Gramy już jutro – zapoznaj się ze szczegółowym programem!

Pełny rozkład jazdy Festiwalu.

1 maja, jak co roku, spotykamy się na wrocławskim Rynku, by wspólnie zagrać w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata. Aby pobić nasz Gitarowy Rekord Guinnessa potrzebujmy 7345 gitar!
Dzięki temu, że Wrocław w 2016 roku pełni zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury, nasz festiwal możemy poszerzyć o liczne imprezy towarzyszące. Gitarowe święto zaczynamy już 29 kwietnia, a kończymy 3 maja.
To będzie najgłośniejsze pięć niezapomnianych dni we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Gitary!

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Imprez.


Darmowa aplikacja GRG na smarfony!

Partner Gitarowego Rekordu Guinnessa – firma Stermedia sp. z o.o. i tym razem przygotowała dla Was aktualną wersję darmowej aplikacji, specjalnie z tej okazji! Aplikacja pełni rolę instruktaża jak krok po kroku samodzielnie zagrać utwory wykonywane przez wszystkich uczestników w czasie Festiwalu.

Obsługa jest naprawdę banalna. Wystarczy ją ściągnąć i ćwiczyć gdziekolwiek jesteś!

To jednak nie wszystko. Dzięki aplikacji masz dostęp do programu imprezy, newsów, koncertów. Masz też dostęp do pomocnych programów typu stroik czy metronom. A także możesz skorzystać z rejestracji. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna i ma coraz większą rzeszę fanów. Dołącz i Ty, a także zalajkuj nasz profil na fejsbooku.

Aplikacja jest do pobrania na: http://gitarowyrekord.stermedia.eu/

Spotkajmy się na corocznym święcie gitary na Wrocławskim Rynku 1 maja.


Transmisja on-line

1-go maja w niedzielę na stronie głównej pojawi się okno umożliwiające obejrzenia transmisji z wrocławskiego Rynku online.

Jeśli nie możecie być z nami, śledźcie wydarzenia na komputerze, tablecie, smartfonie.

Informacja dla webmasterów, autorów blogów, redaktorów serwisów internetowych, itp.
Poniżej zamieściliśmy kod umożliwiający wstawienie odtwarzacza transmisji online na stronę www:

<div id="flashcontent"><script type="text/javascript">// <![CDATA[
 var Wwidth ='577'; var Wheight='325'; var vidName='hj2016';
// ]]></script><script src="http://player.ajctv.pl/swfword.php"
type="text/javascript"></script></div>

Pobierajcie i zamieszczajcie na swoich stronach!


AVISHAI COHEN TRIO oraz muzyczne wspomnienie B.B.KINGA na rozpoczęcie Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu!

Już za parę dni – 1 maja na wrocławskim rynku – po raz kolejny bijemy Gitarowy Rekord Guinnessa!
Do Europejskiej Stolicy Kultury zjadą tysiące gitarzystów za całego świata zamieniając Wrocław w Europejską Stolicę Gitary.
Muzyczne święto zainaugurują dwa koncerty w klubie festiwalowym Stary Klasztor: AVISHAI COHEN TRIO oraz B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT

AVISHAI COHEN, pochodzący z Izraela wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych zwany w branży „radosnym geniuszem kontrabasu”, przyjeżdża do Wrocławia, by promować swój najnowszy album „From Darkness”.

Jego muzyka jest połączeniem wpływów środkowowschodnich, wschodnioeuropejskich i afrykańskich. Magazyn Down Beat nazwał go „jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary”, co tłumaczy unikalną zdolność artysty do łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością. Podczas koncertu AVISHAI COHENOVI będzie towarzyszyć dwóch znakomitych muzyków: Omri Mor i Daniel Dor. Jedno jest pewne – koncertu w tak mistrzowskim składzie miłośnicy gitary basowej i kontrabasu nie mogą przepuścić!

Po dużej dawce etniczno-jazzowych klimatów dzień później fani B.B. Kinga wezmą udział w wyjątkowym koncercie upamiętniającym Króla Bluesa w rok po jego śmierci.

