Marzysz o zostaniu światową gwiazdą gitary? Z nami wszystko jest możliwe!

Zgłoś się na GITAROWY CASTING „Twoje 5 minut sławy!”  i wystąp przed jury i publicznością w sobotę 1 kwietnia w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

Wyłonieni przez jury laureaci castingu będą mogli wystąpić 1 maja na wrocławskim Rynku na jednej z oficjalnych scen Gitarowego Rekordu Świata 2023 i oczarować swoim występem miłośników gitary przybyłych do Wrocławia z całego świata. Możliwy jest również występ 30 kwietnia na gitarowej scenie festiwalu 3-Majówka 2023

Najlepsi uczestnicy castingu zagrają legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa 1 maja na głównej scenie podczas próby ustanowienie nowego Gitarowego Rekordu Świata 2023!

Głównym tematem Twojego występu jest gitara – reszta zależy od Ciebie!

Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe, a także mandoliny, banjo i ukulele. Grać można również na instrumentach naśladujących brzmienie gitary. Mile widziane są instrumenty wykonane własnoręcznie – „gitara z byle czego” to specjalność Gitarowego Rekordu Świata

Można grać solo, z towarzyszeniem innego instrumentu lub nagranego podkładu, można śpiewać lub tańczyć z akompaniamentem gitary, albo wykonać dowolny układ choreograficzny, scenkę teatralną czy występ stand-upowy, którego głównym elementem jest gitara.

Czy zagracie powalające solo Hendrixa lub Janka Borysewicza, klasyczny utwór Tarregi lub Bacha, zaśpiewacie Kaczmarskiego, szanty albo ogniskowa wersję „Przeżyj to sam” na ukulele, a może wykonacie ognisty taniec flamenco lub układ „air guitar” z kijem od szczotki – wszystko zależy tylko od Was! Najważniejsze, aby zrobić wrażenie na jury, a przede wszystkim na publiczności!

Wasz występ nie może trwać dłużej niż 5 minut, ale na życzenie jury lub publiczności może zostać przedłużany o kolejne 5-minutowe części. Najlepszy kawałek zaplanujcie na samym początku i zadbajcie, aby na sali była obecna Wasza publiczność.
Na scenie mogą być maksymalnie dwie osoby – to nie jest casting na zespoły, tylko gitarowe osobowości.

Zgłoszenia do udziału w castingu wysyłajcie mailem na adres: [email protected]
Napiszcie krótko co chcielibyście zaprezentować oraz podajcie wymagania techniczne ( na czym gracie, czy jest potrzebny wzmacniacz lub mikrofony, czy używacie podkładów muzycznych). Pamiętajcie, że nie przyjmujemy zgłoszeń zespołów – na scenie mogą być max 2 osoby.
Zgłoszenie przyjmowane będą do 30 marca. Zgłoszenia przesłane po tym terminie trafią na listę rezerwową i w zależności od ilości wcześniejszych zgłoszeń mogą również zostać dopuszczone do castingu.

Zapraszamy do wspólnej gitarowej zabawy!

Otwarte przesłuchania odbędą się 1.04.23 o godz. 16.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu.
Publiczność zapraszamy do kibicowania – wstęp wolny!

O godz. 20.00 w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru rozpocznie się koncert „Co za wieczór, co za noc” – przeboje polskiego rocka lat 90′,  podczas którego ogłoszone zostaną wyniki castingu.

Do zobaczenia 1 kwietnia w Starym Klasztorze i 1 maja na wrocławskim Rynku!