Trwa odliczanie do 20. Gitarowego Rekordu Świata! Przygotowania do największego święta gitarowego idą pełną parą, bowiem już 1 maja spotkamy się ponownie na wrocławskim Rynku, aby wspólnie zagrać „Hey Joe” jimiego Hendrixa i inne przeboje. Zanim jednak do tego dojdzie, na miesiąc przed Rekordem organizatorzy zapraszają na GITAROWY WEEKEND, podczas którego na miłośników gitarowego grania czeka mnóstwo atrakcji.

Pierwszego kwietnia, w piątek, rozpoczynamy koncertem GITAROWY WEHIKUŁ CZASU w Starym Klasztorze, w ramach którego gwiazdy wrocławskiej gitary zagrają najważniejsze utwory z przebogatej historii polskiego rocka.

Drugiego kwietnia otworzymy podwoje dla nowych talentów. Jeśli marzysz o byciu gwiazdą gitary, przyjdź na GITAROWY CASTING!  Otwarte przesłuchania odbędą się w sobotę o godz. 17.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Publiczność zapraszamy do kibicowania, na castingowe prezentacje  przewidziany jest wstęp wolny.

Około godz. 20.00 rozpocznie się Gitarowe Jam Session, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki castingu, a laureatów zaprosimy do wspólnego jamowania. Zgłoszenia do castingu przyjmowane są do 30.03. na adres: [email protected]

Trzeciego kwietnia, w niedzielę, zapraszamy całe rodziny na koncert MAM TĘ MOC! – PIOSENKI Z BAJEK DISNEYA, czyli przegląd najpiękniejszych piosenek z filmowych bajek Walta Disneya uzupełniony o polskie przeboje z Akademii Pana Kleksa. Na finał koncertu na scenę zaprosimy dzieci z gitarami lub innymi instrumentami oraz te najciekawiej przebrane i razem zaśpiewamy ponadczasową „Pszczółkę Maję”.

Podczas całego weekendu wrocławskie krasnoludki również chwycą za gitary!

To znakomita okazja do rodzinnego spaceru po Wrocławiu w poszukiwaniu gitarowych krasnoludków.. Wśród osób, które prześlą zdjęcie krasnoludka z gitarą na adres: [email protected] i  umieszczą je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #gitarowyrekord  i @gitarowyrekord, zostaną rozlosowane bilety na koncert „Mam tę moc!” oraz na festiwal 3-Majówka2022.

Po koncercie „Mam tę moc” zapraszamy na WARSZTATY GITAROWE DLA OPORNYCH. Zupełnie za darmo nauczymy Cię grać na gitarze, ukulele lub  basie. Jeśli nie idzie Ci nauka samodzielna, oddaj się w ręce naszych specjalistów. Nauczymy Cię podstaw, tak abyś mógł swobodnie uczestniczyć 1 maja w biciu Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku. Wiek nie ma znaczenia – zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych!

W sobotę i niedzielę od godz. 15.00 zapraszamy również do wspólnych zdjęć.

Nasi fotografowie zrobią Wam profesjonalne zdjęcia na ściankach Gitarowego Rekordu.

W gitarowej strefie w Starym Klasztorze będzie można też otrzymać gadżety tegorocznego Rekordu.

Na zwieńczenie gitarowego weekendu polecamy dwa koncerty: pierwszy w klimatach worldmusic – trio INDIALUCIA zaprezentuje oryginalne i egzotyczne połączenie muzyki hinduskiej i flamenco. Drugi koncert zatytułowany „The best of MTV Unplugged” poświęcony będzie kultowej serii MTV bez prądu. Tego wieczoru będzie usłyszeć największe przeboje przełomu XX i XXI wieku w akustycznych aranżacjach, w tym m.in. utwory Pearl Jam, Nirvany, Erica Claptona, Stinga i wielu innych.

Pierwszy weekend kwietnia spędzimy przy dźwiękach gitary, aby przygotować się do jubileuszowej 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata zaplanowanej na 1 maja 2022 na wrocławskim Rynku

Zagraj z nam!

 

GITAROWY WEEKEND 1-3 KWIETNIA 2022

1.04.22 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GITAROWY WEHIKUŁ CZASU – hity polskiego rocka
https://fb.me/e/53gM5s4BA

2.04.22 godz. 17.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
GITAROWY CASTING – zostań gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata 2022
https://fb.me/e/4sFWnG1lx

3.04.22 godz.15.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
MAM TĘ MOC! – PIOSENKIZ BAJEK DISNEYA
https://fb.me/e/1eH7RPU3L

3.04.22 godz.16.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
WARSZTATY GITAROWE DLA OPORNYCH
https://fb.me/e/3921wknfP

3.04.22 godz.18.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
INDIALUCIA – Flamenco& Orient
https://fb.me/e/31yaBvObL

3.04.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
The best of MTV Unplugged
https://fb.me/e/31dC1SHiv