IMPREZ WE WROCŁAWIU nazwa katalogi: nazwiskoimię_wroclaw

Spakuj te katalogi darmowym programem WINRAR i wyślij za pomocą WETRANSFER.COM na adres [email protected] jak najszybciej, ale najdalej do 10 maja 2017 roku.

Każde z Was, którego materiał wideo/audio w jakiejkolwiek wielkości będzie użyty w clipie i filmie jest jego współautorem, a jego nazwisko będzie umieszczone na liście twórców.

Ponad to każde z Was, którego materiał wideo/audio w jakiejkolwiek wielkości będzie użyty w clipie i filmie będzie mógł odebrać od Organizatora gotowy film na płycie DVD po jego zrealizowaniu czyli od lipca 2017 roku.

Do maila proszę koniecznie dołączcie taką formułkę:

Wyrażam zgodę na użycie nakręconych przeze mnie materiałów wideo, foto i audio w filmie i clipie promującym Gitarowy Rekord Guinnessa w 2017 roku. Zdaję sobie sprawę, że wizerunki osób utrwalone w pliku wideo zostaną użyte do montażu materiałów publikowanych w medialnej przestrzeni publicznej. Poinformuję o tym bohaterów kręconego przeze mnie materiału. Wysłanie tego maila jest równoznaczne ze zbyciem wszelkich praw majątkowych do przesłanego materiału.