B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT

30 kwietnia 2016 roku, w dniu poprzedzającym wielkie gitarowe święto związane z biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu, zapraszamy na niezwykły koncert do Starego Klasztoru.

Znani w kraju i za granicą muzycy bluesowi zagrają utwory B.B.Kinga – Króla Bluesa, by uczcić pamięć wielkiego gitarzysty w rok po jego śmierci.

Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć największe przeboje oraz mniej znane kompozycje B.B. Kinga ze wspólnej płyty polskich muzyków nagranej z inicjatywy Dr Bluesa: B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa.

W setliście projektu znajdziemy utwory, które w swojej karierze wykonał B.B.King.. Są to nie tylko najbardziej znane utwory z jego repertuaru, spopularyzowane i wykonywane przez kilka dekad, jak na przykład: „Let The Good Times Roll”, „Rock Me”, „How Blue Can You Get”, czy nagrodzony Grammy – „Thrill Is Gone”, ale także mniej znane kompozycje, które choć równie piękne, są często już zapomniane: „Beautician Blues”, „Night Life”, „I’m Moving On”, „Peace To The World” i inne.

Patronem medialnym koncertu jest Polskie Stowarzyszenie Bluesowe.

W koncercie „Dr Blues w hołdzie Królowi Bluesa” wystąpią:
Dr Blues /Krzysztof Rybarczyk/ – vocal, guitar
Tomasz Orłowski – trumpet
Karol Wieczorek – tenor sax
Piotr Świętoniowski – keyboards
Piotr Michalak – keyboards
Andrzej Stagraczyński – bass
Mariusz „Bobek” Bobkowski – perkusjonalia
Bartek Niebielecki – drums II

oraz gościnnie:
Leszek Cichoński – guitar
Jacek Jaguś – guitar, vocal
Bartek Miarka – guitar
Marek Napiórkowski – guitar
+ niespodzianki

Po koncercie, tradycyjnie już, zapraszamy na wspólne granie w ramach Rekordowego Jam Session. Będzie to ostatnia szansa na przegranie utworów, które wykonamy razem 1 maja na wrocławskim Rynku. Utwory B.B.Kinga są przez was często nominowane do listy Gitarowych Przebojów Wszech Czasów, którą tworzymy na facebookowym fanpageu Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Gorąco zapraszamy na koncert i do wspólnego grania, a dzień później prosto na wrocławski Rynek, by ponownie pobić Gitarowy Rekord Guinnessa!

30.04.16 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016
B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT
REKORDOWE JAM SESSION
miejsca siedzące: 25 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: [email protected], 30 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem
miejsca siedzące: 10 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: [email protected], 15 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: [email protected]