Krzysztof Jaryczewski to znany muzyk rockowy, kompozytor i autor tekstów, współzałożyciel i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty. Obecnie lider formacji Jary Oddział Zamknięty stanowiącej jego kontynuację.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 16 lat. W 1979 roku wraz z perkusistą Jarosławem Szlagowskim powołał do życia nowy projekt muzyczny, do którego zaprosił gitarzystę Wojciecha Pogorzelskiego oraz basistę Pawła Mścisławskiego. Formacja przyjęła nazwę Oddział Zamknięty. Wówczas Jaryczewski pełnił rolę wokalisty, a także gitarzysty rytmicznego do momentu pojawienia się w zespole Włodzimierza Kani. Jako wokalista, nagrał z Oddziałem Zamkniętym dwa albumy.
Na początku 1985 roku jego karierę przerwała ciężka choroba, na skutek której stracił głos na kilka lat. W 1991 roku założył grupę Jary Band. Zespół zadebiutował tego samego roku wraz z wydaniem płyty pt. Ogniste miecze. Wkrótce po wydaniu drugiej płyty nastąpiła przerwa w działalności zespołu, co było spowodowane dalszym leczeniem Jaryczewskiego. W marcu 2009 roku ukazała się bluesowa płyta jego nowego zespołu Exces pod tytułem Ex. Na płycie znalazło się 12 utworów, a wśród nich m.in. nowa wersja przeboju Oddziału Zamkniętego „Ten wasz świat”.
W 2013 roku utworzył projekt o nazwie Jary Oddział Zamknięty. Od września 2018 do kwietnia 2019 był jednym z jurorów nowego talent-show telewizji Polsat – Śpiewajmy razem. All Together Now.