Gitarowy Rekord Guinnessa pobity!!!

1 maja 2018 r.l na wrocławskim Rynku utwór “Hey Joe” Jimiego Hendrixa zagrało wspólnie 7411 gitarzystek i gitarzystów, co jest najlepszym wynikiem na świecie!

Dziękujemy wszystkim za udział w gitarowym święcie i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Do zobaczenie za rok we Wrocławiu – Mieście Gitary!

Retransmisja:


Wszystko co powinieneś wiedzieć o Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2018 we Wrocławiu!

1 maja spotykamy się na wrocławskim Rynku.

Rejestrację uczestników zaczynamy od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnij wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.heyjoe.pl) – to zaoszczędzi nam czasu. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY!

Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2018. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe oraz płytę DVD z ubiegłorocznego Rekordu.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Dla najmłodszych gitarzystów wydzielona zostanie Strefa Gitarowego Krasnoludka.

Koncerty zaczynamy o godz. 10. Zagrają wspólnie z nami: Crash,  Andrzej Nowak & Złe Psy, Sebastian Riedel & Cree, Leszek Cichoński & Jose Torres, Leburn Maddox, Egon Poka, Jacek Krzaklewski (Perfect), Wojciech Hoffman (Turbo),  Ryszard Sygitowicz, Krzysztof Misiak, Wojtek Pilichowski oraz wielu innych gitarowych mistrzów z Polski i ze świata. Zagramy też razem z Grzegorzem Markowskim przebój zespołu Perfect – “Nie płacz Ewka”.

Próby wspólnego grania zaczynają się o godz. 12.40. Utwory które będziemy grać w tym roku oraz instruktaż jak grać znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl w dziale  „Zagraj z nami/opisy utworów”. Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa.

 Rejestracja uczestników kończy się definitywnie ok. godz. 15.45, potem odbywa się generalna próba wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!

Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2018!

Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, szczegółowy program znajdziecie poniżej. Koncert odbędzie się  na dwóch scenach w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Na obie sceny obowiązuje jeden bilet. Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd i następne koncerty festiwalu 3-Majówka 2018. (bilety jednodniowe: 50 zł, karnety 2 – dniowe: 80 zł, karnety 3 – dniowe: 100 zł). Ulgowe bilety będą do nabycia wyłącznie podczas rejestracji uczestników i będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 – nie można odstąpić ich innym osobom.

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska. Tramwaje będą odjeżdżać z przystanku przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej co 5 minut od godz 16.30. Dla gitarzystów przejazd jest dramowy.

Gitary i wzmacniacze można będzie zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia. Cena 5 zł za gitarę lub komplet gitara+wzmacniacz.

Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka Festiwalowe Pole Namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9,  około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli. e-mail: biuro.ipark@wp.pl

Podczas imprez będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć – umieszczajcie je w sieci z hashtagiem #gitarowyrekordguinnessa

Pełna lista uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 ukaże się w Gazecie Wrocławskiej – Polska The Times w sobotę 5 maja. Kup Gazetę Wrocławską w kiosku lub poproś znajomych z Dolnego Śląska o zakup. To doskonała pamiątka dla każdego Rekordzisty. Wcześniej sprawdź na stronie www.heyjoe.pl czy Twoje dane zostały poprawnie zapisane.

Podczas imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi za granicą, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Guinnessa 2018. Cały czas na naszej stronie prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu na naszym profilu YT https://www.youtube.com/watch?v=BNuB-YU_Gy4

Gdybyście o czymś zapomnieli, nie przejmujcie się – we wszystkim pomogą nasi wolontariusze!