Podczas koncertu B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT, będziemy mogli usłyszeć największe przeboje (np. „Let The Good Times Roll”, „Rock Me”, „How Blue Can You Get”, nagrodzony Grammy – „Thrill Is Gone”) oraz mniej znane kompozycje B.B. Kinga (np. „Beautician Blues”, „Night Life”). Utwory pochodzą ze wspólnej płyty polskich muzyków nagranej z inicjatywy Dr Bluesa: „B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa”, które zaprezentują m.in. Dr Blues – Krzysztof Rybarczyk, Tomasz Orłowski, Karol Wieczorek, Piotr Świętoniowski, Andrzej Stagraczyński, Mariusz „Bobek” Bobkowski, Bartek Niebielecki, a także gościnnie Leszek Cichoński, Jacek Jaguś, Bartek Miarka, Jerzy Styczyński.

Koncert zamknie Jam Session, na którym wspólnie zostaną przegranie utwory wykonywane 1 maja podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa. Gorąco zapraszamy na koncert i do ostatniego ‚treningu” do późnych godzin nocnych, by o 10.00 rano stawić się prosto na wrocławski Rynek i wziąć udział w Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2016!!

Koncerty odbywają się w ramach Thanks Jimi Festival, który jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

29.04.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
AVISHAI COHEN TRIO

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – miejsca stojące

30.04.16 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT
REKORDOWE JAM SESSION

miejsca siedzące: 25 zł/30 zł / miejsca stojące: 10 zł /15 zł
Jam Session około g.21.00 – wstęp wolny

Patronem medialnym koncertu jest Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, kwartalnik Twój Blues oraz Magazyn Gitarzysta.

bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl
więcej informacji: www.facebook.com/GitarowyRekord


UWAGA! KONKURS na MUZYCZNE ŻYCZENIA dla Leszka Cichońskiego z okazji Jubileuszu pracy edukacyjnej Do wygrania Gitara Ibanez RC365H

Z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Leszka Cichońskiego ogłaszamy konkurs na najciekawsze muzyczne życzenia dla Jubilata. Na Laureatów konkursu czeka nagroda – gitara Ibanez RC365H z podpisami m.in. Wojtka Hoffmanna, Marka Napiórkowskiego i innych gitarzystów, którzy wzięli udział w Gitarowym Rekordzie 2015!

1 maja podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku Leszek Cichoński będzie świętować Jubileusz 25-lecia pracy edukacyjnej, planując „Zlot Uczniów Cichońskiego„. Na zlocie  – oprócz amatorów – mają pojawić się także uznani muzycy, m.in.  Bartek Papierz, Krzysztof Kawałko czy rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko, którzy razem z największą gitarową orkiestrą świata wezmą udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa.

A wszystko zaczęło sie 25 lat temu, od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” , który stał się niemal „Biblią”  Bluesa i Rocka dla pokoleń gitarzystów. Dlatego zachęcamy wszystkich gitarzystów, a zwłaszcza tych, których zainspirowały do grania warsztaty, podręczniki lub programy telewizyjne Jubilata, do wzięcia udziału w konkursie video na najciekawsze muzyczne życzenia dla Jubilata –  a więc trzeba koniecznie coś zagrać lub muzycznego zmontować!

Filmy najlepiej wrzucać na facebook i udostępniać na profilu muzyka: https://www.facebook.com/l.cichonski/.

Czekamy na życzenia!

Osobiste zaproszenie Leszka na ZLOT: https://www.youtube.com/watch?v=g5Vi3tKd73w

Strona grupy „Uczniowie Leszka Cichońskiego”: https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego/


