Już w przyszły poniedziałek spotykamy się na dorocznym Święcie Gitary. Nasz rekord z roku 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, to 7356 gitarzystów wspólnie grających na wrocławskim rynku. Wystarczy jedna gitara więcej, by znów przejść do historii! Warto przyjść przebranym: właściciele najlepszych strojów i najbardziej oryginalnych gitar wrócą do domu z nagrodami.

Grali już z nami szturmowcy Imperium z „Gwiezdnych Wojen”, krasnale, mnisi, Indianie, kowboje, wróżki… To w dużej mierze dzięki nim na rynku co roku panuje doskonała atmosfera, a tłum gitarzystów jest jeszcze kolorowy i wesoły. W tym roku też czekamy na przebierańców – jedyną granicą jest Wasza wyobraźnia i fantazja.

Druga kategoria to „gitara z byle czego”  – może być ogromna, może być malutka. Była już gitara z łopaty, a w zeszłym roku wygrała gitara z mopa… Warunek jest jeden – na tej gitarze trzeba zagrać!
Czekamy też na całe grupy gitarzystów – pokażcie, że jesteście razem, zróbcie transparent z nazwą swojej miejscowości lub szkoły, ubierzcie odjechane kolorowe stroje i peruki Hendrixa – inwencja jest po waszej stronie! Pokażmy światu jak bawią się gitarzyści w Mieście Gitary 🙂

Autorzy najlepszych strojów i najoryginalniejszych gitar mogą liczyć na nagrody. Do wygrania będą markowe gitary oraz bilety na wieczorny Koncert Gwiazd i na koncerty w ramach 3-Majówki.