Do zobaczenia we Wrocławiu 1 maja 2018!  Bądźcie z nami od początku :)

 

PROGRAM

1 maja:

Rynek
10.00 Start imprezy, początek rejestracji
10.10 CRASH – koncert
11.00  ANDRZEJ NOWAK & ZŁE PSY –  koncert
12.00  SEBASTIAN RIEDEL & CREE – koncert “Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”
12.40 Wspólne granie z zaproszonymi gośćmi – próby i warsztaty
13.20 LESZEK CICHOŃSKI + JOSE TORRES – koncert Viva Santana!
14.00 Próba generalna Hey Joe – obecność obowiązkowa!
14.15 Gramy “Nie płacz Ewka” z Grzegorzem Markowskim
15.00 Wspólne zdjęcie „Gitarowego Krasnoludka z gitar”
15.45 Ostatnia próba  Hey Joe – sprawdź czy się zapisałeś!
16.00 Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa  A.D.2018!!!
16.10 Odczytanie wyniku…?!
16.15 Gramy na bis!
16.30 Przejazd tramwajami na Pergolę
17.00 Początek Koncertu Gwiazd na Pergoli/Hali Stulecia

Pergola
17.00  PERFECT
19.00  HUNTER
21.00  THE DEAD DAISIES

Hala Stulecia
18.15 SINFONITY
20.00 LAO CHE
22.30 KREATOR

00.00 Planowany koniec imprezy
2 maja start godz 15.00
AYO, PIDŻAMA PORNO, NOCNY KOCHANEK, JELONEK, VADER, COMA, ME AND THAT MAN, BOKKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ORGANEK, O.S.T.R., BASS ASTRAL x IGO, MIUOSH AKUSTYCZNIE

3 maja start godz 15.00
KULT, DUBIOZA KOLEKTIV, THE DUMPLINGS, PERCIVAL SCHUTTENBACH “WILD HUNT LIVE”, WAGLEWSKI FISZ EMADE, GRUBSON, MIKROMUSIC, KORTEZ, HAPPYSAD, RALPH KAMINSKI

 

30 kwietnia zapraszamy na imprezę dla najmłodszych przygotowująca do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018. Podczas ŚWIATOWEGO DNIA KRASNOLUDKA Z GITARĄ wystąpią ARKA NOEGO,   Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU) oraz  WOJTEK PILICHOWSKI & KAMIL PYREK ( “Super Dzieciak” ) Dołącz do jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków!
Start godz. 15.00 – Rynek


Wrocław Miastem Gitary – gitarzyści z flagą wejdą na Iglicę!

27 kwietnia Wrocław oficjalnie stanie się miastem gitary. Odliczanie do 1 maja i Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpocznie się wraz z zawieszeniem flagi Gitarowego Święta na Iglicy. Zapraszamy w najbliższy piątek o godz.17.00 przed Halę Stulecia na otwarcie gitarowego długiego weekendu we Wrocławiu!

W sobotę 28 kwietnia w Starej Piwnicy odbędzie się  „Ostatnie takie Jam Session przed Gitarowym Rekordem Guinnessa”, podczas którego można będzie posłuchać rockowych hitów oraz spróbować swoich sił na scenie.

Kolejny wieczór poświęcony zostanie wszystkim kolorom bluesa. 29 kwietnia w Starej Piwnicy najważniejsze utwory w historii bluesa zagra zespół George Dyer Band. Nie zabraknie wielkich hitów, w tym „Sweet Home Chicago” czy „Hoochie coochie man” oraz klasyków takich jak ” Honey Hush “, ” Going Down ” i ” Stormy Monday “.

30 kwietnia to święto najmłodszych fanów gitarowego grania oraz…krasnoludków. Od godziny 15:00 we wrocławskim Rynku trwać będzie pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. W programie  koncerty  Arki Noego i Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, cyrkowe warsztaty, zabawy i konkursy z nagrodami. Zapraszamy dzieci małe i duże do stworzenia jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków

Wieczorem w Starym Klasztorze odbędzie się specjalna odsłona cyklu Gitarowe Przeboje Wszech Czasów – bohaterem wieczoru będą gitarowe riffy i gitarowe sola, które na stałe zapisały się w historii elektrycznej gitary i muzyki rockowej. Na długiej liście utworów, które zabrzmią tego wieczora znalazły się m.in. “Smoke On The Water” Deep Purple, “Hotel California” zespołu The Eagles, “Honky Tonk Woman” The Rolling Stones, “Layla” Erica Claptona, “Iron Man” Black Sabbath, “Whole Lotta Love” Led Zeppelin i “Another Brick In The Wall” Pink Floyd. Oczywiście nie zabraknie też muzyki Jimiego Hendrixa, a wśród mistrzów gitary, którzy gościnnie uświetnią imprezę, znaleźli się: Jacek Krzaklewski (Perfect), Wojtek Hoffman (Turbo), Andrzej Nowak (TSA), Sebastian Riedel, Krzysztof Misiak, Wojtek Pilichowski, Aleksander Mrożek i Leszek Cichoński.

1 maja zgodnie z tradycją spotykamy się na wrocławskim Rynku, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie i świecie.
W tym roku zagramy już po raz szesnasty! Nasz rekord ustanowiony w roku 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury,  to 7356 gitarzystów, wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, ale wiemy, że z Waszą pomocą stać nas na więcej! Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by znów przejść do historii :)

Na gitarzystów, którzy zagrają w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata czekają ulgowe bilety na koncerty gwiazd w ramach festiwalu 3 -Majówka 2018, który potrwa od 1 do 3 maja

Do zobaczenia we Wrocławiu – Mieście Gitary!

27.04.18 godz. 17.00 plac przed Halą Stulecia, ul. Wystawowa 1
Wejście alpinistów z gitarami na wrocławską Iglicę i zawieszenie flagi ” Wrocław Miastem Gitary”
Przyjdź dopingować wspinaczy!

28.04.18 godz.19:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
OSTATNIE TAKIE JAM SESSION PRZED GITAROWYM REKORDEM GUINNESSA
Gitarowe Przeboje Wszech Czasów zagra Qbek Band
wstęp wolny!

29.04.18 godz.19:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
THE BEST OF BLUES – najważniejsze utwory z historii światowego bluesa zagra George Dyer Band
wstęp wolny!

30.04.18  godz. 15.00  Rynek
ŚWIATOWY DZIEŃ KRASNOLUDKA Z GITARĄ
Arka Noego
Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU)
Wojtek Pilichowski & Kamil Pyrek ( “Super Dzieciak” )
Dołącz do jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków
Weź ze sobą gitarę, banjo, mandolinę lub ukulele  albo instrument-  zabawkę

30.04.18 godz.20:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GITAROWE RIFFY I SOLÓWKI WSZECH CZASÓW – gitarowe riffy i gitarowe sola, które na stałe zapisały sie w historii elektrycznej gitary i muzyki rockowej zagrają najlepsi polscy gitarzyści

1.05.18 godz.10.00 – 16.30
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2018
Potrzebujemy 7356 gitar i Ciebie!

1-3.05.18 Hala Stulecia/Pergola
3 – MAJÓWKA 2018  – Najlepszy Festiwal w Mieście!

1.05  start godz 17.00
KREATOR, THE DEAD DAISIES, PERFECT, SINFONITY, LAO CHE, HUNTER

2.05  start godz 15.00
AYO, PIDŻAMA PORNO, NOCNY KOCHANEK, JELONEK, VADER, COMA, ME AND THAT MAN, BOKKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ORGANEK, O.S.T.R., BASS ASTRAL x IGO, MIUOSH AKUSTYCZNIE + goście

3.05  start godz 15.00
KULT, DUBIOZA KOLEKTIV, THE DUMPLINGS, PERCIVAL SCHUTTENBACH “Wild Hunt Live”, WAGLEWSKI FISZ EMADE, GRUBSON, MIKROMUSIC, KORTEZ, HAPPYSAD, RALPH KAMINSKI, BITAMINA


Wrocławskie krasnoludki w ten weekend wyciągną gitary! Zrób im zdjęcie!