„Zlot Studentów Cichońskiego” z Romanem Miroshnichenką

Jubileusz 25-lecia pracy edukacyjnej artysty

Z okazji okrągłego jubileuszu działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego, uhonorowanego w 1994 roku przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży – 1 maja na wrocławskim rynku podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się „Zlot Studentów Cichońskiego“. Hasło, które towarzyszy pospolitemu ruszeniu uczniów Leszka to… „Gram, bo lubię… i tralalla!“ ;-). Zapowiedziało się już wielu znanych gitarzystów jak Bartek Papierz, Krzysztof Kawałko, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko. Ich muzyczna kariera zaczęła się właśnie podręczników i warsztatów Cichońskiego.
Warto wspomnieć szerzej o Romanie Miroshnichence, który weźmie także udział w próbie bicia Rekordu.  Artysta jest jednym z czołowych gitarzystów nowej generacji w Europie. Laureat międzynarodowych prestiżowych nagród ma za sobą nagrania i koncerty m.in. z Stevem Vai`em, Alem Di Meolą, Larrym Coryellem, Marco Mendozą, Heatherem Headley`em, Djivanem Gasparyanem, Donato Joao Danielem „Pipi”Piazzollą. Mając czternaście lat zaczerpnął kilku lekcji u Leszka Cichońskiego, który przedstawił mu szeroką gamę bluesowo-rockowego brzmienia gitary.  Silny wpływ na rozwój jego kariery wywarły także legendy takie jak John McLaughlin, Paco de Lucía, Larry Coryell i Al Di Meola, który określa go mianem swojego najzdolniejszego ucznia. Ale być może Roman nie odnosiłby aż takich sukcesów, gdyby nie jego początek ścieżki…
A wszystko zaczęło się 25 lat temu, kiedy w 1991 roku ukazała się w Polsce pierwsza szkoła dla gitarzystów z instruktażem nagranym na kasetach audio: „Blues-Rock Guitar Workshop” autorstwa Leszka Cichońskiego.  Dla kilku pokoleń gitarzystów była to pierwsza w życiu szkółka gitarowa, często to od niej zaczynała się ich życiowa podróż z tym instrumentem. Wówczas z kasetą magnetofonową, dziś z płytą CD, podręcznik nadal się sprzedaje i ma się dobrze – a to znaczy, że szeregi „studentów” Leszka Cichońskiego stale rosną w siłę. Czas tę siłę pokazać!
Prosimy uczniów Leszka o przybycie  najlepiej o 10.00, ale nie później niż o 12.00.

Miejsce na honorowym podeście zapewniają: bilet ze strony http://www.uczestnicy.pl/event/zlot-studentow-leszka-cichonskiego oraz materiały edukacyjne Cichońskiego – trzeba zabrać ze sobą  książki,  kasety video,  zdjęcia z warsztatów, które Leszek będzie podpisywał po biciu Rekordu ok. 16.30.

 A jeśli ktoś chce się podzielić wspomnieniami inspirowanymi warsztatami, lekcjami Leszka Cichońskiego – może je umieścić na stronie grupy „Uczniowie Leszka Cichońskiego”:  https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego/


Zagraj dla Prince`a 1 maja we Wrocławiu!

1 maja na wrocławskim Rynku, największe na świecie zgromadzenie gitarzystów wykona wspólnie kultowy utwór Prince`a „Purple Rain”!

Tym samym uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 oddadzą muzyczny hołd „Księciu”,  którzy inspirował się także twórczością Jimiego Hendrixa – patrona wrocławskiego Gitarowego Święta.

 

W ostatnich dniach świat muzyczny obiegła zasmucająca wiadomość o śmierci Prince`a.  Artysta był jedną z najbardziej nowatorskich i ekscentrycznych postaci współczesnego show-biznesu, eksperymentującą z różnorodnymi stylami – popem, rhythm and bluesem, soulem, funky, dance, rockiem i jazz-rockiem, a także doskonałym gitarzystą, którego talent dostrzegł i w pełni docenił również jeden z najgenialniejszych gitarzystów wszech czasów – Steve Vai.

Dorobek „Księcia” jest ogromny – 39 albumów, 7 nagród Grammy, ponad 100 milionów sprzedanych płyt. Dla muzycznego środowiska to niepowetowana strata.

Tradycją  Gitarowego Rekordu Guinnessa jest upamiętnianie wybitnych gitarzystów, wykonując wspólnie ich utwory. W 2007 r. artyści grając  „Kiedy byłem małym chłopcem” oddali hołd ojcu polskiego bluesa – Tadeuszowi Nalepie. W 2011 roku – kiedy śmierć Gary`ego Moore`a uniemożliwiła zapowiedziany już występ we Wrocławiu  –  gitarzyści zagrali jego utwór “Still Got the Blues”. W zeszłym roku odbył się koncert na cześć nieodżałowanego Jarosława Śmietany. W przeddzień tegorocznego Rekordu, 30 kwietnia, podczas koncertu B.B.King Tribute Guitar Summit wspominać będziemy  „Króla Bluesa” w rok po jego śmierci.

Nikt nie przypuszczał, że świat muzyczny straci także Prince`a, który potrafił wydobyć wspaniałe dźwięki  z  każdej – nawet najtańszej gitary, udowadniając tym samym, że talent jest istotniejszy niż instrument.

