GITAROWY WEEKEND miesiąc przed Gitarowym Rekordem Świata 2022

Trwa odliczanie do 20. Gitarowego Rekordu Świata! Przygotowania do największego święta gitarowego idą pełną parą, bowiem już 1 maja spotkamy się ponownie na wrocławskim Rynku, aby wspólnie zagrać „Hey Joe” jimiego Hendrixa i inne przeboje. Zanim jednak do tego dojdzie, na miesiąc przed Rekordem organizatorzy zapraszają na GITAROWY WEEKEND, podczas którego na miłośników gitarowego grania czeka mnóstwo atrakcji.

Pierwszego kwietnia, w piątek, rozpoczynamy koncertem GITAROWY WEHIKUŁ CZASU w Starym Klasztorze, w ramach którego gwiazdy wrocławskiej gitary zagrają najważniejsze utwory z przebogatej historii polskiego rocka.

Drugiego kwietnia otworzymy podwoje dla nowych talentów. Jeśli marzysz o byciu gwiazdą gitary, przyjdź na GITAROWY CASTING!  Otwarte przesłuchania odbędą się w sobotę o godz. 17.00 w Sali Witrażowej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Publiczność zapraszamy do kibicowania, na castingowe prezentacje  przewidziany jest wstęp wolny.

Około godz. 20.00 rozpocznie się Gitarowe Jam Session, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki castingu, a laureatów zaprosimy do wspólnego jamowania. Zgłoszenia do castingu przyjmowane są do 30.03. na adres: [email protected]

Trzeciego kwietnia, w niedzielę, zapraszamy całe rodziny na koncert MAM TĘ MOC! – PIOSENKI Z BAJEK DISNEYA, czyli przegląd najpiękniejszych piosenek z filmowych bajek Walta Disneya uzupełniony o polskie przeboje z Akademii Pana Kleksa. Na finał koncertu na scenę zaprosimy dzieci z gitarami lub innymi instrumentami oraz te najciekawiej przebrane i razem zaśpiewamy ponadczasową „Pszczółkę Maję”.

Podczas całego weekendu wrocławskie krasnoludki również chwycą za gitary!

To znakomita okazja do rodzinnego spaceru po Wrocławiu w poszukiwaniu gitarowych krasnoludków.. Wśród osób, które prześlą zdjęcie krasnoludka z gitarą na adres: [email protected] i  umieszczą je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #gitarowyrekord  i @gitarowyrekord, zostaną rozlosowane bilety na koncert „Mam tę moc!” oraz na festiwal 3-Majówka2022.

Po koncercie „Mam tę moc” zapraszamy na WARSZTATY GITAROWE DLA OPORNYCH. Zupełnie za darmo nauczymy Cię grać na gitarze, ukulele lub  basie. Jeśli nie idzie Ci nauka samodzielna, oddaj się w ręce naszych specjalistów. Nauczymy Cię podstaw, tak abyś mógł swobodnie uczestniczyć 1 maja w biciu Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku. Wiek nie ma znaczenia – zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych!

W sobotę i niedzielę od godz. 15.00 zapraszamy również do wspólnych zdjęć.

Nasi fotografowie zrobią Wam profesjonalne zdjęcia na ściankach Gitarowego Rekordu.

W gitarowej strefie w Starym Klasztorze będzie można też otrzymać gadżety tegorocznego Rekordu.

Na zwieńczenie gitarowego weekendu polecamy dwa koncerty: pierwszy w klimatach worldmusic – trio INDIALUCIA zaprezentuje oryginalne i egzotyczne połączenie muzyki hinduskiej i flamenco. Drugi koncert zatytułowany „The best of MTV Unplugged” poświęcony będzie kultowej serii MTV bez prądu. Tego wieczoru będzie usłyszeć największe przeboje przełomu XX i XXI wieku w akustycznych aranżacjach, w tym m.in. utwory Pearl Jam, Nirvany, Erica Claptona, Stinga i wielu innych.

Pierwszy weekend kwietnia spędzimy przy dźwiękach gitary, aby przygotować się do jubileuszowej 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata zaplanowanej na 1 maja 2022 na wrocławskim Rynku

Zagraj z nam!

