1 maja wrocławski Rynek wypełnią tysiące gitarzystów z całego świata, którzy spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa grając wspólnie Hey Joe Jimiego Hendrixa i inne gitarowe przeboje.
Specjalnie dla nich Ania Rusowicz po raz pierwszy  zaśpiewa dwie kultowe piosenki polskiego bigbitu: „Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą” oraz „Trzysta tysięcy gitar”, z repertuaru niezapomnianej Karin Stanek.

„Z początku było nas bardzo mało,
jak dobrych rymów w piosence.
Chłopcy! Dziewczęta! Radio podało,
jest nas już trzysta tysięcy”

Mamy nadzieję, że słowa piosenki „Trzysta tysięcy gitar” okażą się prorocze 🙂

W tym roku do pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa potrzebujemy „tylko” 7345 gitar…
Ale może być nas znacznie więcej – za sprawą łączenia online i transmisji na stronie heyjoe.pl!

Tak brzmią piosenki w oryginalnym wykonaniu:

https://www.youtube.com/watch?v=M7lIXpiKHvk

https://www.youtube.com/watch?v=tn0ZE5IaKSg

Jak zaśpiewa je Ania Rusowicz przekonamy się  już 1 maja we Wrocławiu!

Artystka bigbit ma we krwi. Córka muzyków z zespołu Niebiesko-Czarni; Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, od koncertu w Opolu w 2011, na którym pojawiła się z recitalem składającym się z piosenek tragicznie zmarłej mamy, konsekwentnie karmi nas rockendrollowymi rytmami.
Prawdziwy sukces zawdzięcza solowej płycie „Mój big-bit”, której vintage’owe brzmienia i surowe wokale, nawiązujące do bardzo naturalnego okresu w dziejach muzyki jakim były lata 60-te i 70-te, wyjątkowo przypadły do gustu polskim melomanom.
Jej koncerty – m.in. na ostatnim Przystanku Woodstock, gdzie wystąpiła przed kilkusettysięczną widownią  są  żywiołowo odbierane przez publiczność. I wybuchu takiej hippisowskiej energii nie zabraknie także podczas Gitarowego Rekordu we Wrocławiu.
Oprócz Ani Rusowicz i plejady znakomitych gitarzystów z Polski i zagranicy w 1 – majowym Święcie Gitary wezmą udział również: Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce, Scott Henderson oraz Dżem.

Zapraszamy do Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Impreza jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji: www.heyjoe.plwww.facebook.com/GitarowyRekord

Informacja/akredytacje dla mediów: [email protected], rezerwacja biletów: [email protected]