Zachęcamy wszystkich gitarzystów, również amatorów,  do wspólnego wykonania „Purple Rain”.

Akordy nie są trudne:  / A / fis / E / D / A / fis / E / E A / ref. / D / D / A / fis / E / E / E / E A /

Zagrajmy to razem 1 maja we Wrocławiu, a „Książę” i Jimi Hendrix będą patrzyć z nieba na Największą Gitarową Orkiestrę Świata!

Impreza jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 znajdziesz na: www.facebook.com/GitarowyRekord
informacja/akredytacje dla mediów: press@heyjoe.pl


ANIA RUSOWICZ szuka chłopca z gitarą we Wrocławiu!

1 maja wrocławski Rynek wypełnią tysiące gitarzystów z całego świata, którzy spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa grając wspólnie Hey Joe Jimiego Hendrixa i inne gitarowe przeboje.
Specjalnie dla nich Ania Rusowicz po raz pierwszy  zaśpiewa dwie kultowe piosenki polskiego bigbitu: „Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą” oraz „Trzysta tysięcy gitar”, z repertuaru niezapomnianej Karin Stanek.

„Z początku było nas bardzo mało,
jak dobrych rymów w piosence.
Chłopcy! Dziewczęta! Radio podało,
jest nas już trzysta tysięcy”

Mamy nadzieję, że słowa piosenki „Trzysta tysięcy gitar” okażą się prorocze :)

W tym roku do pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa potrzebujemy „tylko” 7345 gitar…
Ale może być nas znacznie więcej – za sprawą łączenia online i transmisji na stronie heyjoe.pl!

Tak brzmią piosenki w oryginalnym wykonaniu:

https://www.youtube.com/watch?v=M7lIXpiKHvk

https://www.youtube.com/watch?v=tn0ZE5IaKSg

Jak zaśpiewa je Ania Rusowicz przekonamy się  już 1 maja we Wrocławiu!

Artystka bigbit ma we krwi. Córka muzyków z zespołu Niebiesko-Czarni; Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, od koncertu w Opolu w 2011, na którym pojawiła się z recitalem składającym się z piosenek tragicznie zmarłej mamy, konsekwentnie karmi nas rockendrollowymi rytmami.
Prawdziwy sukces zawdzięcza solowej płycie „Mój big-bit”, której vintage’owe brzmienia i surowe wokale, nawiązujące do bardzo naturalnego okresu w dziejach muzyki jakim były lata 60-te i 70-te, wyjątkowo przypadły do gustu polskim melomanom.
Jej koncerty – m.in. na ostatnim Przystanku Woodstock, gdzie wystąpiła przed kilkusettysięczną widownią  są  żywiołowo odbierane przez publiczność. I wybuchu takiej hippisowskiej energii nie zabraknie także podczas Gitarowego Rekordu we Wrocławiu.
Oprócz Ani Rusowicz i plejady znakomitych gitarzystów z Polski i zagranicy w 1 – majowym Święcie Gitary wezmą udział również: Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce, Scott Henderson oraz Dżem.

Zapraszamy do Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Impreza jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji: www.heyjoe.plwww.facebook.com/GitarowyRekord

Informacja/akredytacje dla mediów: press@heyjoe.pl, rezerwacja biletów: bilety@o2.pl


Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu łączy Europę !

1 maja tysiące entuzjastów gitarowego grania przyjedzie do Wrocławia, aby wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata w Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Aby ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa musi razem zagrać przynajmniej 7345 gitarzystów.

Swoje uczestnictwo w tym gitarowym święcie potwierdzili m.in. Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce oraz Dżem.

„Możemy wspólnie zadziwić świat i pokazać, że muzyka jest uniwersalnym językiem – budującym autentyczne poczucie jedności w Europie i na świecie ” – tak twórca Thanks Jimi Festival – Leszek Cichoński zachęca do udziału w 14. edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa, odbywającej się na wrocławskim rynku. Do udziału w imprezie w entuzjastycznych słowach zaprasza także największy gitarowy magazyn Guitar Player, okrzykując ją światowym fenomenem, „zarażającym” uczestników i artystów niesamowitą atmosferą.