 

GITAROWY WEEKEND 1-3 KWIETNIA 2022

1.04.22 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GITAROWY WEHIKUŁ CZASU – hity polskiego rocka
https://fb.me/e/53gM5s4BA

2.04.22 godz. 17.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
GITAROWY CASTING – zostań gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata 2022
https://fb.me/e/4sFWnG1lx

3.04.22 godz.15.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
MAM TĘ MOC! – PIOSENKIZ BAJEK DISNEYA
https://fb.me/e/1eH7RPU3L

3.04.22 godz.16.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
WARSZTATY GITAROWE DLA OPORNYCH
https://fb.me/e/3921wknfP

3.04.22 godz.18.00 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
INDIALUCIA – Flamenco& Orient
https://fb.me/e/31yaBvObL

3.04.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
The best of MTV Unplugged
https://fb.me/e/31dC1SHiv


URODZINY JIMIEGO HENDRIXA w Starym Klasztorze!

Z okazji urodzin Jimiego Hendrixa Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, szykuje jesienny hołd dla artysty. 25 listopada we wrocławskim klubie Stary Klasztor odbędzie się specjalny koncert – połączone urodziny Jimiego Hendrixa i Leszka Cichońskiego. Można będzie usłyszeć  przeboje największego gitarzysty wszech czasów, nie zabraknie tez rockowych i bluesowych hitów z lat siedemdziesiątych. Na scenie pojawią się specjalni goście m.in. Sebastian Riedel, Łukasz Łyczkowski– finalista The Voice of Poland, a także gitarzyści, którzy rozpoczynali swoją edukację od podręcznika Cichońskiego „Blues-Rock Guitar Workshop”: Adam Fulara, grający techniką tapping na dwóch gryfach jednocześnie oraz Piotr Ondycz, który współpracuje aktualnie z Viki Gabor.

Okazja do spotkania z tymi gitarzystami jest również specjalna –  tym  roku mija bowiem 30 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop” , który stał się Biblią rockowej gitary wśród fanów tego pięknego instrumentu. Właśnie jesienią 1991 roku miała miejsce premiera tego podręcznika na Międzynarodowych Targach muzycznych ”Intermedia” we Wrocławiu.  Kariera wielu znanych gitarzystów jak Robert Drężek z Luxtorpedy, Adam Fulara, Krzysztof Kawałko, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko,  zaczęła się właśnie podręczników i warsztatów prowadzonych przez Cichońskiego.

Adam Fulara jest nie tylko świetnym gitarzystą, ale też pedagogiem i twórcą autorskiej metody improwizacji, którą zawarł w wydanym właśnie 300-stronicowym podręczniku „”Zrozumieć język muzyki”. Zainteresowanych gitarzystów zapraszamy na warsztaty, które

Adam Fulara poprowadzi przed koncertem o godzinie 18.00. Wstęp na warsztaty jest wolny

Dla uczestników Gitarowych Rekordów Guinnessa z lat ubiegłych przygotowane będą ulgowe bilety wstępu na koncert.

Koncert i warsztaty są okazją do reaktywacji Festiwalu „Guitar Workshop”, którym miał dwie edycje w latach 90.
– Jimi Hendrix odszedł od nas 51 lat temu. W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła Świat. Jest mu więc za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 19 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem. Hendrix urodził się 27., a ja 25 listopada. Zapraszam wszystkich na nasze wspólne urodziny do Starego Klasztoru w ramach 3. Edycji Guitar Workshop Festival – mówi Leszek Cichoński.

A jeśli ktoś chce się podzielić wspomnieniami inspirowanymi warsztatami, lekcjami Leszka Cichońskiego – może je umieścić na stronie grupy „Uczniowie Leszka Cichońskiego”:   https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego/

25.11.21  godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
URODZINY JIMIEGO HENDRIXA
miejsca siedzące: 50 zł –  I pula
miejsca stojące: 35 zł – I pula
wejściówki dla gitarzystów: 25 zł
wejściówki ważne za okazaniem certyfikatu Gitarowego Rekordu Guinnessa z dowolnego roku


UWAGA! KRĘCIMY TELEDYSK PROMUJĄCY GITAROWY REKORD!

W środę, 12.08, Leszek Cichoński razem z cenionym reżyserem Jarosławem Żamojdą („Młode Wilki”) uruchamia zdjęcia do teledysku “Thanks Jimi”:

Osoby z gitarami zapraszamy na zdjęcia na Rynku, które odbędą się w od ok. 12:30 do ok. 14:00 – zbiórka o 12:30 pod pomnikiem A. Fredry.
Osoby bez gitar – od 9:00 do 20:00 – w ustalonych indywidualnie miejscach we Wrocławiu.

