1 maja tysiące entuzjastów gitarowego grania przyjedzie do Wrocławia, aby wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata w Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Aby ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa musi razem zagrać przynajmniej 7345 gitarzystów.

Swoje uczestnictwo w tym gitarowym święcie potwierdzili m.in. Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce oraz Dżem.

„Możemy wspólnie zadziwić świat i pokazać, że muzyka jest uniwersalnym językiem – budującym autentyczne poczucie jedności w Europie i na świecie ” – tak twórca Thanks Jimi Festival – Leszek Cichoński zachęca do udziału w 14. edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa, odbywającej się na wrocławskim rynku. Do udziału w imprezie w entuzjastycznych słowach zaprasza także największy gitarowy magazyn Guitar Player, okrzykując ją światowym fenomenem, „zarażającym” uczestników i artystów niesamowitą atmosferą.

Wrocław i Gitarowy Rekord Guinnessa inspirują również inne miasta, aby wspólnie zagrać online! W poprzednich latach łączyliśmy się z 12 ośrodkami w Europie oraz w Australii. W tym roku Europejska Stolica Kultury połączy się między innymi z Hiszpanią, Niemcami, Rosją, Czechami, Litwą, Białorusią, Węgrami i Norwegią, zamieniając Wrocław w Gitarowe Serce Europy. To dobra okazja, by ustanowić jeszcze jeden nieformalny rekord – Gitarowy Rekord Świata Online!

W tym samym czasie grać będą razem z nami San Sebastian, które razem z Wrocławiem nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz Drezno – miasto partnerskie Wrocławia, gdzie zostaną wysłane specjalne delegacje polskich muzyków. Połączymy się także z Oberhausen (Niemcy), Madrytem, Budapesztem, Kolbotn (Norwegia), Wilnem, Pragą, Mińskiem, Moskwą i Kaługą w Rosji, z polskich miast dołączy m.in. Koszalin i Tarnów. Wspomagać będą nas również Bukareszt, szwajcarskie Liestal i Rennes we Francji, które nagrają i prześlą pozdrowienia prosto na wrocławski rynek. Prowadzona na żywo transmisja internetowa na stronie heyjoe.pl sprawi, że do imprezy mogą się przyłączyć wszyscy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w biciu Rekordu osobiście.

Tworząc Największą Gitarową Orkiestrę Świata Online wrocławska impreza daje początek „nowej świeckiej tradycji” – 1st of May – World Guitar Day.

Jeśli nie możecie być z nami 1 maja we Wrocławiu zachęcamy do śledzenia transmisji internetowej na stronie www.heyjoe.pl

Transmisja rozpocznie się o godz.10.00, o godz.14.00 zapraszamy do pierwszej próby wspólnego grania online, a oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się o godz. 16.00.

Zagraj z nami!

Zachęcamy redakcje i portale internetowe do przeprowadzenia transmisji z Wrocławia na swoich stronach – wystarczy wkleić poniższy kod:

<div id="flashcontent"><script type="text/javascript">// <![CDATA[
 var Wwidth ='577'; var Wheight='325'; var vidName='hj2016';
 // ]]></script><script src="http://player.ajctv.pl/swfword.php" type="text/javascript"></script></div>

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl, www.facebook.com/GitarowyRekord
zapowiedź video: https://www.youtube.com/watch?v=gDqjI7G0cAE
informacja/akredytacje dla mediów: [email protected]