Już za parę dni – 1 maja na wrocławskim rynku – po raz kolejny bijemy Gitarowy Rekord Guinnessa!
Do Europejskiej Stolicy Kultury zjadą tysiące gitarzystów za całego świata zamieniając Wrocław w Europejską Stolicę Gitary.
Muzyczne święto zainaugurują dwa koncerty w klubie festiwalowym Stary Klasztor: AVISHAI COHEN TRIO oraz B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT

AVISHAI COHEN, pochodzący z Izraela wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych zwany w branży „radosnym geniuszem kontrabasu”, przyjeżdża do Wrocławia, by promować swój najnowszy album „From Darkness”.

Jego muzyka jest połączeniem wpływów środkowowschodnich, wschodnioeuropejskich i afrykańskich. Magazyn Down Beat nazwał go „jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary”, co tłumaczy unikalną zdolność artysty do łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością. Podczas koncertu AVISHAI COHENOVI będzie towarzyszyć dwóch znakomitych muzyków: Omri Mor i Daniel Dor. Jedno jest pewne – koncertu w tak mistrzowskim składzie miłośnicy gitary basowej i kontrabasu nie mogą przepuścić!

Po dużej dawce etniczno-jazzowych klimatów dzień później fani B.B. Kinga wezmą udział w wyjątkowym koncercie upamiętniającym Króla Bluesa w rok po jego śmierci.

Podczas koncertu B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT, będziemy mogli usłyszeć największe przeboje (np. „Let The Good Times Roll”, „Rock Me”, „How Blue Can You Get”, nagrodzony Grammy – „Thrill Is Gone”) oraz mniej znane kompozycje B.B. Kinga (np. „Beautician Blues”, „Night Life”). Utwory pochodzą ze wspólnej płyty polskich muzyków nagranej z inicjatywy Dr Bluesa: „B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa”, które zaprezentują m.in. Dr Blues – Krzysztof Rybarczyk, Tomasz Orłowski, Karol Wieczorek, Piotr Świętoniowski, Andrzej Stagraczyński, Mariusz „Bobek” Bobkowski, Bartek Niebielecki, a także gościnnie Leszek Cichoński, Jacek Jaguś, Bartek Miarka, Jerzy Styczyński.

Koncert zamknie Jam Session, na którym wspólnie zostaną przegranie utwory wykonywane 1 maja podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa. Gorąco zapraszamy na koncert i do ostatniego 'treningu” do późnych godzin nocnych, by o 10.00 rano stawić się prosto na wrocławski Rynek i wziąć udział w Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2016!!

Koncerty odbywają się w ramach Thanks Jimi Festival, który jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

29.04.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
AVISHAI COHEN TRIO

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – miejsca stojące

30.04.16 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT
REKORDOWE JAM SESSION

miejsca siedzące: 25 zł/30 zł / miejsca stojące: 10 zł /15 zł
Jam Session około g.21.00 – wstęp wolny

Patronem medialnym koncertu jest Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, kwartalnik Twój Blues oraz Magazyn Gitarzysta.

bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: [email protected]
więcej informacji: www.facebook.com/GitarowyRekord