Pierwszych 20 chętnych otrzyma imienne zaproszenie na Koncert Gwiazdy, który będzie miał miejsce 1 maja, po Gitarowym Rekordzie. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych.
Dla pozostałych uczestników przewidziany jest konkurs z unikatowymi nagrodami.

Jeśli chcesz wystąpić, wyślij wiadomość na maila: [email protected]

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, datę urodzenia, nr telefonu, aktualne zdjęcie oraz informacje, w jakim przedziale czasowym możesz pojawić się na planie.

Serdecznie zapraszamy:)


I Love Stary Klasztor – pomóż artystom, kup voucher biletowy na przyszłe koncerty!

Epidemia koronawirusa gwałtownie przerwała sezon koncertowy, całkowicie pozbawiając dochodów artystów, kluby muzyczne i firmy z branży estradowej. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy znowu mogli spotykać się na koncertach, ale potrzebujemy Waszego wsparcia!
Do bywalców Starego Klasztoru – klubu który od lat jest partnerem Gitarowego Rekordu Guinnessa i z którego prowadziliśmy tegoroczną transmisję – oraz bywalców innych koncertów we Wrocławiu, przygotowaliśmy voucher biletowy, który można będzie wykorzystać do końca 2020 roku na koncerty organizowane przez Stowarzyszenie „Nasze Miasto Wrocław” m.in. w ramach cyklu wROCKfest.pl i Ethno Jazz Festival.
Spis aktualnych koncertów znajduje się na stronie: https://wrockfest.pl/lista-koncertow/.
Aby wykorzystać voucher wystarczy kilka dnie przed terminem wybranego przez siebie koncertu napisać maila na adres: [email protected] i ustalić formę odbioru biletów.
Należność za bilety będzie pomniejszona o kwotę, na jaką opiewa voucher.
Dzięki zakupionym przez Was voucherom będziemy mogli planować jesienny sezon koncertowy, tak aby jak największa liczba artystów mogła wystąpić przed Wami.

Do zobaczenia na koncertach już wkrótce!

Szczegóły dotyczące nabycia voucherów znajdują się na stronie: https://staryklasztor.com.pl/sklep/


Do zobaczenia za rok!

7998  to wynik pierwszego w historii Gitarowego Rekordu Świata Online!!!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie imprezy – artystom, wolontariuszom, ekipom technicznym, magikom od komputerów i specom od łączeń internetowych, a przede wszystkim Wam, członkom Największej Gitarowej Orkiestry Świata!
Razem daliśmy radę – a jak się pewnie domyślacie, momentami nie było łatwo 🙂
Wiemy na pewno, że za rok musimy wspólnie spotkać się 1 maja na Rynku we Wrocławiu – Mieście Gitary!

Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych: https://www.facebook.com/events/262663514913779/


Mamy Gitarowy Rekord Świata online
zagrało razem 7 998 gitarzystów!

18. edycja Gitarowego Rekordu przechodzi do historii! Po raz pierwszy odbyła się w całości w wersji online. Legendarne “Hey Joe” pod wodzą Leszka Cichońskiego zagrało razem aż 7 998 gitarzystów. Tym razem nie na wrocławskim Rynku, a w domach, w oknach i na balkonach. W gitarowej orkiestrze zagrali m.in. Jennifer Batten, Mrozu, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Sebastian Riedel, Mietek Jurecki, Tomasz Zeliszewski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni.
W tym roku należało zarejestrować się 1 maja drogą mailową. Na skrzynkę Gitarowego Rekordu spłynęły zgłoszenia z całego świata – od Polski, przez Norwegię, Włochy, Hiszpanię po Londyn i USA.