Wrocław i Gitarowy Rekord Guinnessa inspirują również inne miasta, aby wspólnie zagrać online! W poprzednich latach łączyliśmy się z 12 ośrodkami w Europie oraz w Australii. W tym roku Europejska Stolica Kultury połączy się między innymi z Hiszpanią, Niemcami, Rosją, Czechami, Litwą, Białorusią, Węgrami i Norwegią, zamieniając Wrocław w Gitarowe Serce Europy. To dobra okazja, by ustanowić jeszcze jeden nieformalny rekord – Gitarowy Rekord Świata Online!

W tym samym czasie grać będą razem z nami San Sebastian, które razem z Wrocławiem nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz Drezno – miasto partnerskie Wrocławia, gdzie zostaną wysłane specjalne delegacje polskich muzyków. Połączymy się także z Oberhausen (Niemcy), Madrytem, Budapesztem, Kolbotn (Norwegia), Wilnem, Pragą, Mińskiem, Moskwą i Kaługą w Rosji, z polskich miast dołączy m.in. Koszalin i Tarnów. Wspomagać będą nas również Bukareszt, szwajcarskie Liestal i Rennes we Francji, które nagrają i prześlą pozdrowienia prosto na wrocławski rynek. Prowadzona na żywo transmisja internetowa na stronie heyjoe.pl sprawi, że do imprezy mogą się przyłączyć wszyscy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w biciu Rekordu osobiście.

Tworząc Największą Gitarową Orkiestrę Świata Online wrocławska impreza daje początek „nowej świeckiej tradycji” – 1st of May – World Guitar Day.

Jeśli nie możecie być z nami 1 maja we Wrocławiu zachęcamy do śledzenia transmisji internetowej na stronie www.heyjoe.pl

Transmisja rozpocznie się o godz.10.00, o godz.14.00 zapraszamy do pierwszej próby wspólnego grania online, a oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się o godz. 16.00.

Zagraj z nami!

Zachęcamy redakcje i portale internetowe do przeprowadzenia transmisji z Wrocławia na swoich stronach – wystarczy wkleić poniższy kod:

<div id="flashcontent"><script type="text/javascript">// <![CDATA[
 var Wwidth ='577'; var Wheight='325'; var vidName='hj2016';
 // ]]></script><script src="http://player.ajctv.pl/swfword.php" type="text/javascript"></script></div>

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl, www.facebook.com/GitarowyRekord
zapowiedź video: https://www.youtube.com/watch?v=gDqjI7G0cAE
informacja/akredytacje dla mediów: press@heyjoe.pl


Al Di Meola – legenda gitary zagra 1 maja we Wrocławiu!

Al Di Meola

Amerykański wirtuoz gitary dołącza do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która 1 maja we Wrocławiu będzie próbowała ustanowić nowy Rekord Guinnessa w ilości wspólnie grających gitarzystów!

Artysta zagra krótki recital dla tysięcy gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku, a o godz. 18.00 wystąpi z kameralnym koncertem w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, w którym wspomagać go będą: wirtuoz gitary akustycznej Adam Palma oraz wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Pełech.

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć aż 13 nagród prestiżowego „Guitar Player Poll” – najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście „Gallery of Greats”. Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Płyty za „No Mystery” i „Romantic Warrior”. Po odejściu z Return to Forever Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała ponad dwudzistoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin – Al Di Meola – Paco De Lucia. Współpracował rówież z takimi sławami, jak Paul Simon, Phil Collins, Carlos Santana, Larry Coryell, Steve Winwood, Wayne Shorter, Herbie Hancock i Stevie Wonder.

Al Di Meola uczestniczył już w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu w roku 2011 – po pięciu latach powraca, by znów oddać muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi!

W tegorocznym gitarowym święcie wezmą udział również: brytyjska legenda rocka Status Quo, holenderska grupa Within Temptation, pochodząca z Niemiec formacja Guano Apes, power metalowy DragonForce, wirtuoz gitary Scott Henderson oraz rodzima gwiazda – zespół Dżem.

1 maja warto odwiedzić Wrocław, który w 2016 roku pełni zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury!

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na naszej stronie

1.05.16 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 – Mistrzowie Gitary
AL DI MEOLA
ADAM PALMA
KRZYSZTOF PEŁECH
bilety:
120 zł – I miejsca,
90 zł – II miejsca,
50 zł – wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Wejściówki będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016
Bilety i wejściówki upoważniają również do późniejszego uczestnictwa w Koncercie Gwiazd:
1.05.16 godz. 17.30 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Status Quo, Within Temptation, DragonForce, Guano Apes, Dżem, Scott Henderson

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl