Jeden z najlepszych polskich gitarzystów, lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy pomoże pobić Gitarowy Rekord Guinnessa A.D.2018!

Andrzej Nowak i zespół Złe Psy dadzą otwarty, niebiletowany koncert na wrocławskim rynku 1 maja około godziny 11.00 dla tysięcy gitarzystów, który corocznie zjeżdżają do Wrocławia, aby wspólnie zagrać w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata.

Dzień wcześniej, 30 kwietnia, Andrzej Nowak zagra jako gość koncertu „Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów” w Starym Klasztorze.

Andrzej Nowak – gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny. Lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy. Uczestniczył w nagraniu około 70 płyt z różnymi wykonawcami w Polsce i za granicą. Laureat nagród muzycznych i kulturalnych. Kierownik muzyczny spektaklu Jerzego Gruzy „Jezus Chrystus Superstar”. Kolekcjoner instrumentów, motocykli, samochodów, pojazdów militarnych. Uwielbia psy rasy American Pit Bull Terier.

ZŁE PSY to rewelacyjny, pełen niezwykłej energii zespół, który grał między innymi z przyjaciółmi takimi jak Guns N’ Roses, Uriah Heep, Budka Suflera czy Hungarica. Na rynku muzycznym zadebiutował w 2002 roku albumem „Forever”. Druga płyta pt. „Polska – Urodziłem się w Polsce”, między innymi z udziałem obecnego basisty zespołu SCORPIONS Pawła Mąciwody, stała się dużym wydarzeniem na rynku muzycznym. Piosenka „Urodziłem się w Polsce” jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalnym utworem ZŁYCH PSÓW. Śpiewa ją cała Polska, a rodzimy bokser Artur „Szpila” Szpilka wybrał ją jako hymn na otwarcie wszystkich swoich walk. W ubiegłym roku ukazała się trzecia płyta pt. „Duma”.

Koncerty Złych Psów są widowiskowe, a sceniczny magnetyzm i charyzma Andrzeja Nowaka dostarczają słuchaczom niezwykłych przeżyć i czynią z niego niekwestionowaną gwiazdę rocka.

ZŁE PSY zagrają w składzie:

  • ANDRZEJ NOWAK – gitara, śpiew
  • ADAM HERBATA HERBOWSKI –  gitara, śpiew
  • WOJTEK PILICHOWSKI – gitara basowa
  • MICHAŁ BAREŹNICKI – perkusja
  • DAREK KAMIŃSKI – gitara basowa

Początek gitarowej imprezy na wrocławskim rynku 1 maja o godz. 10:00. Wstęp wolny!

Aby pobić Gitarowy Rekord Guinnessa potrzebujemy 7356 gitar i Ciebie!

Wrocław Miastem Gitary!