Gitarowy Desant Leszka Cichońskiego pomysłodawcy Gitarowego Rekordu Guinnessa to tradycyjne warsztaty gitarowe prowadzone w kilku miastach Polski, które pomogą wszystkim chętnym przygotować się do wzięcia udziału 1 maja  2017 r. w tej międzynarodowej imprezie.

Już w najbliższą sobotę – 25 marca – w Kamiennej Górze, dzień później w Rybniku, 31 marca w Pabianicach, 1 kwietnia w Koninie, 6 kwietnia we Wrocławiu, 9 kwietnia w Lublińcu i 22 kwietnia w Jaworznie fani gitary będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego. Leszek Cichoński – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, autor wielu podręczników pokaże jak zagrać utwory wykonywane w czasie Gitarowego Rekordu Guinnessa  we Wrocławiu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Nie jest ważne, czy umiesz grać na gitarze, czy dopiero zaczynasz – każdy może wziąć udział w zajęciach i podszkolić się pod okiem mistrza. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy prócz utworów wykonywanych 1 maja w czasie Gitarowego Rekordu wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku.

Jak podkreśla Leszek Cichoński, żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta.

Oczywiście, w trakcie warsztatów Cichoński pokaże akordy do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i innych utworów, które już 1 maja zagrają uczestnicy kultowego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2016 roku, kiedy to kawałek zagrało 7356 gitarzystów. Najbliższe warsztaty będą zatem świetną okazją, by przygotować się do wspólnego grania i  wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary.

Co roku imprezę wspierają sławy ze świata muzyki gitarowej.W tym roku w Koncercie Gwiazd zagrają The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil, EnterShikari i AcidDrinkers. Impreza jest częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym udział potwierdzili już m.in. 5’NIZZA, LADY PANK, HAPPYSAD, STRACHY NA LACHY, NATALIA PRZYBYSZ, ŁĄKI ŁAN, CZESŁAW ŚPIEWA, L.U.C. &Rebel Babel Ensemble, THE TOY DOLLS, KULT, ILLUSION, LUXTORPEDA, O.S.T.R., FISZ EMADE TWORZYWO, COMA, KATARZYNA NOSOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ŁONA i WEBBER, PAWEŁ DOMAGAŁA z  zespołem, XXANAXX oraz RENATA PRZEMYK.

Uczestnictwo w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Leszka Cichońskiego jest bezpłatne. Należy przynieść swoją gitarę.

“Rozkład jazdy” Gitarowego Desantu:

  • 25 marca / Kamienna Góra
  • 26 marca /Rybnik
  • 31marca / Pabianice
  • 1 kwietnia / Konin
  • 6 kwietnia / Wrocław
  • 9 kwietnia / Lubliniec
  • 22 kwietnia / Jaworzno

Więcej informacji i materiały do nauki gry na www.heyjoe.pl.

YouTube:

Bilety na 3-Majówkę dostępne są w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl

rezerwacje: [email protected]
informacja: www.3-majowka.pl