Na Gitarowym Rekordzie Świata 2023 we Wrocławiu będzie aż 6 scen! Jedną z nich jest PROZA – klub w Przejściu Garncarskim w samym sercu wrocławskiego Rynku. Tam odbędą się warsztaty, spotkania, koncert gitary klasycznej oraz jam session, więc jeśli dopadnie Cię chęć ucieczki od głośnego tłumu, będzie to doskonałe miejsce! W Prozie nawiążesz nowe znajomości branżowe, zadasz pytania muzykom, lutnikom i youtuberom oraz spróbujesz swoich sił na scenie!

Na scenie PROZY mamy w planie:
11:00-12:00 – Warsztaty gry na gitarze i ukulele dla każdego z Adrianem Miniarskim (Naucz się Grać)
12:00-12:45 – Spotkanie z Mikołajem Sikorskim (Cigar Box Guitars)
13:00-14:00 – Koncert gitarzystów klasycznych Pełech & Horna Duo
14:15-15:45 – Spotkanie z Youtuberami: Ksantyp & Bazok czyli polski gitarowy YouTube od kuchni
16:30-19:00 – Afterparty & jam session z Pusz Guitars

Adrian Miniarski

Założyciel kanału „YouTube Naucz się grać” oraz marki Nauczsiegrac.pl, sprzedającej instrumenty muzyczne i kursy nauki.

Prężnie działający w social mediach nauczyciel gitary i ukulele. Adrian nauczy Was grać Hey Joe i nie tylko na ukulele!
https://www.instagram.com/nauczsiegrac
https://www.tiktok.com/@nauczsiegracpl


Mikołaj „MIKU

Konstruktor instrumentów muzycznych – zazwyczaj strunowych, rekwizytów teatralnych i mechanizmów typu automaton. Autor filmów animowanych, niegdyś czynny muzyk. Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Sikorskim, podczas którego dowiemy się skąd się wzięła idea tworzenia instrumentów z pudełek, jak to się zaczęło i jak doszło do drugiej fali fascynacji takimi instrumentami. Miku dokładnie opowie Wam, co jest potrzebne, aby samemu spróbować zbudować instrument typu cigar box oraz podpowie, gdzie uzyskać darmowe informacje, plany, rysunki czy tutoriale.
http://www.cigarboxguitar.pl

Pełech & Horna Duo

Duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, latynosko-hiszpańskich oraz jazzowych, improwizowanych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli…

Debiutancka płyta „Sambalanco” została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 ukazał się drugi album zespołu, nagrany wspólnie z wybitnym pianistą Leszkiem Możdżerem.
https://www.pelech.com.pl/pelech-horna/


Ksantyp

Kolekcjoner gitar, twórca kanału FOG, na którym prowadzi recenzje sprzętu gitarowego oraz wywiady z muzykami.
youtube.com/ksantyp77
instagram.com/ksantyp77/

Bartosz Bazok Zelek

Gitarzysta sesyjny, nauczyciel, popularyzator powszechnej, muzycznej edukacji i twórca internetowy. Muzyczny nerd, który kocha teorię muzyki, inżynierskie podejście do sztuki i pisanie muzyki filmowej. Na jego stronie i kanałach w mediach społecznościowych znajdziesz niewyczerpalne pokłady gitarowo-muzycznej wiedzy, inspiracji i chęci rozwoju.

Pusz Guitars

Polska marka tworząca gitary z pasją. W listopadzie 2020 dwóch Piotrów połączyło wieloletnie doświadczenie w obróbce drewna, modelowaniu 3D, programowaniu obrabiarek numerycznych oraz budowy gitar i pracach lutniczych – tak powstało PUSZ Guitars. Dysponując profesjonalnymi maszynami stolarskimi, maszynami numerycznymi CNC, lakiernią, własnym tartakiem i suszarnią a przede wszystkim sprawdzonymi dostawcami wyselekcjonowanego drewna, bardzo szybko udało im się zbudować pierwsze prototypy a następnie pierwszy model. Pusz Guitars szybko skradły serca wielu muzyków, a ich marka staje się coraz bardziej doceniana i rozpoznawalna.
https://www.puszguitars.com/pl/

#gitara #gitarzysta #gitarzystka #gitarzyści