Wrocławskie Krasnoludki

Wszyscy je znają, lecz jeszcze mało kto wie, że już 1 kwietnia 2016 roku wrocławskie Krasnale zaprezentowały się nam w zupełnie nowej odsłonie. Za pomnikami, obok ławek i kamienic kryją się każdego dnia i przyglądają wrocławskiej codzienności. Są jednak dni, w których nawet Krasnale chcą zrobić coś wielkiego!

I tak 1 kwietnia w samo południe na wrocławskim Rynku obok Pręgierza po raz pierwszy w historii wystąpiła GITAROWA ORKIESTRA KRASNOLUDKÓW!

Sportuś, Atlasik, Zraszacz i Bamboszek to tylko niektórzy z bohaterów tego wydarzenia.

W programie były liczne konkursy z nagrodami m.in. konkurs plastyczny „Wrocławski Krasnal z Gitarą”. Było wesoło i kolorowo, były gitarowe słodycze i pamiątki, ponieważ Wszechświatowy Dzień Krasnoludka z Gitarą jest rozgrzewką dla najmłodszych przed wielkim świętem gitary – Gitarowym Rekordem Guinnessa 2016, który odbędzie się już 1 maja na wrocławskim Rynku!

Ale zanim zagramy wspólnie „Hey Joe” 1 maja tworząc po raz kolejny największą gitarową orkiestrę świata, daliśmy się ponieść fantazji i poczuliśmy się znowu jak dzieci. Ukoronowaniem Pierwszego Wszechświatowego Dnia Krasnoludka z Gitarą było wspólne zagranie i zaśpiewanie hymnu: „My jesteśmy Krasnoludki” oraz Pochód Wrocławskich Krasnali.

1. Wszechświatowy Dzień Krasnoludka z Gitarą!
1.04.16 godz. 12:00, Rynek – Pręgierz

krasnoludki1 krasnoludki2 krasnoludki3 krasnoludki4 krasnoludki5 krasnoludki6 krasnoludki7 krasnoludki8 krasnoludki9

Więcej zdjęć na stronie:
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclawskie-krasnoludki-dostaly-gitary-zdjecia,9812852/