Trwa odliczanie do Gitarowego Rekordu Świata 2023! Przygotowania do największego święta gitarowego idą pełną parą, a już 1 maja spotkamy się ponownie na wrocławskim Rynku, aby wspólnie zagrać „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i inne przeboje. Zanim jednak do tego dojdzie, na miesiąc przed Rekordem zapraszamy na GITAROWY WEEKEND, podczas którego na miłośników gitarowego grania czeka mnóstwo atrakcji.

Pierwszego kwietnia, w sobotę, otworzymy podwoje Starego Klasztoru dla nowych talentów. Jeśli marzysz o zostaniu gwiazdą gitary, przyjdź na GITAROWY CASTING „Twoje 5 minut sławy!”

Otwarte przesłuchania odbędą się o godz. 16.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Publiczność zapraszamy do kibicowania – na castingowe prezentacje  przewidziany jest wstęp wolny!!!  Wysoki poziom ubiegłorocznych przesłuchań pozytywnie zaskoczył organizatorów – warto wpaść w sobotę do Klasztoru, by poznać przyszłe gwiazdy gitary!

Jak zgłosić się do castingu znajdziesz tu: https://heyjoe.pl/rr_artists/gitarowy-casting-twoje-5-minut-slawy-zostan-gwiazda-gitarowego-rekordu-swiata-2023/

W sobotę o godz.20.00 zapraszamy do Sali Gotyckiej na kolejny koncert z cyklu WrocLove Guitar Top,

w ramach którego gwiazdy wrocławskiej gitary  prezentują najważniejsze utwory z przebogatej historii muzyki rockowej. Podczas koncertu CO ZA WIECZÓR, CO ZA NOC zagramy na żywo i zaśpiewamy razem  przeboje polskiego rocka lat 90′. Warto być z nami!

Drugiego  kwietnia, w niedzielę, zapraszamy całe rodziny na koncert DO SERCA PRZYTUL PSA! , czyli piosenki o zwierzętach nie tylko dla dzieci. Podczas koncertu zaprosimy najmłodszych słuchaczy i ich rodziców do wspólnego śpiewania najpiękniejszych piosenek o zwierzętach.

Będą piosenki z Akademii Pana Kleksa: „Dzik jest dziki”, „Kaczka dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach”, będzie „Hakuna Matata”, „Miłość rośnie wokół nas” i „Nie bój się chcieć” z filmowych bajek Disneya, a także filmowa „Pszczółka Maja” na zawsze już kojarzona niedoścignionym wykonaniem Zbigniewa Wodeckiego. Będą starsze i nowsze piosenki dla dzieci: „Pieski małe dwa”, „Osioł” i „Baby Shark”, będzie „Kundel bury”, „Konik na biegunach” Urszuli i „Orła cień” Varius Manx.

Na finał koncertu na scenę zaprosimy najciekawiej przebrane dzieci  i razem zaśpiewamy ponadczasową „Pszczółkę Maję”.

Zapowiada się wspaniała impreza i długie wspólne śpiewanie dla dzieci i dorosłych.

Powiadomcie znajomych, przychodźcie całymi rodzinami!

Dla dzieci do lat 14 przewidziana jest 30% zniżka na bilety

O godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Gitarą i Piórem. Największe przeboje Krainy Łagodności usłyszymy w wykonaniu legendy gatunku WOLNEJ GRUPA BUKOWINA. Przed koncertem gwiazdy wieczoru, do wspólnego śpiewania zaprosi, wywodzące się z zespołu Wołosatki, Kasia Żesławska Trio, razem z którym zaśpiewamy wspólnie takie hity jak „Tawerna pod pijaną zgrają”, „Hej przyjaciele”, „Bieszczadzki trakt”, „W schronisku po sezonie” i wiele innych piosenek rodem z Krainy Łagodności

Rezerwujcie czas, zaproście znajomych – Gitarowy Rekord Świata bardzo docenia gitarowe granie przy ogniskach  i liczny udział gitarzystów rodem z Krainy Łagodności w Gitarowych Rekordach 1 maja we Wrocławiu.

W sobotę i niedzielę wrocławskie krasnoludki również chwycą za gitary!

Co roku na miesiąc przed Gitarowym Rekordem Świata krasnale wyciągają swoje maleńkie gitary i pozują mieszkańcom Wrocławia i turystom do zdjęć!

To znakomita okazja do rodzinnego spaceru po Wrocławiu w poszukiwaniu gitarowych krasnoludków. Wśród osób, które prześlą zdjęcie krasnoludka z gitarą na adres: [email protected] i  umieszczą je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #gitarowyrekord  i @gitarowyrekord, zostaną rozlosowane bilety na niedzielny koncert „Do serca przytul psa!”, Urodziny Starego Klasztoru oraz na festiwal 3-Majówka 2023.

W sobotę i niedzielę od godz. 15.00 zapraszamy również do Starego Klasztoru do robienia wspólnych zdjęć. Nasze ogromne leżaki z logotypami Gitarowego Rekordu Świata 2023 i festiwalu 3-Majówka 2023 są idealne do zanurzenia się w nich i zrobienia pamiątkowego zdjęcia – sprawdźcie sami!

W Starym Klasztorze czekać też będą na Was bezpłatne gadżety Gitarowego Rekordu Świata 2023 – plakaty. chorągiewki, naklejki na gitary. Polecamy zwłaszcza pocztówki z zaproszeniem do Wrocławia na bicie Gitarowego Rekordu Świata 2023. Nie trzeba się wysilać, treść jest  już gotowa – wystarczy podpis i adres odbiorcy 🙂

Pierwszy weekend kwietnia spędzimy przy dźwiękach gitary, aby przygotować się do 21. edycji Gitarowego Rekordu Świata zaplanowanej na 1 maja 2023 na wrocławskim Rynku.

Zagraj z nam! Do pobicia Rekordu potrzebujemy 7676 gitar i Ciebie!

Gitarowy Rekord Świata 2023 – Odliczanie trwa!

Krasnoludki z gitarami wyjdą na miasto!

Zrób im zdjęcie! Wygraj bilety na 3-Majowkę 2023 i inne koncerty!

1.04.23 Stary Klasztor, Sala Witrażowa
GITAROWY CASTING „Twoje 5 minut sławy”
Zagraj, zaśpiewaj, zatańcz z gitarą!
Zgłoszenia na www.heyjoe.pl
Wstąp wolny! Zapraszamy do kibicowania!

1.04.23 godz. 20:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
CO ZA WIECZÓR, CO ZA NOC – przeboje polskiego rocka lat 90′
https://www.facebook.com/events/747232353726843/

2.04.23 godz. 15:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
DO SERCA PRZYTUL PSA!
Piosenki o zwierzętach nie tylko dla dzieci
https://www.facebook.com/events/9468766379830728/

2.04.23 godz. 19:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Gitarą i Piórem – Przeboje Krainy Łagodności
WOLNA GRUPA BUKOWINA
https://www.facebook.com/events/1501206730406613/

Bilety do nabycia na www.staryklasztor.com.pl/bilety/