W styczniu miną 4 lata od śmierci Davida Bowiego, jednej z najważniejszych postaci współczesnej sceny muzycznej. David Bowie zasłynął jako piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny, aranżer, aktor, a także jako znakomity gitarzysta.

Jego twórczość przypomnimy 1 maja na największym na świecie spotkaniu gitarzystów, czyli Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2020. Gerry Leonard, legendarny gitarzysta Davida Bowiego, zaprezentuje we Wrocławiu niezwykły projekt muzyczny Bowie Starman!

„To duchowa spuścizna muzyczna i bezpośredni przekaz od Davida Bowiego” – w takich słowach opisują zjawisko uczestnicy koncertów oraz media, którzy mieli okazję zobaczyć na żywo projekt Bowie Starman. Koncert Bowie Starman na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2020 to hołd złożony legendarnemu muzykowi, który zmarł 10 stycznia 2016 roku.

Gerry Leonard z zespołem zabierze nas w muzyczną podróż przez wszystkie dekady twórczości Davida Bowie. Publiczność przeniesie się w świat hipnotyzujących dźwięków klasyków Bowiego, od „Rebel Rebel”, „China Girl”, „Let’s Dance”, „Young Americans”, „Ashes To Ashes ” do „Life On Mars”. Wszyscy, którzy mieli okazję doświadczyć muzycznej uczty jaką funduje Bowie Starman, nie mają wątpliwości, że muzyka legendy jest w najlepszych rękach. Carmine Rojas,  basista Bowiego w latach 1983 – 1987,  słysząc projekt stwierdził wprost – „Doskonały dźwięk, doskonałe czucie powodują, że muzyka Bowiego wciąż żyje”
„Wielka muzykalność, interpretacja na wysokim poziomie i entuzjazm, sprawiają,  że ich występy są alternatywą do prawdziwych koncertów Bowiego. David by ich kochał ” – stwierdził Lesley-Ann Jones, długoletni przyjaciel i uczestnik jednej z tras Davida oraz autor bestsellera „HERO: David Bowie „.

Cosmic Exposure pisze – „ Bowie Starman udowadnia, że nie trzeba uciekać się do sztuczek, a po prostu to co się robi, robić doskonale….Oni są doskonali”.

Lider projektu Gerry Leonard, to postać niezwykle ważna dla historii muzyki rockowej. Jego liczne muzyczne współprace są imponujące: to gitarzysta występujący z Davidem Bowie i nagrywający z nim płyty. Koncertujący i nagrywający także dla takich artystów jak: Roger Waters, Suzanne Vega, Rufus Wainwright, Laurie Anderson, Duncan Sheik, Cyndi Lauper, Avril Lavigne i wielu innych. Gdy nie koncertuje ze światowymi  gwiazdami kieruje własnym projektem pod nazwą Spooky Ghost.

Projekt Bowie Starman zaprezentuje się w Polsce po raz pierwszy, występom towarzyszyć będą wizualizacje z Davidem Bowie.

Koncert odbędzie się 1 maja w Hali Stulecia we Wrocławiu, w ramach festiwalu 3- Majówka 2020, który towarzyszy corocznemu biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Kolejne gwiazdy 3- Majówki 2020 poznamy już wkrótce!