Jedną z najbardziej wymagających technik gry na gitarze jest flamenco. Coraz więcej miłośników gitarowego grania interesuje się tym gatunkiem, dlatego na 20. Gitarowym Rekordzie Świata nie zabraknie gitary flamenco!

1 maja na scenie Gitarlandii na ul. Kuźniczej, między ul. Kotlarską i Nożowniczą, o godz. 13:30 wystąpi znakomity kwartet: Rainer Maria Nero oraz Damian Kowaliński – gitarzyści, którzy szkolili swe umiejętności pod okiem mistrzów w Hiszpanii, utalentowana tancerka Magdalena Siwecka oraz hiszpański wokalista, który wychował się w kulturze flamenco – Borja Soto.  Tego same dnia od godz. 15:00 zapraszamy na mistrzowskie instrumentalne flamenco duety na Acoustic & Classical Stage przed klubem Vertigo przy ul. Oławskiej.

Ale to nie wszystko!

Dwa dni wcześniej w piątek, 29 kwietnia, w Starym Klasztorze odbędzie się niepowtarzalny  koncert  Friday Night in Wroclove, będący bezpośrednim nawiązaniem do legendarnego występu Paco de Lucii, Johna McLaughlina i Al di Meoli w San Francisco w roku 1980 . Wymagający repertuar mistrzów zagra trio Que Passa z gościnnym udziałem mistrzów gitary: Marka Napiórkowskiego i Jacka Królika. Zaraz po koncercie zapraszamy na flamenco  jam session, które poprowadzą Rainer Maria Nero i Damian Kowaliński. Gitarzystom towarzyszyć będzie wokalista i cajonista Borja Soto oraz kilka tancerek flamenco, m.in.  Magdalena Siwecka i Joanna Horoń.

Dołączajcie zarówno na widownię, jak i na scenę!

Harmonogram koncertów flamenco na Gitarowym Rekordzie Świata 2022:

29.04.2022, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
godz. 20:00 FRIDAY NIGHT IN WROCLOVE
godz. 21:30 FLAMENCO JAM SESSION
https://fb.me/e/31iRgxOWA

01.05.2022, Scena Gitarlandii przy ul. Kuźniczej, między ul. Kotlarską i Nożowniczą
godz. 13:30 FLAMENCO – GITARA/ŚPIEW/TANIEC
Rainer Maria Nero, Damian Kowaliński, Magdalena Siwecka, Borja Soto

01.05.2022, Acoustic & Classical Stage przed klubem Vertigo, ul. Oławska 13
godz. 15:00 FLAMENCO DUETY
Rainer Maria Nero, Damian Kowaliński, Borja Soto
https://fb.me/e/1BDIZgNFy