Z przyjemnością informujemy, że włoska grupa Lacuna Coil wystąpi podczas wrocławskiego Święta Gitary, na które corocznie do Wrocławia przyjeżdżają gitarzyści z całego świata, aby wspólnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa!

Legenda gotyckiego metalu powraca do Polski po nagraniu „Delirium”, najlepszego albumu w swojej dotychczasowej karierze!

Zespół powstał w 1994 roku jako Sleep of Right, ale szybko zmienił nazwę na Ethereal. Po negocjacjach z wytwórnią płytową założyciele grupy Andrea Ferro i Marco Coti Zelati zdecydowali się na występowanie pod szyldem Lacuna Coil i pod tą nazwą stali się znani na całym świecie. Od początku współpracowała z nimi zjawiskowa wokalistka Cristina Scabbia. W 1999 roku ukazał się ich debiutancki album „In a Reverie”, który szybko zdobył rozgłos oraz zbudował Lacunie renomę wśród wymagającej, metalowej publiczności. Prawdziwy przełom nastąpił w 2002 roku, po wydaniu rewelacyjnego albumu „Comalies”, dzięki któremu grupa szturmem zdobyła rynek amerykański. Utwór „Heaven’s a Lie” zdobył nagrodę Independent Music Awards, a „Swamped” został użyty na ścieżce dźwiękowej filmu „Resident Evil 2: Apokalipsa”. Klipy zespołu zaczęły pojawiać się w legendarnym programie MTV „Headbangers Ball”, muzycy zostali również zaproszeni na Ozzfest. Kolejne albumy potwierdziły klasę Lacuna Coli i wprowadziły Włochów do ścisłej czołówki światowej sceny heavymetalowej, stawiając ich na równi z Within Temptation i The Gathering. Po kilkuletnim flircie z popowymi brzmieniami, które zapewniły zespołowi częsty pobyt na listach Billboardu, Andrea Ferro i Marco Coti Zelati postanowili powrócić do korzeni i w zeszłym roku nagrali swoją najmocniejszą płytę „Delirium”.

„Ta płyta to nie początek nowego rozdziału w księdze Lacuna Coil – to pierwszy rozdział w nowej księdze”, podkreśla z dumą Ferro. „Napisaliśmy zaledwie kilka pierwszych kart, ale już teraz wiemy, że na tych stronach kryje się prawdziwe szaleństwo”. Doskonale rozpoznawalny styl zespołu został podkręcony do granic oczekiwań. W „The House of Shame”, kolosalnym utworze otwierającym płytę, Ferro i Scabbia stworzyli nieprawdopodobny wokalny duet. Wokaliści osiągnęli idealną równowagę pomiędzy przerażeniem, bólem a nadzieją i wiarą. Utwór „Blood, Tears, Dust” zabiera słuchacza w podróż po najmroczniejszych emocjach, a „Downfall” pogrąża go w jeszcze mroczniejszych odmętach melancholii. „Delirium” to zdecydowanie najprecyzyjniej wyprodukowany album w dwudziestoletniej karierze zespołu i jednocześnie najbardziej bezkompromisowy. „Świeże, mroczne i potężne – wszystko w tym samym czasie” – tak basista i gitarzysta Marco Conti-Zelati określa 12 utworów, które złożyły się na płytę. „Podchodzimy do klasycznego trash metalu z nową siłą i skupiamy się na nowoczesnym, mocnym brzmieniu. Myślę, że ten album porwie i zainteresuje zarówno nowych jak i starych fanów zespołu”.

Jedno jest pewne – Lacuna Coil porwie i zainteresuje wszystkich, którzy wybiorą się na muzyczne święto w Europejskiej Stolicy Gitary, jaką niewątpliwie jest Wrocław. Nieliczni są muzycy, którzy zasłużyli na tytuł Godfather of Heavy Metal. A Lacuna Coil to po prostu The Gothfathers, rządzący i dzielący sceną gotyckiego metalu na świecie.

 

Lacuna Coil wystąpi 1 maja w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia na Koncercie Gwiazd towarzyszącym Gitarowemu Rekordowi Guinnessa 2017.

Koncert ten jest częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym swój udział potwierdzili już: LADY PANK, ILLUSION, KRZYSZTOF ZALEWSKI, CZESŁAW ŚPIEWA, ŁĄKI ŁAN, KULT, LUXTORPEDA, ACID DRINKERS, XXANAXX, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble oraz 5’NIZZA z Ukrainy.

Kolejnych wykonawców poznamy wkrótce.

Przypominamy, że do końca stycznia obowiązują promocyjne ceny:  49 zł za bilety jednodniowe,  79 zł za karnety 2 – dniowe  oraz 99 zł za karnety 3 – dniowe.

Do zobaczenia we Wrocławiu w długi majowy weekend!