W najbliższy weekend (14-15 kwietnia) Wrocław stanie się najbardziej magicznym miejscem na Ziemi. Zgodnie z tradycją wrocławskie krasnale – symbol i atrakcja miasta – dostaną swoje gitary, by móc poćwiczyć przed zbliżającym się Gitarowym Rekordem Guinnessa zaplanowanym na 1 maja.
Zapraszamy do wspólnej zabawy – w sobotę i niedzielę można będzie „przyłapać” wrocławskie krasnale na przygotowaniach do gitarowej imprezy. Zróbcie im zdjęcia!

Najciekawsze ujęcia upolowanych krasnali z gitarą należy umieścić na Instagramie z oznaczeniem #gitarowyrekordguinnessa lub wysłać na adres: press@heyjoe.pl w celu publikacji na facebookowym profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Najbardziej kreatywne zdjęcia, selfie, gify zostaną nagrodzone zaproszeniami na koncert gwiazd 1 maja w kompleksie Hali Stulecia, gdzie wystąpią znakomite polskie zespoły – Perfect, Lao Che i Hunter, a także Sinfonity – światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych z Hiszpanii, hardrockowa supergrupa – The Dead Daises oraz legenda thrash metalu – Kreator z Niemiec.

Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa jest dla wrocławskich krasnali wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy 30 kwietnia został oficjalnie ogłoszony “Światowym Dniem Krasnoludka z Gitarą”. To impreza skierowana do najmłodszych. – Co roku staramy się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici nasz festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to “Gitarowe Rodziny” w 2015 “Dziewczyna z Gitarą”, a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki. Dlatego 30 kwietnia organizujemy “Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą”, specjalny happening pełen atrakcji dla najmłodszych fanów tego pięknego instrumentu. Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa. Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił “nadprzyrodzonych” – zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach – mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festival.

Celem imprezy jest stworzenie jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków. Można do niej dołączyć niezależnie od wieku i umiejętności gry na instrumencie, a dodatkowo organizatorzy zachęcają do przebrania się w krasnoludkowe stroje, by orkiestra była nie tylko najliczniejsza i najgłośniejsza, ale także najbardziej kolorowa. Dla małych śmiałków, którzy będą chcieli pomóc w ustanowieniu nowego rekordu przygotowano specjalną Strefę Krasnoludka z Gitarą także 1 maja.


Poznaliśmy nowych gości i ulgowe ceny biletów Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018

Zestaw wyjątkowych gości tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa powiększył się o dwa kolejne nazwiska. 1 maja obok Leszka Cichońskiego na scenie pojawi się LeBurn Maddox , amerykański bluesman, wokalista i ceniony gitarzysta oraz Łukasz Łyczkowski, finalista ostatniej edycji Voice of Poland wraz z zespołem 5 Rano.

Maddox, to muzyk, który  jest obecny na bluesowej scenie od lat 70. ubiegłego stulecia i występował z tak znakomitymi muzykami jak Lionel Richie, Patti La Belle, John Lee Hooker czy  Kool and the Gang. O doświadczeniu jakim był udział w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata w 2017 roku napisał: – W całej mojej czterdziestoparoletniej karierze, której częścią były występy na największych festiwalach na całym świecie  Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu był najlepszą grupą gitarzystów, z którymi miałem okazję wystąpić. Cały dzień miałem w oczach łzy radości.

Łukasz Łyczkowski to najlepszy wokal męski ostatniej edycji Voice of Poland, który zbierał doświadczenie u boku m.in. Leszka Cichońskiego. Debiutował na jego nominowanej do Fryderyka płycie “Sobą gram” i wraz z nim wystąpił na Przystanku Woodstock oraz grał na największych festiwalach bluesowych. We Wrocławiu, w związku z wydaniem vinylowej wersji “Sobą gram”, zaśpiewa kilka utworów z tej płyty.

