Genialny artysta. Wirtuoz gitary. Czarodziej melodii. Tworzy dzieła idealne i ponadczasowe – utworów Lady Pank słucha już trzecie pokolenie publiczności! Kocha scenę. Jest jak Jimi Hendrix grający zębami i językiem. “Zaproponowałem Jankowi, żebyśmy razem ze wszystkimi zagrali przebój „Zawsze tam gdzie ty”. Myślę, że będzie to ogromna frajda dla wszystkich Rekordzistów” – mówi Leszek Cichoński, szef Gitarowego Rekordu Świata.

Borysewicz karierę rozpoczął jako siedemnastolatek. Swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał w takich zespołach jak: Nurt, Katia&Roman czy Apokalipsa. W 1978 roku rozpoczął współpracę z Budką Suflera i razem z nią nagrał trzy albumy, w tym najbardziej znany „Za ostatni grosz” oraz stworzył swoją pierwszą kompozycję „Nie wierz nigdy kobiecie”, która do dzisiaj pozostaje jednym z najbardziej popularnych utworów polskiej sceny muzycznej. W 1981 roku wraz z Andrzejem Mogielnickim, założył zespół Lady Pank, który do dziś święci triumfy. Występował w Polsce, w Europie, w Ameryce, w Azji. W 2018 roku ponownie nagrał pierwszą, legendarną płytę Lady Pank. Do nagrań zaprosił wyjątkowych gości, uzupełnił warstwę muzyczną, poszerzył instrumentarium. Dzięki temu stworzył dzieło wybitne.

Realizuje wiele projektów solowych, m.in. trio Jan Bo, z którym wydał już 5 albumów. Współpracował również z takimi artystami jak Grzegorz Ciechowski, Tadeusz Nalepa, Urszula, Ewa Bem, Edyta Bartosiewicz, Majka Jeżowska, Jacek Skubikowski, Krzysztof Krawczyk, Chłopcy z Placu Broni, Homo Twist. Z Pawłem Kukizem nagrał platynową już płytę „Borysewicz Kukiz”. Utwory „Bo tutaj jest jak jest” i „Jeśli tylko chcesz” długo nie schodziły z czołówek list przebojów.

Borysewicz był też twórcą projektu „Nasz Wspólny Świat”, przy którym współpracowali z nim Lombard, TSA czy Kombi. Znany jest również jako producent składanki „Być wolnym”, w której nagrywaniu wzięły udział poza Lady Pank, takie formacje jak Perfect, T.Love, Big Cyc, Acid Drinkers, Robert Gawliński. Skomponował wiele utworów dla wspaniałych zespołów i artystów, m.in. „Niepisane” Braci, „Nie chcę cię obchodzić” Ani Wyszkoni, płytę „Na skos” Izabeli Trojanowskiej, czy „Bal Maturalny” Alibaba Borysewicz. Jest autorem muzyki filmowej (E=mc2, Wiedźmy, Złoty Środek), i teatralnej. Skomponował również muzykę do filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc”, wykorzystaną później do licznych przedstawień teatralnych, musicali i bajek.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. takich jak „100-lecie ZAIKS”, „Best Composer of Tokyo Music Festival”, „Gitarowy Top”, „Nagroda słuchaczy RMF FM”, „Bursztynowy Słowik”.

Kolejne ogłoszenia już wkrótce. 1 maja spotykamy się na Gitarowym Rekordzie Świata – we Wrocławiu i online!