Zagrali dla Hendrixa, Lipki i… personelu medycznego
Do grona wybitnych gitarzystów, którzy 1 maja zagrali jako największa gitarowa orkiestra online, dołączyła Jennifer Batten, znana ze współpracy z Michaelem Jacksonem, oraz Stan Skibby – sobowtór Jimiego Hendrixa. W tym roku mija 50 lat od śmierci Hendrixa – podczas Gitarowego Rekordu usłyszeliśmy największe przeboje artysty, w tym “Foxy Lady” i “Voodoo Child”. Członkowie Budki Suflera – Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonali utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki. Zagraliśmy również personelowi medycznemu na całym świecie. Usłyszeliśmy też przeboje Carlosa Santany. Internetowa formuła Rekordu nie zniechęciła organizatorów do przeprowadzenia – jak co roku – konkursów na gitarę z byle czego czy najlepsze przebranie.
Podczas Gitarowego Rekordu Świata trwała zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Darowizny wpłacać można jeszcze do 3 maja. Każdy, kto przekaże sumę o wartości minimum 25 zł, ma szansę wygrać unikatową gitarę projektu Szymona Chwalisza, twórcy legendarnych woodstockowych gitar. Wyjątkowy projekt artysty namalowany na gitarze to obraz opustoszałego wrocławskiego Rynku w czasach kwarantanny – miejsca, które od lat gromadzi tysiące ludzi, a dziś jest puste jak nigdy wcześniej. Ogłoszenie zwycięzcy 8 maja. Szczegóły www.zobaczmnie.org
To była wyjątkowa edycja Rekordu. W historii imprezy zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary. W 2021 roku gramy na wrocławskim Rynku!

Więcej informacji na www.facebook.com/GitarowyRekord


Gitarowy Rekord Świata 2020
1 maja zagraj z nami ONLINE!

PRZECZYTAJ INSTRUKCJE JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ!!!

1 maja podejmiemy pierwszą w historii próbę ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata Online.
Chcemy wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata i dać ludziom trochę radości i poczucia wspólnoty.
Grać będziemy w swoich domach – na balkonach, ogródkach, przy otwartych oknach lub w fotelach przed ekranem komputera – gdzie Wam najwygodniej.

1 maja od godz.12.00 rozpocznie się transmisja internetowa – włączcie ją i grajcie razem z nami!

Rekord bijemy o godz. 16.00, ale warto być z nami od samego początku 🙂
Transmisja z Wrocławia prowadzona będzie pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=jVM1GKdIVvU
oraz na naszym profilu https://www.facebook.com/GitarowyRekord/, a także na profilach naszych parterów m.in. WrocławTuWroclaw.comMagazyn GitarzystaStrefa Music Art.INFOMUSIC.PL.PL, Top GuitarRadio Wrocław , Antyradioi, Radio ESKAGazeta WrocławskaWyborcza.pl WrocławOnet
W przypadku problemów w transmisji spowodowanych dużą liczbą oglądających, prosimy o przełączenie się na profil FB Rekordu lub profile naszych partnerów. Prosimy również sprawdzić na stronie www.heyjoe.pl, czy nie pojawił się link rezerwowy do transmisji.

KTO MOŻE ZAGRAĆ?
Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata Online, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.
Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe –  ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Do wielkiej orkiestry zapraszamy również wszelkie inne instrumenty – niech 1 maja stanie się prawdziwym świętem muzyki 🙂
Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim.

JAK DOŁĄCZYĆ DO REKORDU?
1 maja (nie wcześniej!) wyślijcie do nas maila ze zgłoszeniem na adres [email protected]
W tytule napiszcie „Gramy!” w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko oraz miejscowość. Załączcie wypełnioną kartę zgłoszeniową (do pobrania tu: https://heyjoe.pl/…/uplo…/2020/03/karta_uczestnictwa2020.doc).
Można wysłać kilka zgłoszeń w jednym mailu.
Zróbcie zdjęcie z gitarą lub nakręćcie krótki filmik jak gracie online z nami i wstawcie na profil wydarzenia: https://www.facebook.com/events/333404514149711/ oraz na Insta z #GitarowyRekord albo wyślijcie na adres [email protected] z dopiskiem „moje zdjęcie/ film”

Uwaga, prosimy o zdjęcia i filmy w poziomie! Udostępnienie zdjęcia lub filmu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego użycie w relacji z Gitarowego Rekordu Świata.
Najlepsze filmy i zdjęcia wykorzystamy w klipie z bicia Gitarowego Rekordu Świata 2020.
Jeśli tylko możecie, zróbcie swoją własną transmisję telefonem z miejsca, w którym zagracie i wcześniej powiadomcie znajomych, aby zasięgiem objąć maksymalnie dużo osób – publiczność zawsze jest ważna dla artysty!