Muzycy dołączą do bogatego już składu gości wspierających tegorocznych Gitarowy Rekord Guinnessa. Przypomnijmy, że do tej pory swoją obecność potwierdzili znakomici polscy muzycy:  Andrzej Nowak (TSA), Ryszard  Sygitowicz (Perfect) , Wojtek Hoffman (Turbo), Sebastian Riedel, Paweł „Drak” Grzegorczyk (Hunter), Michał Jelonek, Grzegorz Markowski oraz Michael Molenda, redaktor naczelny amerykańskiego magazynu “Guitar Player”.

Wśród zaplanowanych na ten dzień koncertów i wydarzeń specjalnych znalazł się także projekt Viva Santana – nowy projekt Leszka Cichońskiego  i Jose Torresa z największymi przebojami Carlosa Santany, wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – koncert upamiętniający twórczość legendarnego wokalisty zespołu Dżem w wykonaniu Sebastiana Riedla i zespołu Cree, występ zespołu Złe Psy oraz wspólne wykonanie „Nie płacz Ewka” z pomocą Grzegorza Markowskiego.

Natomiast wieczorem w Hali Stulecia w ramach koncertu gwiazd, który rozpoczyna wrocławska 3-Majówkę zobaczymy legendę thrash metalu –  zespól Kreator, hardrockową supergrupę – The Dead Daises, Sinfonity –  światowej sławy orkiestrę symfoniczną gitar elektrycznych z Hiszpanii oraz trzy cenione polskie składy – Lao Che, Perfect oraz Hunter.

Na gitarzystów, którzy zagrają 1 maja we wrocławskim Rynku czekają specjalne ulgowe bilety w cenach:

bilety jednodniowe: 50 zł
karnety 2 – dniowe: 80 zł
karnety 3 – dniowe: 100 zł.

Ale będzie je można nabyć wyłącznie 1 maja we wrocławskim Rynku podczas rejestracji uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa w godz. 10.00 – 15.45.

Więcej aktualności na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa znajdziecie na stronie www.heyjoe.pl


Zagraj „Nie Płacz Ewka” razem z Grzegorzem Markowskim 1 maja we Wrocławiu!

Co roku tysiące gitarzystów z całej Polski i Europy zjeżdża 1 maja do Wrocławia, aby wspólnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa.

Podstawowym utworem, który grany jest na wrocławskim Rynku jest „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. To liczba grających w trakcie tej piosenki gitarzystów liczona jest do kolejnych rekordów Guinnessa.  Ale repertuar największej gitarowej orkiestry świata stale się powiększa.

Do tej pory podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa  uczestnicy wykonywali m.in: „Little Wing”, „Wild Thing”, „Red House Blues” i „Voodoo Child” Jimiego Hendrixa, “Smoke on the water” Deep Purple oraz  „Kiedy byłem małym chłopcem” zespołu Breakout. W tym roku ten zestaw powiększy się o kultową  już piosenkę „Nie płacz Ewka” zespołu Perfect.  Akordy A/fis/E/A/fis/E/h/D/A/E/fis/E/D/A/ zagramy wspólnie, a na scenie nie zabraknie oczywiście lidera zespołu Perfect – Grzegorza Markowskiego. Tym samym dołączy on do bogatego już składu gości wspierających Gitarowy Rekord Guinnessa. Przypomnijmy, że do tej pory swoją obecność potwierdzili m.in  znakomici polscy muzycy:  Andrzej Nowak (TSA), Ryszard  Sygitowicz (Perfect) , Wojtek Hoffman (Turbo), Sebastian Riedel, Paweł „Drak” Grzegorczyk (Hunter), Michał Jelonek oraz Michael Molenda, redaktor naczelny amerykańskiego magazynu “Guitar Player”.

Grzegorz Markowski i zespół Perfect cieszą się niesłabnącą popularnością od początku swojej muzycznej działalności. Są autorami wielu rockowych przebojów:  „Autobiografia”, „Ale wkoło jest wesoło” „Chcemy być sobą” czy „Niepokonani”. Z pewnością będzie można je usłyszeć 1 maja w kompleksie Hali Stulecia, gdzie zespół Perfect zagra podczas koncertu gwiazd otwierającego wrocławską 3-Majówkę. Oprócz nich zagra  tam również  legenda thrash metalu – Kreator, hardrockowa supergrupa – The Dead Daises, Sinfonity –  światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych  z Hiszpanii oraz dwa cenione polskie składy – Lao Che oraz Hunter.

Na gitarzystów czekają ulgowe bilety na ten koncert i pozostałe koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2018 we Wrocławiu.


Andrzej Nowak i Złe Psy zagrają na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Jeden z najlepszych polskich gitarzystów, lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy pomoże pobić Gitarowy Rekord Guinnessa A.D.2018!

Andrzej Nowak i zespół Złe Psy dadzą otwarty, niebiletowany koncert na wrocławskim rynku 1 maja około godziny 11.00 dla tysięcy gitarzystów, który corocznie zjeżdżają do Wrocławia, aby wspólnie zagrać w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata.

Dzień wcześniej, 30 kwietnia, Andrzej Nowak zagra jako gość koncertu “Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów” w Starym Klasztorze.

Andrzej Nowak – gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny. Lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy. Uczestniczył w nagraniu około 70 płyt z różnymi wykonawcami w Polsce i za granicą. Laureat nagród muzycznych i kulturalnych. Kierownik muzyczny spektaklu Jerzego Gruzy “Jezus Chrystus Superstar”. Kolekcjoner instrumentów, motocykli, samochodów, pojazdów militarnych. Uwielbia psy rasy American Pit Bull Terier.

ZŁE PSY to rewelacyjny, pełen niezwykłej energii zespół, który grał między innymi z przyjaciółmi takimi jak Guns N’ Roses, Uriah Heep, Budka Suflera czy Hungarica. Na rynku muzycznym zadebiutował w 2002 roku albumem „Forever”. Druga płyta pt. “Polska – Urodziłem się w Polsce”, między innymi z udziałem obecnego basisty zespołu SCORPIONS Pawła Mąciwody, stała się dużym wydarzeniem na rynku muzycznym. Piosenka “Urodziłem się w Polsce” jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalnym utworem ZŁYCH PSÓW. Śpiewa ją cała Polska, a rodzimy bokser Artur “Szpila” Szpilka wybrał ją jako hymn na otwarcie wszystkich swoich walk. W ubiegłym roku ukazała się trzecia płyta pt. „Duma”.

Koncerty Złych Psów są widowiskowe, a sceniczny magnetyzm i charyzma Andrzeja Nowaka dostarczają słuchaczom niezwykłych przeżyć i czynią z niego niekwestionowaną gwiazdę rocka.

ZŁE PSY zagrają w składzie:

  • ANDRZEJ NOWAK – gitara, śpiew
  • ADAM HERBATA HERBOWSKI –  gitara, śpiew
  • WOJTEK PILICHOWSKI – gitara basowa
  • MICHAŁ BAREŹNICKI – perkusja
  • DAREK KAMIŃSKI – gitara basowa

Początek gitarowej imprezy na wrocławskim rynku 1 maja o godz. 10:00. Wstęp wolny!

Aby pobić Gitarowy Rekord Guinnessa potrzebujemy 7356 gitar i Ciebie!

Wrocław Miastem Gitary!

 


Arka Noego zagra na Światowym Dniu Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu!

Wrocławskie Święto Gitary, w ramach którego próbujemy 1 maja pobić Gitarowy Rekord Guinnessa,  zyskało w tym roku dodatkowy dzień, który został zadedykowany najmłodszym fanom gitarowego grania. 30 kwietnia zapraszamy na Pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą!