POŁĄCZ SIĘ Z NAMI ONLINE!
Jeśli chcesz połączyć się z nami 1 maja i zobaczyć się grającego na gitarze w transmisji online, wejdź tu: https://heyjoe.pl/rr_artists/polacz-sie-z-nami-online/, ale pamiętaj – połączenie musi być krótkie 🙂

SZANUJMY SĄSIADÓW!
Na gitarach elektrycznych grać będziemy wyłącznie na próbach wspólnego grania o godz. 14.00 i 15.00 oraz podczas bicia Rekordu od godz.15.50 do 16.20.
Podczas prób poinformujcie sąsiadów i przechodniów o gitarowej akcji – zaproście na godz. 16.00 do kibicowania w realu – o ile to będzie możliwe – lub w Internecie.
Wydrukujcie plakat imprezy i pokażcie go sąsiadom – tu do pobrania: https://heyjoe.pl/wp-content/uploads/2020/04/GRS2020_plakat.pdf

CERTYFIKAT REKORDZISTY
W odpowiedzi na swoje zgłoszenie otrzymacie mailem Certyfikat Rekordzisty, który będzie można edytować, uzupełnić o swoje dane i wydrukować.
Pamiątkowe Certyfikaty Rekordzisty, jakie znacie z poprzednich edycji, można będzie odebrać do końca 2020 roku w klubie Stary Klasztor, przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Odbiór odbywać się będzie za okazaniem maila z potwierdzeniem zgłoszenia; można poprosić o odbiór znajomych. Wasze imię, nazwisko oraz miejscowość, z której pochodzicie, umieszczone zostaną na Liście Uczestników Gitarowego Rekordu Świata Online 2020.
W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako specjalna edycja online, tak więc, niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal będziemy potrzebować 7423 + 1 grających razem gitar.

KOSZULKI
Zapraszamy do nabycia pamiątkowych koszulek z Gitarowego Rekordu Świata 2020
Wzór koszulki został wybrany z propozycji uczestników Gitarowego Rekordu Świata w konkursie organizowanym przez klub Stary Klasztor, który od lat jest partnerem gitarowego święta
Cena koszulki wraz z wysyłką: 50 zł
Szczegóły jak dokonać zakupu znajdziesz tu: https://staryklasztor.com.pl/sklep/

CO GRAMY?
Oprócz głównego utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, zagramy w tym roku między innymi utwór zespołu Budka Suflera pt. „Jest taki samotny dom” („A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”) w hołdzie zmarłemu niedawno Romualdowi Lipce oraz przebój Dżemu „Naiwne pytania” („W życiu piękne są tylko chwile”) z dedykacją dla pracowników służby zdrowia na całym świecie.
Instrukcje co jeszcze będziemy grać i jak zagrać znajdziesz na naszej stronie www.heyjoe.pl w zakładce„ Zagraj z nami”.

1 maja spotkajmy się w sieci, a za rok – we Wrocławiu!


Połącz się z nami online!

Jeśli chcesz połączyć się z nami 1 maja i zobaczyć się grającego na gitarze w transmisji online, kliknij jeden z poniższych linków i wpisz swoje imię, a po połączeniu udostępnij mikrofon i kamerkę.
https://vmix.at/1Hee8l
https://vmix.at/9nEGFU
https://vmix.at/4OTLTC
https://vmix.at/8nWOd
https://vmix.at/3ArEPA
https://vmix.at/81plbU
https://vmix.at/5CRl3n
https://vmix.at/1xVKNM

Skype: łączyć z „Hej Joe”

Chcemy pokazać jak najwięcej grających online gitarzystów, więc zaraz po połączeniu zrób swój najlepszy show i zwolnij linię – czas antenowy jest krótki!
Podczas łączenia nie będziemy przeprowadzać rozmów


Największa gitarowa orkiestra online zagra już w piątek! Niezbędnik Gitarzysty

Już w piątek, 1 maja, odbędzie się 18. edycja Gitarowego Rekordu – po raz pierwszy w historii w całości online. Legendarne “Hey Joe” zagramy w tym roku w domach, w oknach, na balkonach i w ogrodach. Mimo odmiennej formuły festiwalu do wspólnego grania przyłączą się wybitni artyści, w tym Jennifer Batten, Stan Skibby, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Wojciech Pilichowski, muzycy Budki Suflera i Sebastian Riedel. Podczas Rekordu trwać będzie także akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Transmisja na żywo rusza 1 maja o 12:00 przez stronę www.heyjoe.pl.