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin m.in. warsztaty cyrkowe, kursy gry na ukulele, ogromne bańki mydlane, zabawy, konkursy, a także koncerty w których pojawią się muzyczne gwiazdy kilku pokoleń.

30 kwietnia we wrocławskim Rynku dla gitarowych krasnoludków zagra Arka Noego, najsłynniejszy dziecięcy zespół prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha, którego przeboje potrafi zaśpiewać każdy maluch w Polsce.  Poza tym czeka nas koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele (w skrócie PPNOU) czyli czterech pasjonatów małej hawajskiej gitary, którzy aranżują największe przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej oraz występ międzypokoleniowej grupy w której skład wchodzi najlepszy polski gitarzysta basowy Wojtek Pilichowski oraz 14-letni Kamil Pyrek znany z telewizyjnego programu “Super Dzieciak” .

Głównym celem imprezy jest stworzenie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, do której dołączyć może każdy, niezależnie od wieku i muzycznych umiejętności.  Dlatego wybierając się w poniedziałkowe popołudnie do rynku warto przebrać się za krasnala i zabrać ze sobą gitarę, banjo, mandolinę, ukulele, a nawet imitującą instrument zabawkę. Każdemu śmiałkowi, który dołączy do  Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, organizatorzy wręczą Certyfikat Krasnoludka z Gitarą. Najciekawsze stroje oraz najdziwniejsze instrumenty strunowe  zostaną nagrodzone. Dopuszczalny jest każdy wiek Gitarowego Krasnoludka – od 0 do 100 lat.

A tak o nowej inicjatywie mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festiwal – Co roku staramy się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici nasz festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to “Gitarowe Rodziny”  w 2015  “Dziewczyna z Gitarą”, a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki. Dlatego 30 kwietnia organizujemy “Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą”, specjalny happening pełen atrakcji dla najmłodszych fanów tego pięknego instrumentu. Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Rekordu Guinnessa. Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił “nadprzyrodzonych” – zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach :)

Początek imprezy na wrocławskim rynku o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Wrocław Miastem Krasnoludków! Wrocław Miastem Gitary!


The Best Of Blues – bluesowe hity w Starej Piwnicy przed Rekordem Guinnessa!

“The Best Of Blues” to temat kolejnej odsłony cyklu Gitarowe Przeboje Wszech Czasów.

W ramach przygotowań do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 zapraszamy fanów bluesa do klubu Stara Piwnica. 29 kwietnia  najważniejsze utwory z historii bluesa zagra dla nas George Dyer Band!
Będzie oczywiście “Sweet Home Chicago” i “Hoochie coochie man”, ale nie zabraknie też klasyków takich jak ” Honey Hush “, ” Going Down “, ” Stormy Monday ” i wielu innych bluesowych hitów.

George Dyer Band to topowi przedstawiciele wrocławskiej sceny bluesowej w składzie: George Dyer (USA), Rafał Biłas (PL), Martin Sanchez (MEX), Maciej Mandrykowski (PL).
George Dyer – lider zespołu, urodzony w Kalifornii, wychowany we Francji, od dwóch lat mieszkający w Polsce. Otwierał scenę bluesową w Kenii i Czadzie, wcześniej szlifując swoje umiejętności w Nowym Orleanie, Chicago i San Francisco. Wraz z grupą przyjaciół i znakomitych muzyków z wrocławskiej sceny artystycznej grają klasyki bluesa oraz autorskie utwory inspirowane muzyką blues oraz funk.

Bezpośrednio po koncercie rozpocznie się Bluesowe Jam Session, do udziału w którym zapraszamy wrocławskich muzyków.

Z okazji muzycznego  święta związanego  z biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa  1 maja na wrocławskim Rynku wstęp na koncert jest wolny!

Wrocław Miastem Gitary!

29.04.18 godz.19:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
THE BEST OF BLUES – George Dyer Band

wstęp wolny!