Niezbędnik Gitarzysty – gramy  w oknach, na balkonach i w ogrodach!

Niezbednik_Gitarzysty_infografikaPodczas tegorocznej edycji nie spotkamy się na wrocławskim Rynku, ale wzorem Włoch czy Hiszpanii zagramy na balkonach, w domach i w ogrodach. Żeby wziąć udział w Rekordzie, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Akordy do piosenek dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu w zakładce: ZAGRAJ Z NAMI. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar oraz pozostałe instrumenty strunowe. Do zabawy będzie można  dołączyć również z innymi  instrumentami, jak skrzypce czy harmonijka. 1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres [email protected]. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. Organizatorzy zachęcają do wysyłania zdjęć i filmów (w poziomie) ze wspólnego grania na adres: [email protected] oraz dzielenia się nimi na wydarzeniu na Facebooku i na Instagramie. Transmisja na żywo rozpocznie się 1 maja o godz. 12:00 na stronie www.heyjoe.pl. Próby wyznaczone są na godz. 14:00 i 15:00. Rekord bijemy – jak co roku – o godz. 16:00.

 

Zagrają dla Hendrixa, Lipki i… personelu medycznego

Do grona wybitnych gitarzystów, którzy 1 maja zagrają jako największa gitarowa orkiestra online, dołączyła Jennifer Batten, znana ze współpracy z Michaelem Jacksonem, oraz Stan Skibby – sobowtór Jimiego Hendrixa. W tym roku mija 50 lat od śmierci Hendrixa – podczas Gitarowego Rekordu usłyszymy największe przeboje artysty, w tym “Hey Joe”, “Foxy Lady” i “Voodoo Child”. Członkowie Budki Suflera Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonają utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki. Z kolei Sebastian Riedel zaśpiewa “W życiu piękne są tylko chwile” – jeden z najpiękniejszych hitów polskiego rocka. Utwór dedykowany będzie personelowi medycznemu na całym świecie. Udział w Gitarowym Rekordzie Świata potwierdzili również m.in. LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Jose Torres, Piotr Łukaszewski, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni i Michael Molenda. Gitarową orkiestrę poprowadzi Leszek Cichoński.

 

Pomagamy REKORDowo!

Podczas Gitarowego Rekordu Świata trwać będzie akcja charytatywna na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Każdy, kto przekaże darowiznę o wartości minimum 25 zł, będzie miał szansę wygrać unikatową gitarę projektu Szymona Chwalisza, twórcy legendarnych woodstockowych gitar. Wyjątkowy projekt artysty namalowany na gitarze to obraz opustoszałego wrocławskiego Rynku w czasach kwarantanny – miejsca, które od lat gromadzi tysiące ludzi, a dziś jest puste jak nigdy wcześniej. Szczegóły www.zobaczmnie.org i www.heyjoe.pl

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary.

Więcej informacji na www.facebook.com/GitarowyRekord


Zrób swoje zdjęcie z gitarą, nakręć krótki film!

Chcemy jak największą ilość gitarzystów pokazać na filmie z tegorocznej imprezy 1 maja zróbcie zdjęcie z gitarą lub nakręćcie krótki filmik i wstawcie na profil wydarzenia: https://www.facebook.com/events/333404514149711/ oraz na Instagram z #GitarowyRekord lub wyślijcie na adres [email protected] lub [email protected] z dopiskiem „moje zdjęcie/ film”.

Uwaga, prosimy o zdjęcia i filmy w poziomie! Udostępnienie zdjęcia lub filmu jest różnoznaczne z wyrażeniem zgody na jego użycie w relacji z Gitarowego Rekordu Świata.

Zobaczcie jak było w zeszłym roku:

Jak będzie wyglądał tegoroczny Rekord i film zależy od Was!

Gitarzystów z Wrocławia zapraszamy również do wspólnej zabawy: Wy gracie – My cykamy zdjęcia!
1 maja wyjdźcie na balkon z gitarą, wychylcie się przez okno, a wcześniej dajcie nam znać gdzie będziecie – szczegóły znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/983232342092552/

1 maja spotkajmy się w sieci, a za rok – we Wrocławiu!